שיעור בסקס, למתקדמים

סקס הוא הרבה יותר מכמה תנוחות, חיכוך ואורגזמה. בתחילת הקשר הכל לוהט וספונטני, אבל השנים גורמות לדעיכה בריגוש. איך מחזירים את הניצוצות? 6 עצות זהב

29/10/2015
carmitas קבלו עדכונים מכרמית
  • RSS

שאטרסטוק
״אני עוד זוכרת את הימים שהוא היה מגיע הביתה ולא יכול לחכות להוריד ממני את הבגדים. לפעמים אפילו לא היינו מתקלחים אחרי העבודה, אלא ישר קופצים זה על זו. הסקס שלנו היה מדהים, לא רק האורגזמה, ממש הרגשתי במגע שלו כמה שהוא אוהב אותי. הרגשתי נחשקת, ידעתי שאף אחת לא יכולה למלא אצלו את מה שאני עבורו.״ כך אומרת רוית, בת 45, נשואה + 3.

״החיים השתנו כשנולדו הילדים, הם הפכו להיות הפוקוס שלה, וגם נולדו איתם המון ויכוחים שלא היו לנו קודם. כל ההתאמה המינית המטורפת שהייתה לנו לא הכינה אותנו להבדלים העצומים שגילינו שיש בינינו בגידול הילדים. לא תכננתי שזה יהיה ככה, אבל זה פגע ביחסי המין. אני לא מכיר גבר שמרגיש מדוכא ולא נחוץ שיגיע הביתה ויקפוץ על אשתו. המזל שלנו היה שהבנו שמה שהיה לנו זה דבר שאפשר לשחזר לפני שוויתרנו.״ ממשיך איתן, בעלה של רוית, בן 49.

אחת התלונות הנפוצות בקרב זוגות, היא ש׳הסקס כבר לא מה שהיה פעם׳. המהלך צפוי, השיא דועך והריגוש נמוג. עבור זוגות רבים המצב הזה מתפרש כסופה הקרב של זוגיות, או משבר, אבל יודעי דבר מסבירים שדווקא בנקודה הזו של היחסים טמונה הזדמנות להעלות אותם לדרגה חדשה – טובה ומרגשת יותר, ושאם מצליחים זוכים בסקס שכמותו עוד לא חוויתם.

שאטרסטוק

אסנת גפן גרייצר, בעלת בי״ס לזוגיות, מנחה ומומחית לזוגות במשבר, אומרת שהכל מתחיל ונגמר בתקשורת. ״ברור שכשהילדים באים המערכת משתנה, אבל זה לא אומר שאנחנו הופכים ליצורים פחות מיניים, זה רק אומר שהעוגה מחולקת באופן שונה. אבל אפשר וצריך לטפל בזה גם כשהילדים עוד קטנים, ובוודאי שכשיוצאים ממעגל החיתולים והלילות ללא שינה זה זמן טוב לחדש את הזוגיות המינית, והזדמנות נפלאה ללמוד דברים שעוד לא ידעתם זה על זו ולהיפך.״

״אחרי שעברנו את התקופה הזו אני יודעת שכל זוג שהיה לו פעם מין טוב בעצם לא ראה את הקצה של זה. מה שהחשבתי פעם למין לוהט, זה כלום. הסקס שיש לנו היום הוא בכמה רמות יותר מענג, מספק ומטריף.״ מסכמת רוית.

הנה 6 רעיונות לשיח פתוח שיכול לעזור לכם להחזיר את הניצוצות לסקס הזוגי:

1. סקס דייט. הטריק הכי ישן בספר- מה שלא כתוב ביומן לא קורה, ומה שלא קורה לא יכול להשתפר. תקבעו יום לסקס, ותעמדו בזה כאילו זו הייתה הפגישה שבה תלוי עתידכם.

2. דיבורי סקס. כשיחסי המין הופכים לשגרה שוחקת חשוב לדבר על זה. ספרו על מה שחסר לכם, מה שהייתם רוצים, מה מענג אתכם. צרו תיאום ציפיות מחודש.

3. מגירת הפנטזיות. אין גרוע מפנטזיה שהוגשמה. אז אם פעם הייתם התגלמות הפנטזיה זו של זה, הרי שאחרי כמה שנים צריך לרענן את מגירת הפנטזיות כדי לעורר את הריגוש מחדש. שתפו את הפרטנר/ית בפנטזיות שלכם, גם בפרועות ביותר- אפילו אם לא את כולן תגשימו, תגלו שהדיבור עליהן מצית את העניין מחדש.

שאטרסטוק

4. מזמוזים זה בחינם. זוכרים את הימים שהייתם נעצרים באמצע הרחוב, נשענים על קיר ומתנשקים בלהט עד שהשמש שקעה? תעשו את זה! שחזרו את סוג המגע הזה בלי קשר לסקס דייט שלכם, לפעמים להעלות את רף החרמנות בלי אורגזמה בקצה, זה בדיוק מה שצריך כדי להחיות את התשוקה.

5. משחקי סקס. אל תיקחו את המיניות שלכם ברצינות רבה מדי. אפשרויות המשחק במין רחבות ומרגשות. החל ממשחקים זוגיים בקלפי פעולה ("מה שיוצא אני עושה", "קופון אהבה" וכדומה ), ועד משחקי תפקידים וצעצועי מין שיביאו אתכם למחוזות סקסיים שעוד לא ביקרתם בהם.

שאטרסטוק

6. תסתכלו בראי. נשיקות בעיניים עצומות זה נהדר לסרטים, אבל במציאות תפיקו הרבה יותר מנשיקה ומכל מגע אם תסתכלו זה על זו. מה שהעיניים של הפרטנר שלכם ילמדו אתכם אי אפשר להעביר במילים. כמו כן, יחסי מין מול ראי הם גם מאוד מעוררים וגם ילמדו אתכם המון על מה שמענג את הפרטנר/ית שלכם.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה