10 טריקים שירחיקו אותך משולחן הניתוחים

לפני סכין המנתחים ומחטי הרופאים: 10 צעדים שכדאי ליישם ביום יום כדי לשמור על העור, ולסייע למדע ולקוסמטיקה

13/10/2015
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

 עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

סביב גיל 40, ולעתים גם מוקדם יותר, נשים מתחילות לחוש שהעור שלהן הוא ׳לא מה שהיה פעם׳. השמש, היובש, הלידות וגם השנים עושים את שלהם. קמטוטים, כתמי שמש, פיגמנטציה ועוד הם מנת חלקן של נשים רבות. אין הפתעות, אף אחת לא נשארת צעירה לנצח. ובעצם, אם אנחנו יודעות את זה, מדוע שלא נדאג לעור שלנו עד כמה שניתן לפני שהפגעים מתחילים לתת אותותיהם?

הרבה לפני שאת מגיעה למצב שבו כבר צריך להתמודד עם הפגמים בעור באופן אקטיבי, את יכולה לנהל שגרת טיפוח וליישם כללי התנהגות די פשוטים שידחו את הופעת הפגמים, ישמרו על מראה העור ויעכבו את השפעות הזמן.

איך אפשר לשפר את מראה העור ולמזער את אותות הגיל? הנה 10 טיפים לאורח חיים נכון שירחיקו אותך משולחן הניתוחים ועוד המלצה למקרה שבכל זאת נדרשת עזרה קלה מבחוץ:

1. שתייה מרובה - קמטוטים מתחילים להיווצר בעור גם בשל התייבשותו. אחת הבעיות היא שהחדרת לחות לעור היא כמעט בלתי אפשרית באמצעים קוסמטיים, ולכן יש להקפיד על שתיית מים מרובה, לפחות 8 כוסות ביום, על מנת למנוע איבוד נוזלים ונפח והיווצרות קמטוטים.

עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

2. שגרת פעילות גופנית – ספורט תורם למיצוק הגוף והעור וגם להרגשה כללית ולמצב הרוח. חשוב לבחור בפעילות שאת נהנית ממנה כדי שתוכלי להתמיד בה וחשוב גם לא להגזים בכדי לשמור על הגוף והאנרגיה.

עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

3. הגנה מהשמש –  השמש היא אחד הגורמים העיקריים להיווצרות כתמים וקמטים. מרחי קרם הגנה בכל יציאה מן הבית, על הפנים וגם על הידיים והזרועות.

איך תבחרי תכשיר הגנה? ודאי שעל הקרם מסומנים  uva/uvb – אלו מציינים שני אורכי גל של קרני השמש שקרינתם פוגעת בעור בשכבות שונות – לכן חשוב להגן מפני שניהם.

כמו כן, כדאי לדעת כי בניגוד לדעה הרווחת, מספר ה spf המצוין על התכשיר מייצג  למעשה את משך הזמן שבו העור מוגן מפני השמש לאחר מריחתו, ולא את מידת ההגנה. כך שקרם הגנה מספר 45 לא יספק יותר הגנה מ-15, אלא למשך זמן רב יותר.

4. הימנעות ממתח ולחץ – מצבי לחץ, מתח וכעס תורמים רבות להזדקנות בכלל ולהזדקנות העור בפרט. אולי תופתעי לשמוע שבמקרים רבים יש לנו שליטה מלאה ויכולת להימנע מתגובות כאלה, שאנו פשוט לא מנצלים. הימנעי ככל יכולתך מלהגיע לתגובות של מתח, כעס ולחץ ושקלי האם סיטואציה מסויימת אכן שווה את כל האנרגיה המזיקה הזו.

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגופך. חשבי על תגובותיו המידיות לאירועים שונים - הסמקה, עור ברווז או חיוורון, ומיד תביני שגם שהייה במצבי מתח ממושכים משפיעים עליו ויוצרים בו תמורות לרעה.

5. תכשירים קוסמטיים – ישנם המון תכשירים לכל סוגי העור. היעזרי בקוסמטיקאית שלך או ביועצת יופי כדי לבחור את המתאימים לך והקפידי על שימוש שגרתי בהם.

עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

6. חיי מין טובים – בלי הסברים מיותרים. סקס הוא אחד מהגורמים לשיפור מצב הרוח, להרגשה הטובה שלנו לגבי עצמנו ולפיכך גם משפר את מראה העור.

עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

7. תזונה בריאה – למזון שאנו אוכלים יש השפעה מהותית על מראה העור ועל ההרגשה שלנו. הקפידי על תזונה מאוזנת ובריאה, ואל תפסחי על ארוחות – זה לא מרזה ולא תורם למראה העור.

8. מזון לנשמה – אומרים שנשים שמוקפות במעגלי חברות חשות טוב יותר לגבי עצמן. הקיפי את עצמך בסביבה אוהדת, תומכת ומעודדת, והקפידי לנהל קשרים טובים – פרגון עושה ממש טוב לעור הפנים.

עשרה טריקים פרופורציה אוקטובר 2015

9. שינה טובה – נשים רבות מוותרות על שעות שינה כדי ׳להספיק יותר׳. השינה חשובה מאוד למנוחת הגוף, התחדשות התאים והרפיית השרירים, כל אלה גם מטפחים את מראה עור הפנים. הקפידי על שינה טובה ומספקת ואל תדאגי לגבי המשימות השוטפות כי הרי מה שלא הספקת היום - תספיקי מחר.

10. אהבה ופרגון לעצמך – תאהבי את עצמך. הקפידי להסתכל על הדברים הטובים שממלאים את עולמך וספרי לעצמך מדי יום כמה את טובה. מילה טובה מיד עושה טוב, אל תחכי שהיא תגיע מבחוץ, הרגישי אותה מבפנים ודאגי לשתף את עצמך בכל הטוב הזה.

כאמור, שגרת חיים בריאה ומאוזנת עשויה לדחות את הופעת הפגמים בעור. אבל גם אם את עושה את כל אלה, הרי ברור שאי אפשר לעצור לגמרי את הזמן, וכי החיים מותירים בנו סימנים. לכן בנוסף, אפשר להיעזר בטיפולים יעילים  ופשוטים שלא כוללים  הליך כירורגי ויכולים לעכב את שיני הזמן: טיפולים כמו טאץ׳ ליפט, שמאפשר מתיחת עור הפנים בהרדמה מקומית וללא התערבות כירורגית, מזותרפיה – שעל ידי הזרקות מינרלים וחומרי אנטי אייג׳ינג תת עוריות מעודד ייצור קולגן טבעי ומעכב התפתות קמטים חדשים, או הזרקות בוטוקס וחומצה היאלרונית  – טיפולים שמחליקים ומעלימים קמטי הבעה בכל חלקי הפנים, לתקופה של בין חצי שנה לשנה. כל אלה ושיטות נוספות ירחיקו אותך לעוד שנים משולחן הניתוחים ויבטיחו מראה עור משופר ונהדר. אבל העיקר שתזכרי - הכל מתחיל באורח החיים שלך.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך