המסע לשינוי חיי

עם הרבה חששות וספקות יצאה נועה הרניק למסע ששינה את חייה. כך היא הפכה מספקנית שלא בטוחה בעצמה למי שמתעקשת להגשים חלומות כל יום

18/10/2015
נועה הרניק, "אדונית הארונית" קבלו עדכונים מנועה "אדונית הארונית"
  • RSS

המסע של מלכת המדבר

לפני 3 שנים

אני מגיעה ליום מיונים למלכת המדבר, כיף, מוזר. אני חצי בפנים וחצי בחוץ, בעיקר מוטרדת - איזה פוסט אוכל לכתוב על עצמי עושה משימות מצחיקות שמזכירות לי מיונים לקורס קצינות? באופן מקרי לגמרי אני נבחרת להשתתף במסע, ואני מודה שלרגע התלבטתי האם זה מתאים לי בכלל. עד שאחותי, החכמה באדם, אמרה לי משפט שמלווה אותי מאז :"שגרה זה מצוין, אבל החיים, מה שבסוף הופך אותם לראויים לזיכרון, הוא מה שחורג מהשגרה".

הכל מתחיל להתגלגל – טלפונים, פגישות תדרוך, רכישת ציוד טיולים והכרת הצוות. הכרות ראשונית עם חברותי לג'יפ, וממש ברגע האחרון תחלופה וג'יפ חדש מתגבש. אורזת תיק קטן עם שמונה חולצות סגולות, שני זוגות מכנסים אפורים, סווטשירט ופליז. איזה כיף שלא צריך לחשוב על מה ללבוש. דוחסת לתוך התיק אוהל ענק ובעיקר מתרגשת מהלא נודע.

תוך כדי מסע

סנפלינג מראש ההר בפרנאים

טיסה. בנות. ג'יפים. הגענו אל הפרינאים, מופלאים ויפיפיים. דרך החופש שבה חצו יהודי אירופה את הגבול לספרד בתקופת מלחמת העולם השניה בסכנת נפשות איומה. מחשבות על משפחה ועל עצמי ועל המקצוע שלי ועל מימוש הפוטנציאל שלי ויכולות שמתגלות בי והופכות את הקערה על פיה. וחוויות, מלא חוויות - אומגה מעל נהר בגשם, סנפלינג במורד נהר (גם בגשם) טיפוס על הר גבוה ומאתגר, ריקודים, נהיגה, אוכל ואוכל ואוכל, חברות. המסע הזה, שינה את חיי. אני חוזרת לארץ אבל בליבי אני עוד שם, מגלה את עצמי מחדש.

אחרי: חצי רגל בחוץ חצי רגל בפנים

השינויים שחלחלו אליי

מיד אחרי החזרה לארץ אני כבר בעבודה, זיכרון הטיול במהירות מתפוגג לו. אבל התחושה שהייתי, הצלחתי ועשיתי, המחשבות שעדיין מתרוצצות לי בראש – כל אלה לא נותנות לי מנוח. אני עובדת אבל מרגישה שאני כבר עם חצי הרגל בחוץ.

לשמחתי הקשר עם מלכת המדבר ממשיך להיות הדוק גם אחרי המסע. ככה אני מוצאת את עצמי שוב מיללת על הקור ועל האוהל, ובעיקר נהנית עד מעל הראש בטיול למכתש הקטן. וחווה סיור מאלף ומחכים באתר חיריה. ומצטרפת לצוותי הממיינות בימי המיון הבאים.

משתתפת בפעילויות מצחיקות של משלוחי מנות ושנות טובות, וגם בפרויקטים חשובים ומשמעותיים של עזרה ותרומה לקהילה. בכל פעם – מעגל החיבוקים מתרחב, הקשרים ממשיכים לגדול, להתרחב, להיות בתנועה. פתאום יש המון נשים שמכירות אותי ורוצות בטובתי. פתאום יש לי במי להיוועץ ועל מי להישען. אני מתמלאת באומץ ופותחת עסק קטן. שלי. אני המנהלת והעובדת והמשווקת והכל על כתפי – כי אני יודעת שאני יכולה. ואני באמת יכולה. וגם הדלת הזאת פותחת לי עוד מעגלים שמצטרפים לאותן אדוות.

היום: מגיעה למקומות נפלאים

אני עדיין בקשר עם חברותי למסע. אני יודעת שיש מאחורי המוני נשים שרוצות לעשות טוב, שאני יכולה לסמוך עליהן ושהן יכולות לסמוך עלי. העסק שלי מתפתח. החיים שלי צומחים. אז תנו לעצמכן מתנה ענקית, מתנה שמשנה חיים, וצאו למסע. אם יוצאים, כמו שדר' סוס אומר, מגיעים למקומות נפלאים.

מלכת המדבר מזמינה גם אותך למסע של פעם בחיים, הצטרפי עכשיו ליום המיונים שיתקיים ב-5.11.15 ואולי תזכי בכרטיס טיסה חינם!
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה