8 טעויות יומיומיות שהורסות לך את השיער

כולנו חטאנו בהן: טעויות קטנות ויומיומיות שהורסות לנו את השיער. איך משפרים את המצב ועוזרים לשיער להבריא ולהיראות במיטבו? 8 טעויות והפתרונות שלצידם

09/11/2015
קרן אוחיון קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

לכולנו יש ימים בהם השיער שלנו מתעורר על הצד הלא נכון, נראה חסר ברק ומדובלל, אבל לפעמים אנחנו לא שמות לב שהרגלים קבועים (ומגונים) שלנו יכולים להפוך את הרעמה השופעת והבורקת ליבשה וחסרת חיים. מה אנחנו עושות שהורס לנו את מראה השיער ואיך אפשר לשפר את המצב ואף לשנותו. אספנו עבורכן 8 טעויות בטיפול בשיער ואת הדרך לתקנן.

 1\\ דיאטות כסאח ותזונה לא נכונה 

הורס: מחקרים רבים מראים שבאורח החיים המודרני יש נטייה לאכילת מזון לא בריא. דיאטות קיצוניות לסוגיהן כמו גם אכילת מזון מעובד ותעשייתי ואפילו טרנדים תזונתיים כמו טבעונות וצמחונות – עשויים לגרום לחוסר בוויטמינים, מינרלים ורכיבי תזונה שחיוניים לבריאות השיער והציפורניים. חסרים תזונתיים יכולים לתרום להגברת הנשירה על ידי החלשה של זקיק השערה. היחלשות כזו עלולה לגרום לשבירת השיער, נשירת שיער ולעיכוב הצמיחה.

משפר: שיער וציפורניים בריאים זקוקים לתזונה נכונה. בתזונה לשיער בריא כדאי לכלול דגים, בשר עוף רזה, יוגורט, תרד, פירות, מזונות המועשרים בברזל, בטטות, ביצים מבושלות. כדאי גם לתבל מזונות בקינמון הממריץ את הדם. ניתן להשפיע ולשפר את בריאות השיער באמצעות התזונה בדרך טבעית.  צמיחה אופטימלית של השיער מתקיימת רק כשיש רמה נאותה של ויטמינים ומינרלים בדם.

 

2 \\​ פן / מחליק שיער

הורס: החום הגבוה של הפן ומחליק השיער ושימוש לא נכון במכשירים אלה, במיוחד כשהוא נעשה על בסיס יומיומי, עלולים לשרוף את השיער ולגרום לו להיות חלש, שביר ובמראה עייף.

משפר: במידת האפשר הוציאו לחופש מעת לעת את הפן או את מחליק השיער. במקום פן, ניתן לפעמים לייבש את השיער מדי פעם במגבת רכה, בתנועות ספיגה ולא בניגוב נמרץ. גם החלקת שיער קבועה בחומרים איכותיים כמו קרטין שמצפה את השיער במרכיבים מזינים יכולה להיות פתרון. וכשכבר משתמשים בפן, העדיפו לייבש בחום נמוך ככל האפשר – גם אם הדבר אומר שפעולת הייבוש תימשך זמן רב יותר מאשר ייבוש בחום גבוה.

 8 טעויות אלטמן רוטס נובמבר 2015

3\\ חימצון

הורס: פעולות הבהרה ושימוש בחמצן בדרגות אחוזים שונות (6 או 9) באופן קבוע, (ואישית אני לא מכירה בלונדינית שמעדיפה להסתובב עם שורשים שחורים), גורם ליובש בשיער בדרגות שונות, עד לשיער יבש מאד ובעל קצוות שרופים ומפוצלים.

משפר: מאחר ופעולת החימצון גורמת בראש ובראשונה לייבוש השיער, חובה להשתמש במרכך שיער איכותי, להוסיף לשגרת הטיפוח מסכת שיער שמכילה מרכיבי לחות והזנה מוגברת ולאחר החפיפה והייבוש למרוח על השיער קרם לחות שיצפה את השערה בחומרי הגנה.

4\\ צביעת שיער בצבע עם אמוניה

הורס: גם אם את לא מסוגלת לסבול את השיער הלבן שלך וגם אם את פשוט רוצה לגוון ולהחליף את צבע שיערך, כדאי שתדעי – שימוש בצבע שיער שמכיל אמוניה מזיק מאוד לשיער, מייבש ושורף אותו.

משפר: כדאי להימנע משינויים דרמטיים וקיצוניים בצבע השיער כיוון שככל שהשינוי יהיה דרמטי יותר, כך אחוז האמוניה בצבע השיער יהיה גבוה יותר – והנזק בהתאם. המומחים ממליצים לשנות גוון בהדרגה ולצבוע את השיער עד 3 גוונים מהצבע הטבעי.

5\\ טיפולים אגרסיביים לשיער כמו החלקות כימיות והלחמת תוספות לשיער

הורס: כמו שאר הטיפולים שצורבים ומייבשים את שיער, גם החלקות כימיות אגרסיביות והלחמת תוספות לשיער מכבידות על השיער ומעודדות נשירה מוגברת.

משפר: אם כבר לבחור החלקות שיער איכותיות, כדאי להשקיע בחיפוש ובחירה של מעצבי שיער שהחלקות שיער הן המומחיות שלהם והם יידעו להתאים לכל אחת את ההחלקה שתשמור על השיער שלה או לפחות תצמצם את הנזק.

כשמדובר בתוספות שיער, חובה לבחור בתוספות קטנות וקלות ככל האפשר כדי שהן לא יכבידו על השיער.

 8 טעויות אלטמן רוטס נובמבר 2015

 

6\\ מי ים (מלח) ומי בריכה (כלור)

הורס: כולנו יודעות שהמלח במי הים והכלור בבריכה הורסים את השיער, אבל בקיץ הישראלי קשה לוותר על בילוי בים. הכלור פוגע במעטפת החיצונית של השיער והתוצאה היא יובש קיצוני, שמתבטא בשיער קשה לסידור וגוון דהוי ונטול ברק. למלח בריכוז גבוה - כמו במי הים - יש תכונה לייבש את הקרקפת ואת השיער.

משפר: לפני הכניסה לים, ובעיקר לבריכה, כדאי לשטוף את השיער ול"הרוות" אותו במים. כאשר השיער רווי ורטוב הוא נוטה לספוג פחות את מי הים והבריכה ויהיו פחות נזקים מכלור ומלח. ולמי שרוצה לחסוך את כל הפעולה הזאת – אפשר פשוט לחבוש כובע ים, שמבודד בין השיער למים וניתן לרכישה בכל חנויות הספורט.

8 טעויות אלטמן רוטס נובמבר 2015

 

​7​\\ איסוף השיער בקוקו הדוק וגומייה

הורס: קוקו, צמות וסידורי שיער הדוקים, המושכים את השיער יתר על המידה לאורך זמן יכולים להחליש את שורש השערה ולגרום נזקים כמו תלישת שיער, קרחות וכדומה.

משפר: כדאי לקשור את  השיער בצורה כמה שפחות הדוקה. אם הלוק שלכן לא יכול להסתדר בלי שיער אסוף בחוזקה בשעות היום – לפחות בלילה דאגו לשחרר את השיער וללכת לישון עם שיער מפוזר או קשור ברכות.

 

 

​8\\ שימוש במוצרי שיער לא איכותיים

הורס: מוצרי שיער זולים אולי יקלו על חשבון הבנק בטווח הקצר אבל יגרמו נזק כלכלי כבד בטווח הארוך.

 

משפר: להשקיע בבחירה של מוצרי שיער איכותיים של חברות מוכרות ובנוסף, להתאים את מוצרי השיער לפי סוג ומצב השיער. חשוב להקפיד להשתמש במוצרי שיער יעודיים ולהשתדל לבחור מוצרים שאינם מכילים מלחים ופטרוליום (וזלין). כדאי גם לשים לב שמוצרי השיער שלכם מכילים שמנים טבעיים כמו שמן זית ושמני אגוזים.

************

נכתב בשיתוף עם אלטמן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה