10 דברים שיקרו כשתתחילו לצאת מאזור הנוחות

מכשולים רבים נעלמים ברגע שמתחילים לממש את ההחלטה לצאת מהאזור הבטוח. כשמתחייבים לדבוק בהחלטה הזו על בסיס יומיומי, פתאום מתחילים להתמכר לחוויה והחיים מקבלים משמעות מוכוונת מטרה

20/09/2015
Lifehacks קבלו עדכונים מLifehacks
  • RSS

לצאת מאזור הנוחות. צילום: שאטרסטוק

רוב האנשים רוצים להצליח, לממש את התשוקות שלהם ולחיות חיים מלאים באושר ואהבה. האמת היא, שכדי להפוך את החלומות למציאות אתם מחויבים לצאת מהסביבה הנוחה שלכם ולאתגר את עצמכם על בסיס קבוע. עם זאת, מיעוט קטן של אנשים מבינים את החשיבות של אימוץ אי הנוחות כדרך חיים. למה כל כך מעט אנשים חיים חיי הצלחה נטולי פחדים? התשובה נמצאת בעשרת הדברים שעשויים להתרחש כאשר אתם בוחרים לצאת מהאזור הבטוח שלכם.

אנשים רבים חוששים להיכנס אל הלא ידוע ולחקור את היכולות שלהם; הם פוחדים להיכשל, לאבד את המוטיבציה, ולהרגיש לא רצויים ולא נינוחים. המודעות לאלף מכשולים פוטנציאליים משתקת אותם. עם זאת, הרבה מהמכשולים נעלמים ברגע שמתחילים לממש את ההחלטה לצאת מאזור הנוחות. כשמתחייבים לדבוק בהחלטה הזו על בסיס יום יומי, פתאום מתחילים להתמכר לחוויה, החיים מקבלים משמעות שונה, מכוונת מטרה.

גדילה מהירה

ברגע שאתם עוזבים את אזור הנוחות שלכם באופן מלא תוכלו להרשות לעצמכם להחליף הילוך. החיים שלכם ייחצו לשניים, מהילוך קבוע שבו חייתם את חייכם עד כה, עד היום שבו תעברו להילוך טורבו שיסמן את תחילתה של תקופת גדילה והתפתחות. הגדילה המהירה תבוא מהתוצאות יוצאות הדופן שתשיגו באמצעות אי הנוחות שתרגישו. אי הנוחות תביא אתכם להבין כיצד ניתן להתגבר עליה מבלי להתחמק מהתמודדות. התחושה שתגיע לאחר שתתמודדו עם אי הנוחות תהיה עילאית, תחושה של ניצחון והתגברות על כל הפחדים. כל שינוי שיתרחש יהפוך להיות חלק מזין בעבור המוטיבציה הפנימית שלכם. אתם מוכנים?

לאהוב לאתגר את עצמכם

בהתחלה, כל אתגר אולי נראה קשה ואף בלתי אפשרי. עם זאת, ברגע שאתם עוברים את האתגר הראשוני שהוצב לכם אתם עשויים להבין עד כמה אתם באמת חזקים. החוזק נמדד בהתמודדות ובקבלת אי הנוחות. בכל פעם שאתם עוזבים את אזור הנוחות שלכם קורה משהו מדהים, מעין קסם שגורם לכם להשתוקק אליו יותר ויותר. בהתחלה הרגשות יכולים להיות טיפה שליליים, מלווים במחשבות על "מה אם" ו"איך אפשר" אבל עם הזמן גם הם נעלמים, בעזרת התוצאות בשטח שמוכיחות כי אנחנו האחראים היחידים לבריאת הפחדים שלנו.

הבנה כי כל הפחדים הם פרי המצאתכם

לא משנה מהי המטרה הנוכחית שלכם, עליכם לעשות בכל יום צעדים כדי להשתיק את הפחדים. התחילו לדרבן את הקול האופטימי שמעודד אתכם לשים את התירוצים בצד ולהתחיל להתקדם קדימה. לכולנו יש תירוצים, למצוא תירוצים לכל דבר יכול להיות התחביב הכי גדול של המוח שלכם. האדם שהכי קל לנו לשטות בו הוא עצמנו, אנחנו כל כך טובים בלשטות בעצמנו בעזרת שקרים ותירוצים עד שאנחנו הופכים להיות מאמינים הדוקים בשקרים. מחזיקים בתירוצים כמו אלמוג על סלע, אך עם הזמן כשמתחילים לעשות דברים יותר ויותר גדולים אנחנו מגיעים למסקנה אחת ברורה. הבנה שלמה כי כל הפחדים שלנו הם אך ורק פרי המצאתנו. עבדו כדי להתיר את חומות הפחד שבניתם, אמנו את המוח שלכם לצחוק בפני הפחדים, לעבוד בשבילכם ולא נגדכם כברירת מחדל. כתוצאה מכך, תוכלו לשלול ואף להעלים את התירוצים השונים שיעלו לכם, תוכלו לשפר במוקדם או במאוחר את הפעולות ואת התוצאות שהם חלק בלתי נפרד מחייכם. רק אתם אחראים לחיים שלכם, לכן חשוב להבין כי הבחירה נמצאת בידיכם. זה הרגע שבו אנחנו מבינים, כי לעיתים קרובות מאוד אנחנו עשויים לזלזל ביכולות שלנו. כך אנו לומדים להעריך את כוחם של המכשולים שבדרך. מה שנראה בלתי אפשרי התברר לבסוף כבר ביצוע ואפילו מהנה.

העבר פתאום הופך מצחיק

כשאתם יוצאים מאזור הנוחות שלכם, מה שהיה פעם לא ידוע ומפחיד הופך להיות הנורמאלי החדש שלכם. ככל שאתם צוחקים על העבר כך אתם מסוגלים לשים לב לתירוצים ולבעיות האבסורדיות שבהם התעסקתם. העצמי הנוכחי שלכם לא מפחד מאתגרים או מכישלונות. מוכן ומזומן להתכלות וקצת בלאגן. הכול תלוי בנקודת המבט והגישה שלכם.

נקודות החוזק והחולשה מתבהרות

כל אתגר הוא שיעור חיים חדש. בין אם אתם מצליחים להשלים אותו בהצלחה רבה או נכשלים כישלון נחרץ. אותו אתגר תמיד בעל ערך מוסף. כשאתם מתחילים לצאת מאזור הנוחות, אין יותר סיבה לתהיות אודות נקודות החוזק או החולשה שלכם. תוכלו לשים את האצבע על אותם נקודות, והכי חשוב תדעו כיצד ניתן לשנות את המצב, אילו צעדים ניתן לעשות כדי לשפר את נקודות התורפה, על ידי כך תוכלו להוסיף ולהגדיל את נקודות החוזק שלכם. עם הזמן תוכלו להרחיב את האזור הנוח שלכם עד לכדי איבוד אחיזה בו. אתם לעולם לא תוכלו ללמוד על עצמכם אם תמשיכו לשבת על הספה ותצפו בטלוויזיה. ערבים כאלו הם ערבים שלא תזכרו לעולם, לעומת ערבים שבהם שיניתם הרגלים ויצאתם לעוד הרפתקה חדשה.

להמשך קריאה באתר Lifehacks הקליקו כאן

לסמינר Lifehacking שייערך ב-17.11 ובו מומחים יחשפו בפניכם שיטות וטיפים מעשיים לחיים של שפע, בריאות והתפתחות – הקליקו כאן

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה