חוק האוטיסטים נדחה בגלל משחק פוליטי

אתמול דחתה הממשלה את הבקשה לתיקון החוק שהעלתה מפלגת “יש עתיד” ושעמותת “אלו”ט” נלחמת עליו יותר מעשור שנים. בהינף הרמת יד הם מחקו את הסיכוי של אלפי אוטיסטים לקבל טיפול שמתאים להם

02/11/2015
ליהיא לפיד קבלו עדכונים מליהיא
  • RSS

חוק האוטיסטים טורפד. למה זה מגיע להם? צילום: שאטרסטוק

בזמן שהם חיכו להסעה, יעלי הושיטה יד לגיא. הוא החליק את כף ידו על כף ידה ולשבריר שניה הם הביטו זה לזו בעיניים.

הסרט הזה הפך ויראלי אצלנו במשפחה. עיניו של כל מי שראה אותו הוצפו דמעות. כל מי שמכיר את יעלי וגיא, יודע שעבורם זה עולם ומלואו. יוזמה, הושטת יד, קשר, היענות. עבור ילדים ובוגרים עם אוטיזם - כל מחווה כזו, היא הישג. זהו הישג אדיר שאוצר בחובו מאמץ של שנים; של ליטוף וחיבוק, של קשב, של תשומת לב לכל מבט חטוף, לכל ליטוף.

ההישג הזה הוא גם תוצאה של טיפול. טיפול מקצועי וטיפול רגשי, כזה שדורש שיתוף פעולה של כל מי שמכיר את הילדים והבוגרים האלו - גננות ומורים, צוותים חינוכיים, צוותים טיפוליים, אנשי מקצוע וכמובן משפחה.

תיקון החוק לאנשים עם מוגבלויות, מה שהפך להיקרא בשם "חוק האוטיסטים", בא לתקן בעיה מורכבת והכוונה היא להמשיך את התיקון הזה לכל אדם עם צרכים מיוחדים. הרעיון בחוק הוא שכל אדם עם צרכים מיוחדים - צריך טיפול שמתאים לו, שתפור עליו ומטרת החוק היא להתאים את הטיפול הנכון.

יש מי שצריך ללמוד בבית ספר רגיל ויש מי שצריך חינוך מיוחד, יש מי שזקוק לדיור מוגן ויש מי שרוצה ויכול לחיות בדירה ולהיות עצמאי, יש מי שצריך עבודה מוגנת, יש מי שיכול לעבוד במקום עבודה רגיל ויש מי שעבורו הכי טוב לעבוד בטבע.

אתמול דחתה הממשלה את הבקשה לתיקון החוק שהעלתה מפלגת "יש עתיד" ושעמותת "אלו"ט" נלחמת עליו יותר מעשור שנים. בהינף הרמת יד הם מחקו את הסיכוי של אלפי אוטיסטים לקבל טיפול שמתאים להם.

התיקון הזה לא דורש תוספת תקציב גדולה והממשלה הקודמת כבר הקצתה את התקציב הדרוש לשינוי הזה, לכן אין שום סיבה לדחיית העברת החוק, מלבד המשחק הפוליטי.

הילדים והבוגרים עם האוטיזם לא יצעקו, לא יפגינו ולא יילחמו על הזכות הבסיסית שמגיעה להם לקבל טיפול ראוי. רוב ההורים שלהם כבר עייפים מקרבות - וגם הם לא יצאו לרחובות. אני רק תוהה איך מסבירים את זה לאח החייל של יעלי, לאח של יהונתן שנמצא בצנחנים - איך נסביר להם שהם שומרים על מדינה שלא שומרת על האחים המיוחדים שלהם?

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך