הדרכים היעילות לטיפול בבעיות שיער

מהם הגורמים לנשירה מוגברת, קצוות מפוצלים, קשקשים ושיער נטול ברק, ואין מטפלים בכל אחד מהם ביעילות? התשובות בכתבה

09/11/2015
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

אלטמן רוטס שיווקית נובמבר 2015

אם את סובלת מנשירה מוגברת, יש לך קשקשים בשיער, קצוות מפוצלים או שיער דליל – כדאי שתדעי, את לא לבד. נשים רבות סובלות מבעיות השיער הללו. למה זה קורה ומה עושים?

  

הבעיה: נשירת שיער

למה: בעולם המודרני אנחנו מרבים באכילת אוכל מעובד ומתועש, לא אוכלים מסודר ולא מקדישים זמן לבניית תפריט הכולל תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים ומינרליים חיוניים. מחסור בערכים תזונתיים חיוניים משפיע ישירות על דלדול מאגרי הוויטמינים והמינרלים ויותר מכך: צמיחה אופטימלית של השיער מתקיימת רק כאשר יש רמה נאותה של ויטמינים ומינרלים בדם. כאשר התזונה שלנו לקויה ודלה בוויטמינים ומינרלים חיוניים, היא תשפיע ישירות גם על מצב השיער. הגוף מנצל את מאגרי הוויטמינים והמינרלים כפי יכולתו, אולם כשאין לו מה לנצל –  הדבר מתבטא בנשירת שיער מוגברת ושיער שביר ודליל. בנוסף, דיאטות הרזייה קיצוניות, לידה ובעיקר סטרס – מתח נפשי, בכל שלב של החיים, הוא גורם ישיר להיחלשות השיער ולבעיות שיער שונות, ובראשן נשירה.

הפתרון: משפרים את התפריט ומוסיפים לשגרה תוספי תזונה יעודיים – דואגים לתפריט מאוזן, הכולל ירקות ופירות, דגנים מלאים, חלבונים איכותיים, שומנים טובים וכל אלה במידה ובאיכות גבוהה. כדאי גם לשמור על משקל תקין, כיוון שמחקרים מצאו קשר ישיר בין תזונה לקויה שגורמת להשמנה לבין שיער חלש, שביר ובעייתי.

ניתן להשפיע ולשפר את בריאות השיער באמצעות התזונה בדרך טבעית, כמו טבליות ויטמינים ומינרלים רוטס HR, המתאימים במיוחד לאנשים הסובלים משיער דליל וחסר חיוניות הנובע מחסרים תזונתיים.

אלטמן רוטס שיווקית נובמבר 2015

הטבליות של רוטס HR מכילות מגוון רחב של ויטמינים ומינרלים, וביניהם: ויטמיני B, ברזל עדין, אבץ, חוצות אמינו, MSM ועוד. כל אלו מספקים לשיער את החסר לו. בשימוש של טבליה אחת ביום תוכלי לתת מענה לצרכי השיער למען שיפור המצב.

פתרון נוסף ניתן להשאיל מעולם הנוטרי קוסמטיקס המחבר בין טיפוח ותזונה הוא תוסף התזונה ביוסיל (טבליות הנלקחות דרך הפה) שמשפר את מראה העור, השיער והציפורניים באמצעות הזנה נכונה הממוקדת לצרכים של העור והשיער.

.

הבעיה: קשקשים

למה: קשקשים הם למעשה קילוף תאי עור מתים מהקרקפת, ונפוצים יותר בקרב בעלי עור שמן. הם נגרמים מהתרבות מואצת של תאי העור, שמובילה לקילוף מואץ ונשירה קשה של התאים בצורת "פתיתים לבנים". מצבי מתח נפשי, תזונה לקויה, בעיות עור- כמו פסוריאזיס או סבוריאה, ואקלים יבש הם חלק מהגורמים העיקריים לקשקשתגם אנשים המרבים ללבוש כיסויי ראש וכובעים עלולים לסבול מקשקשים בגלל איוורור לקוי של הקרקפת.

הפתרון: חפיפה בשמפו ייעודי והזנה יומיומית של הקרקפת בקרם לחות הם הבסיס לטיפול בקשקשיםחשוב לחפוף את הראש בחומרים ומתאימים ולעסות את הקרקפת כדי לנקותה. סדרת סבו מדיס של אלטמן, שכוללת שמפו וקרם לחות משקמת את עור הקרקפת, מקלה על הגירוי ומסירה קשקשים.

אלטמן רוטס שיווקית נובמבר 2015

בנוסף לכך, תזונה מאוזנת והימנעות ממתח נפשי יסייעו להפחתם. חשוב לשמור על שיער הנוטה לקשקשים נקי משומן, ולכן, כדאי להימנע ממוצרי טיפוח ועיצוב שומניים, או מכאלו שגורמים לגירוי בקרקפת. כדי להרחיק את השומניות העודפת מהקרקפת, יש להבריש את השיער מהקרקפת כלפי מטה.

.

הבעיה: שיער חלש ושביר

למה: שינויים הורמונליים – מחזור, הריון, בעיות של גיל ההתבגרות – מצבים אלה גורמים לשינויים הורמונליים אשר באים לידי ביטוי הן מבחינה גופנית, והן מבחינה רגשית. וכל אחד מהאספקטים הללו משפיע על השני (קשר גוף נפש? זה בדיוק זה). התוצאה - שיער חלש ושביר.

הפתרון: תוספי תזונה מתאימים, תזונה עשירה בוויטמיני B וברזל וגם עיסוי הקרקפת בשמנים טבעיים – כדאי למרוח על הקרקפת שמנים שתפקידם להמריץ את זרימת הדם, כמו שמן רוזמרין, שמן עץ התה ושמן זית. ההשפעה החיובית של שמנים אלה תגרום לקרקפת להיות מוזנת ורגועה וכך יקטן הסיכוי להיווצרות קצוות מפוצלים ושיער חלש.

 

הבעיה: קצוות מפוצלים

למה: שימוש במוצרי שיער באיכות נחותה עלול לעלות ביוקר לשיער שלנו, כמו גם טיפול אגרסיבי לשיער. בין אם מדובר בסירוק או הברשה חזקים של השיער, שיגרמו לתלישת שערות או שימוש במוצרים שמכילים רכיבים כימיים אגרסיביים, כל אלו מחלישים את השיער וגורמים לפיצול הקצוות. הקצוות המפוצלים תורמים למראה לא אסתטי, כי המראה לא אחיד ולא נעים לעין, של שיער "שרוף" ולא מטופח.

הפתרון: בחירה קפדנית של מוצרי טיפוח איכותיים לשיער ובעיקר – בחירה של מוצרי שיער שמתאימים במדויק לסוג השיער שלנו. כמו כן, סירוק עדין ככל האפשר וצמצום למינימום הכרחי את הטיפולים הכימיים – למשל, לבחור בצבעי שיער נטולי כימיקלים, לבחור בהחלקת שיער על בסיס קרטין איכותי וכדומה.

נכתב בשיתוף עם אלטמן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך