תלתלים מטלטלים

היי, מתולתלת, אל תילחמי בשיער שלך. עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה, נותן לך טיפים שיעניקו לו מראה זוהר

03/02/2011
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS
» תלתלים. צילום: Photoexpress

שיער מתולתל זה אופי. נכון שתלתלים יכולים להיות בעלי אופי עצמאי ולהסתדר על דעת עצמם מדי יום, אבל השיער המתולתל הוא סוג של אמירה, ולכן, במקום לנטור לו טינה על כך שאינו חלק כמו קרש, כדאי לפתח איתו יחסי אהבה ולטפח אותו בהתאם.

"תלתלים מצריכים היכרות עם השיער שלך וידע בסיסי באיך להתנהג איתו ולטפל בו", מסביר עומר אסף, מעצב השיער הראשי של נטורל פורמולה. "הרבה מתולתלות רוצות שיער חלק, או שיער שמסתדר כמו בצילומי אופנה, אבל הוא לא. הן מנסות להוריד את הנפח בשיער, וזו טעות – בתלתלים צריך להיות קצת נפח, זה מחמיא להם. ברגע שאת מקבלת את זה ולומדת מה עובד על השיער שלך - אפשר ליהנות מהתלתלים".

וזה בדיוק סוד הקסם. כמו כל דבר בחיים, עדיף לזרום עם מה שיש במקום להתנגד ולהילחם. ונכון ששיער מתולתל דורש טיפול מיוחד, אבל התוצאה משתלמת. מעצב השיער עומר אסף מחלק את התלתלים לשלוש קבוצות עיקריות ונותן טיפים שיעזרו לכן, המתולתלות, להגיע לתוצאה מושלמת.

שיער מקורזל

תלתלים סגורים וקטנים מאוד, המזכירים את השיער האפריקאי ואת סגנון האפרו. אחת הבעיות שלו היא הנפח. בחפיפה צריך להשתמש במסכה כבדה טובה מאוד, שמיועדת לשיער מקורזל.

לעיצוב שיער אפריקאי יש למרוח לחות עם שמן על שיער לח לאחר חפיפה. מדובר בלחות מאד אינטנסיבית שנועדה לרכך שיער עיקש במיוחד. בנוסף, לאחר שהשיער מתייבש יש לפזר על הידיים שמן מיוחד לעיצוב ולמרוח אותו על השיער בתנועת של סירוק. כל יום אפשר להוסיף טיפה שמן ולהרטיב קצת את השיער עם הידיים. עוד טיפ לעיצוב הוא לשים מעט מאוד מסכת הזנה על השיער ולא לשטוף, מה שנותן לתלתלים כובד ומונע נפח.

שיער מתולתל

הסוג הבא הוא תלתלים סגורים, יותר גדולים מתלתלי אפרו. עומר ממליץ לעצב סוג כזה של שיער עם מוס וקרם לחות: על שיער לח שמים מוס ואחר כך מעצבים את השיער בעזרת האצבעות ומשחקים איתו עד שהוא מתעצב בצורה הרצויה. רק אחרי ששמתן את המוס, שמים גם קרם לחות. לא מומלץ לייבש תלתלים, אלא לתת להם להתייבש באופן טבעי.

שיער גלי

הסוג האחרון הוא השיער בעל התלתלים הפתוחים ביותר. במקרה כזה, עומר ממליץ לשים מוס על התלתלים ולייבש אותם בעזרת דיפיוזר - מעין תוספת לפן שלא מפזרת את השיער, אלא מייבשת אותו בצורה ממוקדת. בזמן הייבוש חשוב להטות את הראש לאחור ולא לפנים. אחרי הייבוש יש להניח על השיער קרם לחות בתנועות של כיווץ אגרופים.

עוד שיטת עיצוב לשיער גלי היא לגלגל קווצות שיער גדולות על האצבע ולהצמיד אותן לשיער עם סיכות או קליפסים. אחרי שהשיער מתייבש פותחים את הקווצות, והשיער נראה כמו אחרי טיפול בבייביליס.

לחפוף או לא לחפוף?

הרבה מאוד מתולתלות לא יוצאות מהבית מבלי לחפוף מדי בוקר את השיער. "ברוב המקרים, שיער מתולתל לא אוהב שמפו", טוען עומר, "ואין צורך לחפוף אותו יותר מפעם־פעמיים בשבוע". בנוסף, ככל ששחופפים את השיער פחות - הוא יותר כבד ופחות נפוח.

בחפיפה עצמה מציע עומר לוותר לחלוטין על הקונדישנר ולעבור אך ורק למסכות. המים בברזים בארץ מזיקים לשיער וכדאי להשתמש במסכה שמנטרלת את נזקי המים, על אחת כמה וכמה אם שיערך מתולתל ומחוספס.

טיפים קטנים-גדולים

טיפול אינטנסיבי במסכה

למרוח על השיער מסכה ולא לשטוף. לקלוע את השער לצמה למשך הלילה ובבוקר להתיר אותה. השיער יהיה בעל מרקם רך ונעים. ניתן להשתמש בטיפול זה אחת לשבועיים.

תלתלים חיים

במידה ורוצים לשמור על תלתלים חיים ולא סגורים, עם נפח מוגדר ומעוצב, יש לשים את קרם הלחות או המוס לא מיד אחרי החפיפה אלא כאשר השיער כבר החל להתייבש.

>> למידע נוסף ומוצרים בקרי באתר של נטורל פורמולה

לטיפים ולמידע נוסף:

בקרו באתר נטורל פורמולה


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה