אחת על אחת - יאנה ונטלי

בלוגרית האופנה יאנה חייטוביץ בשיחה עם המעצבת נטלי טל מהמותג FIRST Apparel שנולד לאחר שעיצבה את חולצת הטי-שירט המושלמת

13/10/2015
יאנה חייטוביץ' קבלו עדכונים מיאנה חייטוביץ'
  • RSS

IMG_8430NATALY

את נטלי טל, בעלת המותג FIRST Apparel Studio, הכרתי ממש לא מזמן, אך מיד הוקסמתי, הן מאישיותה הכנה והקורנת והן מכישרונה העצום. נפגשנו לשיחת בנות כיפית בסטודיו המעוצב להפליא שלה בדרום תל אביב. תחילה די החזקתי את עצמי מלהתחיל במסכת המדידות ולנסות כל פריט ופריט מקולקצית הקיץ שלה (שכעת אגב נמכרת במחירי סוף עונה) וכמובן מזו הדנדשה והחורפית. נורא התחברתי לסגנון העיצוב הנקי והמדויק שלה, הפשוט והמתוחכם יחדיו והבדים הרכים והמלטפים. חלק מהפריטים אף הצליחו להפתיע אותי במיוחד. למרות שמאז ומעולם התהדרתי ביכולת פנומנלית לחזות את התאמתו של הפריט למבנה גופי עוד טרם המדידה. דווקא הפריטים אשר קרצו לי פחות במבט הראשון התגלו כמופלאים ומחמיאים במיוחד. וזהי לא פחות מגאונות בעיני, הטמונה בפשטות.

PicMonkey CollageFIRST1

ספרי לי מעט על עצמך.

נטלי: אני בת 30, מגיעה מבית אסתטי במיוחד – שני הורי אדריכלים, המתמחים בעיצוב בתי יוקרה. למדתי אופנה בלוס אנג'לס בבית ספר פרטי לאופנה – FIDM. עזבתי את הארץ כשהייתי בת 21, ואחרי שנתיים התחלתי בלימודי. נהנתי מכל רגע במהלך הלימודים ומיד אחריהם התחלתי לעבוד. עקב הגעגועים העזים שלי לארץ החלטתי לחזור. תחילה עבדתי כאן אצל מעצבים שונים וכעוזרת מנכ"ל ברשת אופנה גדולה, עד שיום אחד החלטתי לעצב עבור עצמי את הטי שירט המושלמת. הטי שירט המושלמת הפכה במהרה לשמלה והשמלה הפכה לקולקציה שלמה. החלטתי שזהו הרגע הנכון עבורי לעשות את הצעד, התפטרתי מעבודתי ולפני כחודשיים פתחתי את הסטודיו שלי.

מהיכן מגיע החיבור שלך לאופנה?

אופנה היא משהו שתמיד ידעתי שאעסוק בו. עוד בימי בית הספר הייתי יושבת בהפסקות בכיתה ומציירת דוגמניות עם שמלות. הבנות היו מתגודדות סביבי ומבקשות שאצייר גם להן. משם התחיל הויז'ן שלי של מה שאני רוצה להיות בעתיד. וכעת אני נמצאת בדיוק במקום בו חלמתי להיות – I always wanted to be who I am today.

איך את מגדירה את הסגנון העיצובי שלך?

מאד מינימליסטי, לא מנסה להיות משהו שהוא לא. מאד חשובים לי חומרי הגלם עמם אני עובדת, אני מקבלת מהם השראה. הבד תמיד אומר לי מה הוא רוצה להיות. אני מקפידה לעשות שימוש בחומרים שמתאימים לישראל. מבחינת האסתטיקה – זהו אמור להיות הבגד הראשון שהלקוחה תרצה להוציא מהארון, כי מעל להכל זה חייב להיות נוח.

PicMonkey CollageFURST2

מי הוא קהל הלקוחות שלך?

אני הלקוחה של עצמי. המותג הזה נולד כי רציתי ליצור את הפריטים שחסרים לי בארון. הלקוחות שלי חוזרות אליי כי הן מעריכות את המוצר ובעיקר כי הוא מאד נגיש, הן בעיצוב והן במחיר.

IMG_8416NATATLYIMG_8425NATALYIMG_8422NATALY

מהם האתגרים שלך?

לנהל עסק הוא האתגר הכי גדול שלי כרגע. התמרון בין האומנות שלי למסחריות. בו זמנית אתה חייב להיות בכובע של מעצב, מנהל חשבונות, מנהל עסק, שירות לקוחות וגם מוכר. אתה הופך לתמנון. האתגר שלי הוא ליהנות מכל התהליך וגם להצליח להתפרנס מזה כמובן.

מהן השאיפות שלך?

אני רוצה שהלקוחות שלי יהנו מהפריטים. אני מתרגשת מכל תגובה שאני מקבלת מהלקוחות שלי. והכי הייתי רוצה כל יום לקבל סמס מלקוחה מאושרת. כמובן שהייתי גם שמחה אם היו מזהים את הפריטים שעצבתי בלי שיראו את התווית. בעתיד הרחוק יותר ארצה להתפתח גם לחו"ל ולעשות שיתופי פעולה עם מעצבים אחרים.

מי הם המעצבים הישראלים מהם את שואבת השראה?

Muslin Brothers – הם כל כך כנים בעבודה שלהם, נאמנים לעצמם. הם ההשראה שלי לעסק קטן שגדל, בצורה מיוחדת ואורגנית, בדרך שלהם.

מה את חושבת על עולם האופנה בארץ בכלל?

מרגיש לי שיש כרגע התאהבות חוזרת במעצבים הישראלים, אנשים רוצים לחזור למעצבים ופחות למיינסטרים ולרשתות הגדולות וזה מאד משמח אותי. הייתי רוצה לראות יותר נוכחות של מעצבים ישראלים. אולי אפילו התאגדות כלשהי שלהם. עבודה משותפת.

IMG_8434NATALY

 ***

לעמוד הפייסבוק של FIRST Apparel Studio

לבלוג של יאנה חייטוביץ lace and chiffon

***

שבוע האופנה של גינדי 2015 יתקיים בתאריכים 18-21/10. הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק לכל הדיווחים

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה