מוזיאון Google Art

בכל פעם שנדמה לנו שזהו, המציאו כבר הכל- גוגל ממציאה משהו חדש. יצאנו לסיבוב מוזיאונים ברחבי העולם עם הצעצוע החדש: Google Art Project

07/02/2011
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

אם אתם מתמצאים קצת ברשת, גם אתם יודעים לדקלם מתוך שינה שגוגל הוא השטן (כן, יותר מפייסבוק) שאוגר עלינו מידע, מצלם את הבתים שלנו מהלוויין ומשדר את זה ב-HD לשאר העולם בלחיצת כפתור. כל פרנואיד מצוי יגיד לכם שעדיף לגלוש משרתים לא מזוהים ולהשאיר כמה שפחות עקבות שגוגל יכול לאסוף אחריכם. אבל אם נצא שנייה מתיאוריות הקונספירציה (המדאיגות, יש לציין), חייבים להודות שבלי גוגל החיים שלנו היו נראים אחרת לגמרי, ולא בטוח שזה היה לטובה (הנה, אפילו את הסופרטנקר מצאו בגוגל. בלעדיו חיפה הייתה נשרפת גם). מאות אלפי מסמכים יכולים להמשיך להעלות אבק בבוידעם- כי ברגע שהמידע שעליהם נקלט בגוגל, זהו. היו שלום ותודה על הדגים.

וותיקי הרשת זוכרים את מנוע החיפוש של Yahoo או AltaVista, שהיה מעלה את התוצאה הרצויה רק כשהיה לו מצב רוח מספיק טוב (ובמילא היו רק 10 דפים בכל האינטרנט, אפשר לחשוב מה כבר היה לחפש שם). זרועות התמנון של גוגל הביאו לחיינו המון דברים טובים מלבד היכולת לחפש את האקס שלנו ולגלות שהוא נשוי באושר לדוגמנית עם שלושה ילדים בלונדיניים. פרוייקט האמנות של גוגל הוא השוס הנוכחי, והוא שוס בסדר גודל כזה שאפילו הציניקנים שבינינו התרשמו וזינקו לדפדף.

אז מה הסיפור?

בגוגל החליטו לא להסתפק בצילום לווייני מפוקסל של כדור הארץ, וגמרו אומר להביא לכל בית על הגלובוס (כזה שמחובר לרשת, בכל אופן) את יצירות האמנות הגדולות של המין האנושי. לשם כך הוקם אתר Google Art Project, שמספק חוויה מפילת-לסתות לכל חובב אמנות, ומצליח בכל זאת להישאר פשוט וקל להפעלה. כל מה שצריך זה להיכנס ללינק הזה, לבחור את הגלריה או המוזיאון שמעניינים אתכם, להקליק על View Artwork או Explore museum (האפשרות הראשונה מביאה אתכם הישר ליצירות, רק לדפדף ביניהן, השנייה מובילה אתכם לסיור וירטואלי בחללי התצוגה!) ולהישאר המומים מרוב יופי.
>>רוצים לנסות? לחצו כאן<<

אחת האפשרויות המדהימות היא להביט בכל יצירה בתקריב מטורף: לידת ונוס ברזולוציה של 300% אחוזים, החמניות של וואן-גוך ברורות ברמת התבליט שיצרה משיחת המכחול.

הנה כמה דוגמאות מוצלחות במיוחד:

Sunflowers,-Vincent-van-Gogh / van gogh museum amsterdam

מימין: פרט מתוך 'חמניות' של וינסנט ואן גוך. משמאל- הציור. מוזיאון ואן גוך, אמסטרדם

קוצרי התירס, פיטר ברויגל האב. מוזיאון המטרופוליטן - Metropolitan Museum of Arts


מוזגת החלב, ורמיר. Rijksmuseum, אמסטרדם

Genealogy of the state of Muscovy, סימון אושאקוב, The State Tretyakov Gallery, מוסקבה, רוסיה

רמברנדט- משה ועשרת הדברות. gemaldegalerie, ברלין, גרמניה

All photos Via Google Art Project
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה