אוקטובר הוורוד: אם היית ממתינה, לא היית בתמונה

מיכל בנדק חלתה בסרטן השד בגיל צעיר מדי ומאז היא פועלת לקידום המודעות. בימים אלה היא מעלה קמפיין צילומים מיוחד להגברת המודעות למחלה ובעיקר לגילוי מוקדם, כשלצדה נשים בריאות ונועזות שמעולם לא חלו

13/10/2015
מיכל בנדק קבלו עדכונים ממיכל
  • RSS

נושא הגילוי המוקדם של סרטן שד קרוב מאוד לליבי. בגיל 32 גיליתי בעצמי גוש סרטני בשד. עד לפני עשר שנים לא הייתי מודעת לעובדה שכל כך הרבה נשים צעירות חולות בסרטן. לא הפנו אותי לבדיקות רופא, אולטרסאונד או ממוגרפיה בגלל גילי הצעיר והיעדר סיפור משפחתי. אני מרגישה שבזכות הערנות שלי (ותמיד הבן שלי מזכיר לי שגם בזכות זה שהוא ינק בתיאבון גדול כך שיכולתי למשש את הגוש) חיי ניצלו. מידי פעם פונות אלי חברות שחוששות מגוש בשד. אני תמיד אומרת להן שאם הייתי ממתינה עם הבדיקות אפילו כמה חודשים, לא הייתי כאן היום.

על כן בכל שנה בחודש אוקטובר, שזהו חודש המודעות לסרטן השד, אני מנסה לרענן את זכרונם של אנשים - נשים וגברים ללכת להיבדק. בעבר עשיתי זאת כמעצבת פנים על ידי פוסטים בפייסבוק בנושא "אוקטובר הורוד" וטיפים לשימוש בצבע הורוד בעיצוב הבית. השנה התחלתי בנוסף גם לצלם באופן מקצועי והקמתי סטודיו לצילום שאחת ממטרותיו הוא לסייע לנשים וגברים לקבל, לאהוב ולראות א היופי בגוף שלהם למרות "פגעי הזמן" השונים. לכן נראה לי טבעי ליצור קמפיין כלשהו שיגביר את המודעות לסרטן השד ובעיקר לגילויו המוקדם, שיכול להציל חיים.

פניתי לחברות בהצעה להשתתף בקמפיין הזה. התנאי היה הסכמה להצטרף לתמונות "נועזות". חשוב לי לספר שהנשים המצולמות איתי הן נשים בריאות שמעולם לא חלו (טפו, טפו) אך גם הן ראו חשיבות גדולה בקמפיין הזה ושמחו מאוד להשתתף. אני גאה בהן מאוד ואוהבת אותן.  בחרתי בסלוגן שמתאר את התחושה והאמונה שלי "אם הייתי ממתינה, לא הייתי בתמונה" ולכן היה חשוב לי לא רק לצלם אלא גם להצטלם ולהיות בתמונה. כך שכשהבנות היו מוכנות על סט הצילומים, "נדחפתי" לתמונות וצילמתי עם שלט רחוק. כולי תקווה שהפרויקט הזה לא רק יגיע למודעות של כמה שיותר נשים וגברים מכל הגילאים אלא גם יזיז אותם. לא מספיק לעשות לייק ולומר איזה יופי, אלא באמת לקבוע תור לכירורג שד וללכת להיבדק. לא לחכות עם זה, כי זה יכול להיות ההבדל בין להיות ללא להיות. שנהיה בריאים.

פרויקט סרטן השד. צילום: מיכל בנדק

 

פרויקט סרטן השד. צילום: מיכל בנדק

פרויקט סרטן השד. צילום: מיכל בנדק

פרויקט סרטן השד. צילום: מיכל בנדק

אני רוצה להודות לחברותי המקסימות והאמיצות שהסכימו להירתם לפרויקט: עדי לוסטר, ליאב אלבז, גילי חנוך, סמדר קסטלנובו, מיכל רשף ואלה פרטוש

צילום: מיכל בנדק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה