מורה נבוכים לטיפול נכון בשיער שלך

מרכך – כן או לא? מה זה סרום לשיער וכמה צריך לשים ממנו? איך עדיף להחליק את השיער – בפן או במחליק קרמי? כל התשובות בפנים

אז אחרי שקיבצנו עבורכן 6 טיפים מנצחים בנוגע לטיפול בשיער בלילה קיבלנו מקוראות המדור שאלות חשובות לגבי טיפול בשיער ועיצובו, גם בשעות היום. גייסנו את מומחי השיער של נטורל פורמולה ולפניכן – התשובות במלואן.

כמה פעמים בשבוע צריך לחפוף את השיער?

עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, מסביר ש“מומלץ לחפוף את השיער  לא יותר מפעמיים עד שלוש פעמים בשבוע” ולמה? חפיפה יומיומית עלולה לגרום לייבוש מוגבר של הקרקפת, שבימים בין החפיפות מייצרת שומן טבעי שמגן עליה ועל השיער עצמו.

טיפ זה עוד יותר רלוונטי עבור מתולתלות, שכן ככל שהטווח בין חפיפה לחפיפה יגדל השיער יהיה "כבד יותר" בגלל החומרים שיצטברו עליו, מה שיגרום לפחות נפח ולתלתל מוגדר יותר.

hair_sec_prob

האם חייבים להשתמש בכל חפיפה בשמפו, מרכך ומסיכה?

אם רוצים טיפול שיער מא' עד ת', כזה שמטפל בכל ההיבטים של טיפוח השיער, מומלץ לשים לב לדגשים הבאים:

  1. לחפוף בשמפו שמתאים לסוג השיער ושנועד על מנת להשיג מטרה מסוימת (הזנה, שמירה על החלקה וכ"ו).
  2. להקפיד על ריכוך השיער והזנה אינסטנסיבית של השיער באמצעות מרכך שיער או מסיכה.
  3. אין צורך באותה חפיפה להשתמש גם במרכך וגם במסיכה, אבל כדאי אחת לשבוע להחליף את המרכך במסיכה שמעניקה טיפול עמוק ויסודי יותר.

האם מומלץ לסרק את השיער כשהוא רטוב?

בהחלט. רצוי להסתרק במקלחת כאשר השיער רטוב ועליו יש מסיכה או מרכך שיער. את השיער מסרקים בעדינות מרבית במסרק או מברשת המותאמים לפי סוג השיער.

מה זה סרום לשיער?

מדובר באחת השאלות שחוזרות על עצמן ולפעמים גם בניסוח אחר: מה ההבדל בין סרום לשיער ובין סיליקון לשיער? מדובר בהבדל גדול. בשעה שסיליקון מכיל, מן הסתם, סיליקון, סרום כולל (בנוסף לסיליקונים העדינים) גם ויטמינים, וחומרי לחות שיוצרים מעין ציפוי הגנה לחלק החיצוני של השיער. הסרום אידיאלי לכל מי ששיערה עבר החלקה, או עובדת תדיר עם פן או מחליק, כי הוא עשיר בחומרים שמחזקים את הקרטין הטבעי ומגנים על השיער מפני נזקי החום והכימיקלים.

מומלץ למרוח את הסרום על שיער יבש, לפי הצורך, בכדי לעטוף את השיער בברק ורכות. הסרום הוא למעשה בוסטר מצוין למהלך היום, בייחוד במקרים בהם את רוצה לחדש את מראה השיער בשניות.

hair_sil

מתי כדאי להשתמש בטיפות סיליקון לשיער?

טיפות סיליקון מתאימות לשיער שזקוק לטיפול ממוקד בקצוות מפוצלים. הסיליקון עוטף את השיער ומעניק מראה אחיד ומגע גמיש ובנוסף, מונע פיצול נוסף של השיער. הסיליקון עצמו גם מסייע לכלוא את הפיגמנט של השיער וכך מראה השיער מבריק יותר לאורך זמן.

בניגוד לסרום אותו מורחים על כל השיער, טיפות סיליקון נועדו למריחה רק בקצוות השיער.

בכמה טיפות סרום או סיליקון צריך להשתמש?

מאחר ומדובר בחומרים מרוכזים מאוד, טיפות בודדות יספיקו כדי להשיג את האפקט. כמה בדיוק? מספר הטיפות תלוי באורך ובעובי השיער, כל אחת צריכה לנסות ולמצוא את המינון המדויק עבורה.

hair_in_prob

איך עדיף להחליק את השיער – בפן או במחליק קרמי?

מבחינת בריאות השיער אין העדפה משמעותית לאחת מן השיטות. כל אחת צריכה לבחור את השיטה המתאימה לה מבחינת הנוחות שלה והתוצאות שהיא מצליחה להגיע אליהן.  מה שהכי חשוב הוא לשמור על השיער מפני החום של המכשיר הלוהט. בשתי השיטות מומלץ להשתמש בקרם קרטין אשר יספק שכבת הגנה לשיערה ולמעשה יקנה הפרדה מוחלטת בין החום לשיערה וכך השיערה פחות תישרף ופחות תישבר. את הקרם יש למרוח לאורכי השיער לפני העבודה עם המכשיר.

איך בוחרים מברשת לפן?

הטכנולוגיה הכי יעילה לשימוש עם פן היא טכנולוגיה "תרמו קראמית". מברשת בטכנולוגיה זו מאפשר תוצאות החלקה טובה יותר שכן חום הפן נאגר בראש המברשת. ברגע שהמברשת חמה קל יותר לעבוד על השיער ולהגיע במהירות לתוצאה הרצויה.  בצורה זו השיער זקוק לפחות עבודה עם הפן ובכך נחסך נזק לשיער.

צילומים: Shutterstock