טיפוח מהטבע: מזונות לחיזוק השיער והציפורניים

נשירת שיער וציפורניים שבירות וחלשות הן תופעות מטרידות שכמעט כל אחד חווה בשלב כזה או אחר בחיים. שתי התופעות האלו נובעות בדרך כלל מאותן סיבות ומושפעות מהמצב הבריאותי והתזונתי שלנו

04/10/2015
רומי חוכמה קבלו עדכונים מרומי
  • RSS

כשהציפורניים והשיער מאבדים את חוזקם, כדאי לבדוק אם לא חסרים לכם ויטמינים חיוניים. נשירת שיער וציפורניים שבירות וחלשות הן תופעות מטרידות שכמעט כל אחד חווה בשלב זה או אחר בחיים. שתי התופעות האלו נובעות בדרך כלל מאותן סיבות. השיער והציפורניים מורכבים ברובם מחלבון הקרטין וממינרלים. כמו כן, הם מושפעים מהמצב הבריאותי והתזונתי שלנו; עודף מתחים וחוסר במרכיבי מזון חיוניים כמו מחסור בחלבונים, מחסור בברזל וב-B12, מחסור באבץ וזרימת דם לקויה לקצוות הגוף מאיטה את ההזנה. תזונה לא מאוזנת תזרז את תהליכי החלשות הציפורניים והשיער.

סלמון. צילום: שאטרסטוק

דגי ים קרים

סלמון, סרדינים, הרינג, מקרל עשירים בחלבון, בברזל, בביוטין ובחומצות שומן אומגה 3 ואומגה 6 ובנוסף משפרים את זרימת הדם בגוף, פותחים כלי דם וכולם חשובים לבריאות השיער והציפורנים.

גרעיני דלעת וחמנייה

מכילים ריכוז גבוה של אבץ שמחזק את שורשי השיער ואת הציפורניים, מומלץ לאכול 2 כפות בסלט.

אגוזי ברזיל

עשירים בסלניום, מינרל הנחוץ לבריאות הקרקפת ומסייע למניעת נשירת השיער ומחזק את השיער והציפורניים. הסלניום נחשב גם כנוגד חמצון רב עוצמה שמגן על כלי הדם והלב וכך משפר את זרימת הדם בגוף. מומלץ לאכול כ-4 אגוזים ביום.

דוחן

דגן המשמש כמזון לבני האדם וכמספוא. הוא גדל בעיקר באסיה ובאפריקה. הוא ללא גלוטן ובעל אנדקס גליקמי נמוך.הדוחן עשיר בסיליקה שמחזקת את השיער ואת הציפורניים.

שומשום שחור

השומשום השחור הוא מקור מצוין לאשלגן, חלבונים, ברזל ומגנזיום. ידוע כמחזק את שורשי השיער. המלצה לכף טחינה משומשום שחור ביום.

עדשים

עשירות בחלבונים, ברזל, אבץ וקומפלקס B.

ירקות ירוקים. צילום: שאטרסטוק

ירקות ירוקים

עשירים בברזל ובמינרלים ולכן טובים לשיער והציפורניים.

שבולת שועל

דגן בעל אינדקס גליקמי נמוך ולכן מאזן את רמות הסוכר בדם, עשיר בוויטמיני B שתורמים להורדת המתח ומונעים הידלדלות של ויטמינים ומינרלים שמשפיעים על השיער והציפורניים.

אבוקדו. צילום: שאטרסטוק

אבוקדו

עשיר בוויטמין E, נוגד חמצון חזק שמסייע לשמור על השיער ועל הציפורניים.

ירקות כתומים

מקור מצוין לוויטמין A, החשוב לזרימת דם תקינה לקצוות הגוף.

ירקות ממשפחת המצליבים

כרוב, כרוב ניצנים, כרובית וברוקולי עשירים בנוגד חמצון בשם גלותיותן, שמנקה את הגוף מרעלים וכך הדם שמזין את הקרקפת והציפורנים בדם נקי ואיכותי.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה