פול גז

עליית מחירי הדלק הופכת את החסכון בו לא רק לעניין סביבתי, אלא לעניין כלכלי לכל דבר. קבלו 16 עצות כיצד ליישם את החסכון בדלק בחיי היומיום שלכן

08/02/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» העלאת מחירי הדלק מצריכה אותנו להתחיל לחסוך. למדו כיצד.

שני נושאים חשובים עמדו בשבוע שעבר על סדר היום שלנו: העלאת גיל הפרישה לנשים והעלאת מחירי הדלק. בנוגע לראשון, עדיין אין לנו, הנשים, הרבה מה לעשות חוץ מלתמוך בארגונים המתנגדים למהלך ולהביע מחאה כנה וחשובה על כל במה אפשרית. לגבי הדלק – כמו במקרה הראשון, צריך למחות ולזעוק. רק שפה גם אפשר לבצע כמה פעולות פשוטות כדי לחסוך בהוצאות.

ברשימה שלפניכן לא נטען שהמצאנו את הגלגל. העצות האלה מתגלגלות באופן שוטף, בדרך כלל במדורי הרכב של גברים, שאותם אנחנו לא פוקדות לרוב בלהט. למרות זאת, אין סיבה שלא נלמד לחסוך גם בחזית הזאת, במיוחד כשבאמת מדובר בכמה צעדים פשוטים. יאללה, נצא לדרך:

1. מחירי הדלק תחרותיים. עשי מאמץ למצוא את התחנה הזולה הקרובה אליך   ביותר ודאגי לתדלק רק בה.

2. פני את המכונית ממטען עודף. ככל שמשקל הרכב גבוה יותר, כך עולה גם צריכת הדלק.

3. באותו עניין, אם אפשר, הימנעי משימוש בגג הרכב. "גגון" לבדו עשוי להוסיף כ-10% לצריכת הדלק.

4. השתדלי לעשות פחות שימוש במזגן ברכב. גם ככה הוא רק מייבש לנו את עור הפנים ומעודד היווצרות קמטים.

5. הקפידי על טיפולים שוטפים ובזמן של המכונית. כל מוסכניק יגיד לך שתחזוק נכון של האוטו גם חסכוני בדלק, ובמקרה הזה לפחות הוא גם דובר אמת.

6. אפרופו טיפולים, וודאי שלחץ האוויר בגלגלים אופטימאלי. גלגלים רופסים - מעבר לכך שהם מסוכנים - מגדילים את צריכת הדלק באופן משמעותי.

רגליים. תשתמשו בהן

7. הדרך הכי חסכונית שאפשר לנסוע בה היא במהירות קבועה. בלימות פתאומיות וזינוקים אגרסיביים שורפים יותר דלק.

8. ואם כבר, השתדלי שלא להאיץ בסיבובים בשביל להימנע מבלימה חריפה בהמשך.

9. החיפזון אכן מהשטן - השתדלי לא לעבור את המאה קמ"ש כי זה לא חסכוני בדלק. למעשה, הנסיעה הכי חסכונית מושגת במהירות קבועה של 90 קמ"ש.

10. דעי לאן פנייך מועדות – ללכת לאיבוד בדרך לאנשהו זה לא רק מתסכל אלא גם יקר.

11. אחדי נסיעות - כך תחסכי גם זמן וגם כסף על דלק.

12. החני את הרכב במקום החניה הראשון שמצאת. אין טעם להסתובב שוב ושוב באותו אזור חניה ולבזבז דלק בשביל למצוא חניה אחרת שקרובה אל היעד בעוד 100 מטר. בשביל מה אלוהים נתן לנו רגליים?

13. את עדיין לא מתדלקת באופן עצמי? במקרה כזה, את צריכה לעשות חשבון נפש נוקב עם עצמך.

14. גם אם מצפצפים לך בעצבים, שלחי מבט מרחוק אל הרמזור ואם הוא אדום - הרפי מהגז ותני למכונית לגלוש עד עצירה. כך תחסכי גם בדלק וגם בבלאי של הבלמים.

15. יש לשאוף לתדלק כאשר הטמפרטורות בחוץ נמוכות, עקב נטייתו של דלק להתפשט בחום ובכך להגדיל את נפחו. מומלץ למלא דלק בשעות הבוקר המוקדמות או הלילה.

16. לבסוף, השתמשי ברגליים – לא צריך לקחת את הילדים מהגן או לחוגים באוטו, אם הם נמצאים עד 500 מטר מהבית. פעילות ספורטיבית טובה לשמירה על סבולת לב-ריאה ולדיאטה, אז קדימה, לדרך!

על משבר הדלק בארץ ובעולם.

צילומים:

http://www.flickr.com/photos/limonada/

http://www.flickr.com/photos/shellysblogger/
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה