איך מסדרים את הארון בקלות?

איך מסדרים את ארונות הבגדים ושומרים על מראה נעים ונוח בקלות ובלי לקבל התמוטטות עצבים? לאדונית הארונית יש שיטה מנצחת

14/10/2015
נועה הרניק, "אדונית הארונית" קבלו עדכונים מנועה "אדונית הארונית"
  • RSS

נתחיל מהתבוננות כנה ואמיצה בלבן של עובדות החיים: ארונות מסודרים תמיד, לפי נושאים, קשת צבעים, עונות השנה ומקופלים בזויות ישרות, יכולים להיות רק אצל מי שמעסיק סוכני בית סביב השעון או שסובל מהפרעה נפשית. אני, למשל, לא נכנסת לאף אחת משתי הקטגוריות. אני יותר שייכת לקטגורית הבני אדם - אלה שמשתדלים שהבית שלהם יהיה יפה ומאורגן, וגם נקי למדי – אבל בלי להשתעבד לו. ארונות מסודרים מספיק, הם כאלה שבהם תמצאו את מה שאתם זקוקים לו בקלות. אין בהם בגדים שלא שקטנים עליכם אין בגדים בלויים וקרועים שלא תלבשו לעולם כפיג'מה. מצד שני גם אין שום טעם להשקיע זמן יקר בסידור חולצות הטריקו לפי גוונים.

במסגרת עבודתי כמסדרת בתים, אני נתקלת באנשים מכל המינים והסוגים. לכל אחד חשובים דברים אחרים. יש בתים שבהם הנשים משאירות לבני זוגן מדף ומגירה והם מסתפקים בזה. יש בתים שבהן הבחורים מתגלים כפאשניסטות קיצוניות או כקשורים במיוחד לחולצת סיום המסלול של קורס מ"כים 82'.

אז איך מסדרים את הארון? עקבו אחרי הטיפים שיקלו את המלאכה וגם יעזרו לכם לשמור על ארון מסודר לאורך זמן.

ארון מסודר נועה הרניק

1. אתם חשובים. הנוחות והצרכים והזמן והטעם שלכם.

לא מה שרואים בתוכניות טלויזיה, לא מה תגיד החמות, ואפילו לא מה שאני אגיד כאן בהמשך –מה שנוח לכם הוא הנכון.

2. אל תשליכו את כל הארון על המיטה ותתחילו לסדר

זה המתכון הטוב ביותר להתמוטטות עצבים אחרי מדף אחד ודחיסה זועמת של שאר הבגדים בבלגן גדול אף יותר לתוך הארון. התמקדו בכל פעם במדף אחד או איזור אחד שיש לסדר. אל תרשו לעצמכם יותר. מה שמביא אותנו לעצה הבאה שהיא

3. תנו שמות למדפים ולמגירות

אם לחללי האחסון יהיו שמות – יהיה לכם קל יותר לסדר וגם קל יותר לשמור על הסדר. אז כמובן, לא מומלץ לקרוא למגירה של התחתונים "דנה", אלא להדביק עליה מדבקה או פתק קטן המציינים מה יש בתוכה: קרדיגנים, חולצות טי שרוול ארוך, בגדים חגיגיים וכו'.

ואם אנחנו כבר במדבקות – למה שלא תקדישו פיתקית אחת לתיאור קצרצר של כל מה שמאוכסן אצלכם בארון העליון, ותדביקו אותו על דלת הארון מבפנים, במקום לחפש כל פעם את הסולם ולגרור אותו לחדר ולעלות כדי לגלות שיש שם את מסכות האב"כ ואת השמיכה שהדודה מחו"ל סרגה מצמר דוקר דוקר לתינוק שלכם?

4. תליה נכונה

אם יש לכם הרבה מקום לתליה – תתחילו לתלות כמה שיותר בגדים שם. ולהיפך. אם בא לכם להשקיע ולקנות קולבי קטיפה דקים, זה יאפשר לכם לתלות יותר בגדים, וגם ימנע מחולצות השיפון הנוזליות להגיע לקרקעית הארון. אם בא לכם לחסוך ולמחזר, אתם יכולים לקחת את חולצת סוף מסלול קורס מ"כים 82', לחתוך אותה לרצועות ולצפות בה את קולבי הניקוי היבש.

[youtube pacvHwf_apU nolink]

תלו את הבגדים  הארוכים (למשל שמלות מקסי) בצד אחד ואת הבגדים הקצרים בצד אחר. ככה מתפנה לכם מקום איכותי על רצפת ארון התליה. שם תוכלו להניח את הנעלים שלא בעונתן, בתוך קופסאות נעליים (או בקופסאות שאפשר לקנות לשם כך במיוחד), או מזוודות שצריך לשימוש תכוף, עוד דבר שיכול להתאים בדיוק לנישה הזאת הוא שרפרף שיעזור לכם להגיע למדפים העליונים.

5. עושים סדר במדפים

פתקיות עם פירוט מומלצות גם פה, וניתן להדביק אותם על המדפים. את הבגדים הכי שימושיים ויומיומיים שלכם או של הילדים מומלץ למקם בגובה העיניים ובמיקום זמין. את המכנסיים מומלץ לקפל לפי עומק הארון ל2-3 חלקים לפי ההעדפות האישיות שלכם. חולצות טריקו וחליפות גן אפשר לקפל כמו בחנות, אבל גם בקיפול חצי הן יראו נהדר כל עוד שומרים על קיפול אחיד של כל החולצות.

חולצות עם כתמי אקונומיקה, דאודורנט בבית השחי, חורים, ומראה מרופט באופן כללי – יכולות לשמש כסמרטוטים. (או לחילופין לעיטוף קולבים). או להיזרק לפח המיחזור הקרוב לביתכם.

חולצות שגדולות, לא הולמות, בגדים שכבר לא עולים על הילדים– אתם יותר ממוזמנים לתרום. לא חסר למי.

זה הבסיס, מכאן תוכלו להמשיך ולמצוא את פיתרונות הסידור המועדפים עליכם ולהקפיד לשמור על מראה מזמין ונוח.

ולסיום, כך תקפלו את החולצות שלכם במהירות שיא:

[youtube sfAJdoY0Lg0 nolink]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך