5 סליחות שכל אמא צריכה לבקש

אמהות מכות על חטא כל יום, כאלה אנחנו. אבל רגע לפני יום כיפור, גם לנו מגיע רגע של חשבון נפש

21/09/2015
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

shutterstock_316143137

1. סליחה שלפעמים אנחנו שוכחות גם לדאוג לעצמנו כמו שצריך.

אנחנו מלאות ייסורי מצפון ואכולות רגשות אשם, ולרוב - אנחנו אלה שמשלמות את מחיר התמרונים.

נוותר על לפרגן לעצמנו משהו חדש (כי הילדים לפני הכל), נוותר על ארוחת בוקר נורמלית ומאוזנת (כי למי יש זמן) ונוותר על הכושר והריצה בערב (כי למי יש כוח), נוותר על ספר טוב (כי אנחנו נרדמות אחרי שלוש שורות). אנחנו קודם כל חוטאות לעצמנו ועל כך - סליחה.

2.סליחה שאנחנו לא מעריכות את האמהות שלנו כמו שצריך.

כל כך קל לנו לשפוט אמהות אחרות, ובטח ובטח את האמהות שלנו.

לו הן רק היו דואגות יותר/פחות, מתערבות יותר/פחות, שיפוטיות יותר/פחות, עוזרות יותר/פחות. בואו נניח למשקעים ולאמוציות ונזכור בערב יום כיפור עד כמה קשה להיות אמא, בטח ובטח שלנו.

3. סליחה מהילדים שלנו.

כל אחת מאיתנו אמא טובה דיה. אנחנו עושות מאמצים ומשתדלות ושואפות לתת להם כלים טובים, ערכים,תזונה טובה ויכולות חברתיות. משתדלות להיות מעורבות אך לא מתערבות ולשמור על איזונים ומינונים. אבל בפועל - זה לא תמיד מצליח. אנחנו שוכחות להסתכל להם בעיניים ולהקדיש להם זמן אמיתי נטול הסחות וצפצופים, מאבדות סבלנות מהר, מאבדות שליטה, ובעיקר- מוותרות להם ולעצמנו.

4. סליחה מבני הזוג.

אנחנו נוטים לשכוח שבסופו של יום, זה רק שניכם. הילדים יעזבו את הבית ותשארו את והוא. עכשיו זה הזמן לזרוע כדי לקצור בעתיד. אנחנו רצים, העייפות גוברת, ואנחנו מנסים להספיק הכל אבל שוכחים בסוף היום להגיד עד כמה אנחנו אוהבות וסולחות, ורוצות.

5. סליחה מהנערה שהיינו.

הבטחנו לעצמנו שנהיה שונות, שלא נגיד ׳אמרתי לך׳ ו׳זה ייגמר בבכי׳.

שלא נתברגן, שנמשיך לחלום, שנתאהב כל יום מחדש, שנעשה טיול מסביב לעולם ושלעולם לא נעבוד במשהו שאנחנו לא ממש משתוקקות אליו.

אז הבטחנו. אולי היינו נאיביות, אולי אנחנו עדיין כאלה. זה הזמן לחשבון נפש שיאפשר לעצמנו קבלה, השלמה והגשמת חלומות. אולי לא טיול מסביב לעולם, אבל היי - יש לנו עוד כמה פנטזיות בדרך ואנחנו מתכוונות להמשיך לחלום.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה