בלוגי וינטאג'

חמש בלוגריות מסקרנות מרחבי העולם, שזיהו את הפוטנציאל של אופנת הוינטא'ג הרבה לפני 'מד מן'

30/01/2011
לובה שמוקלר קבלו עדכונים מלובה
  • RSS
»

הרבה מילים נכתבו אודות בלוגי האופנה, שהפכו בשנתיים האחרונות לכוח מסיבי במפת האופנה העולמית, ואפילו כאן, בביצה הארץ ישראלית החמימה שלנו. לצד כל אותם בלוגי אופנה חדשים, הצצים כפטריות אחרי הגשם ומתעדים את כותבת הבלוג במאמציה לשלב טרנדים ולהיראות מעודכנת, התעוררה נישה חדשה ומרעננת של בחורות שאימצו את רוח תקופת הווינטאג' (זו שהשתרשה בעולם הרבה לפני שנולדו) לא רק לארונן, אלא גם לסגנון חייהן.

לא עניין חולף

עם מאמציו העילאיים של עולם האופנה להתחקות אחר עשורים עברו ולנוכח הצלחתה המטאורית של הסדרה התקופתית 'מד מן', נדמה כי אופנת הוינטאג', למרות כל מאפייניה הנוסטלגיים, היא כעת טרנדית מאין כמוה, אך אם תשאלו את אותן בלוגריות וינטאג' באשר לטרנד האחרון בעולם האופנה, הן בוודאי יעידו שהן זיהו את הפוטנציאל עוד הרבה לפני שכל הדיבורים החלו, וזה לא עניין חולף מבחינתן:

סאלי ג'יין וינטאג' - סאלי ג'יין, למרות שאינה המתלבשת הטובה ביותר שתועדה אי פעם בתולדותיה של הבלוגספירה, מצליחה לכבוש אותנו הודות לסגנונה הייחודי, חוסר היומרה והפשטות, שנדמה כי כבר פסה מן העולם המודרני.

האמריקאית היחידה ברשימה לא הסתפקה רק באימוץ אופנת הוינטאג' אל ארונה הפרטי, אלא היא מציעה גם ליתר בנות העולם ליהנות ממציאות הוינטאג' אותן היא מאתרת בשווקים ובחנויות יד שניה, באמצעות חנות ה-אטסי הפופולרית שהקימה, אשר בה היא מציגה את מרכולתה.

החנות, אשר מצליחה ללכוד היטב את טעמה האישי של סאלי ג'יין, מציעה פריטי יד שנייה ווינטאג' משנות ה-60' וה-70' של המאה הקודמת, מתומחרת בצורה נוחה לכל כיס, ובכך מאפשרת לכולנו ליהנות מחדוות הוינטאג' במינימום עלות, ממש בדומה לסאלי ג'יין עצמה.

Helmi Ostalla - פינלנד הפכה בשנים האחרונות למעצמת וינטאג', הודות לאושיות אופנתיות דוגמת מחברת הבלוג הנ"ל ומותג נעלי הרטרו המשובח (והיקר להפליא) Minna Parikka. למרות שאנחנו לא יכולים להבין מילה ממה שכותבת ראנה, סטודנטית לווטרינריה בת 24, ללא עזרתו הנאמנה של גוגל טרנסלייט, אין מנוס מלהתרפק על סגנון לבושה הנוסטלגי והנקי, הדמיון המפתיע בינה לבין השחקנית מגי ג'ילנהול וההצצה המופלאה למחוזות רחוקים, אי שם בצפון יבשת אירופה.

למרות שבלוגה של ראנה נוגע אך ורק באופנת וינטאג', הוא מצליח להיות אקלקטי ומגוון, בדומה לבלוג של סאלי ג'יין. בנוסף לתמונות המתעדות את מלבושיה הנאים של ראנה, תוכלו לקבל גם הצצה לקולקציות ברוח הוינטאג' שהבלוגרית איתרה ואהבה, ללוח ההשראה שלה ולמציאות הנהדרות שהיא מצליחה לאתר בחנויות יד שניה שפזורות בעירה. על כך נאמר- נוסטלגיה עם ערך מוסף.

Else Billgren - אנחנו ממשיכים עם הטיול העולמי שלנו והפעם, לא הרחק מפינלנד, אנחנו נוחתים במחוזותיה של שבדיה הקרירה, כדי לפגוש את הגרסה החיה של גו'אן מ'מד מן'. אלסה, כוכבת בלוג האופנה שיושב על פלטפורמת מגזין Elle הנודע, דומה דמיון מפליא לג'ואן, הודות לחמוקייה העגלגלים ושיערה הנחושתי. כאילו לא די בכך, הרי שאלסה גם יכולה להעניק שיעורי סטיילינג לג'ואן ומצליחה לשמש דוגמה ומופת לכל הנשים העגלגלות, בעודה מוכיחה שלא צריך להיות גרומה כדי להתלבש בשיק ולהיראות סקסית להפליא.

הבלוג של אלסה מתעד לא רק את בחירותיה האופנתיות ואת רכישותיה החדשות, אלא גם את סגנון החיים שלה, שלפחות על גבי הבלוג, עושה רושם של סגנון זוהר ומופלא. מסיבות ברוח הרטרו, מאכלי גורמה וחברים פוטוגניים להחריד - הם כולם חלק משגרת יומה של אלסה, בעוד שלנו נותר רק לברוח למחוזות הדמיון ולחלום בהקיץ על מסיבת רטרו עם העלמה השבדית, בסיומו של יום עבודה ארוך ומתיש.

Diary of a vintage girl - אהבתה של פלור לוינטאג' לא מתחילה ונגמרת אך ורק בבגדים: היא משמשת בין היתר כדוגמנית וינטאג', כותבת טורים בנושא למגזינים נחשבים בבריטניה ומארגנת אירועים זוהרים ברוח הרטרו גלאם ברחבי לונדון- כן חברות, זוהי מסירות לשמה.

בדומה לבלוג של אלסה, גם הבלוג של פלור הבריטית מעניק לנו, הגולשים, הצצה מרתקת לאורח חיים שנראה כי נשאב מקפסולת זמן אחרת, ובו היא מציגה את המסיבות התקופתיות אותן היא מארגנת, את סגנון לבושה המוקפד ואת אהבתה לשנות ה-40'. בנוסף, בבלוג תוכלו למצוא מדריכי וידאו בכיכובה של פלור עם טיפים לאיפור ועיצוב השיער ברוח התקופה.

The freelancer’s blog - הדבר הראשון שקופץ לעיניים כשמשוטטים בבלוג הוינטאג' הזה, הוא חזותה המסקרנת של מחברת הבלוג: השיער הבלונדיני השופע, עיניי האיילה הבהירות, הקעקועים הגסים מחד והבגדים המוקפדים מנגד, הופכים את הבלוג הזה לצבעוני ביותר בבלוגספירה כולה.

הנציגות הפינית הנוספת ברשימה לא מסתפקת רק בלוק של נערת פין-אפ בת ימינו, אלא היא הפכה את אהבתה העמוקה לוינטאג' לפרנסה לכל דבר, באמצעות מופעי הבורלסק בהם היא מככבת. גם בבלוג הזה אפשר למצוא הכל מהכל, כך שפרט לתיעוד מלבושיה הנהדרים, תוכלו לקבל גם הצצה ללוח השראותיה של כוכבת הוינטאג' עלומת השם, לסגנון חייה הנוסטלגי ואפילו תוכלו להכיר את החתולים האהובים שלה. הניווט בין דפי הבלוג והארכיון יבטיח לכם שעות של השראה והנאה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה