כור ההיתוך של דודו בר אור

דורית בר אור סגרה את שבוע האופנה ולא איכזבה עם קולקציה יפהפיה ששילבה בהרמוניה רוק'נרול עדכני ומסורת מזרחית אותנטית

25/10/2015
אלישבע כספי קבלו עדכונים מאלישבע
  • RSS

SHE DID IT AGAIN - דורית בר אור - קולקציית אביב/קיץ 2016

דודו בר אור. צילום: אבי ולדמן

המעצבת דורית בר אור הציגה את קולקציית אביב/קיץ 2016 של המותג שלה DODOBAROR, בתצוגה מסעירה שנעלה את שבוע האופנה גינדי – תל אביב. המוני אנשים וידוענים אין ספור גדשו את האולם, בציפייה לראות את הקולקציה – ככל הנראה המסקרנת ביותר – של שבוע האופנה. זמן קצר לפני תחילת התצוגה, שאל אותי אחד העיתונאים הזרים שהגיעו לסקר את השבוע: מי זה הדודו הזה שכולם מדברים עליו? הסברתי לו שזה לא אדון אלא גברת… ובקשר להייפ סביב התצוגה ובכן – שלוש פעמים בעבר הציגה בר אור בשבוע האופנה גינדי תל אביב וכבר מהקולקציה הראשונה, היא זכתה לתועפות תשומת לב והערכה בקרב אנשי התעשייה. אבל על מעצב חלה חובת ההוכחה בכל קולקציה מחדש ולא פשוט לשמר את הבאזז והעניין לאורך זמן. בר אור ללא ספק הצדיקה גם הפעם, את כל הציפיות הגבוהות שתלו בה ויצרה את הקולקציה הטובה והשלמה ביותר שעיצבה עד כה.

לצלילי פיוט התפילה המולחן של “שבחי ירושלים את אדוני אלוהיך ציון” וכשברקע וידאו ארט חולמני ובו כביש מתפתל בין נופי מדבר, יצאו הדוגמניות הראשונות בשמלות מידי ומיני שעוצבו מבדי כאפייה מוסלמית, בצבעי אדום ולבן, שחור ולבן ותכלת לבן והחיבורים ביניהם.

כמו בקולקציה הראשונה שלה – שבה עיצבה גלביות שחורות רקומות בזהב, בהשראת הרב עובדיה יוסף – גם הפעם לקחה בר אור אלמנט מקומי מובהק, השייך לנופי הארץ הזאת ויצרה ממנו משהו קולי ועכשווי. את בד הכאפייה המזרחית, היא שילבה עם גזרות בסגנון בוהו שיק בהשפעות סבנטיז, לצד מוטיבים נוספים בהשפעת המערב הפרוע כמו למשל ז’קטים קטנים מעור, חולצות עור רקומות בסגנון קאובויים ומגפונים בצבעי כסף וזהב.

אלמנט מקומי נוסף שבלט בקולקציה, נוצר בהשראת עבודת צורפות תימנית מסורתית. בר אור שיבצה דיסקיות מתכת וניטים כסופים שנראו כמו רקמה תימנית צפופה, בסדרה יפיפייה של פריטים בשחור שהייתה סופר רוק אנד רול, למרות שהתבססה כאמור על עבודת יד אותנטית ועתיקת יומין.

ניכוס האלמנטים המזרחיים – בין אם מהתרבות הערבית ובין אם מהמסורת התימנית – ושילובם יחד עם השפעות מערביות ובצרוף יד אסתטית בלתי רגילה, יצרו קולקציה שהיא כור היתוך לשיק עדכני וחדש. כל הלוקים שיצאו אל המסלול שידרו את אותו אפיל קולי ונחשק, שהזכיר לפרקים את הסגנון של מעצבת קולית אחרת, איזבל מארה, אבל האלמנטים המקומיים ושילובם המקורי יחד, היו לחלוטין בר אור סטייל.

התצוגה עצמה, שהייתה מקצועית לעילא מבחינת המבנה של הצגת הדגמים, הסטיילינג הכולל, שיער הדוגמניות – שעוצב “בגולגולים” ובהמון צמות קטנות, שקווצות שיער סתור יוצא מהן במכוון והסיום – על הרקע של פיוט מולחן נוסף, עם המסר החד משמעי (למי שלא היה בטוח מה משדרות הכאפיות): “הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד” ראויים לכל התשואות שקיבלה המעצבת בתום התצוגה.

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (37)

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (507)*

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (63)resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (216)

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (276)

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (419)

resized_GINDI TLV FASHION WEEK BY TLV FASHION MALL DODOBAROR צילום אבי ולדמן (785)

צילומים: אבי ולדמן

 שבוע האופנה גינדי תל-אביב 2015 נערך במתחם קניון האופנה TLV fashion mall

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה