מחדר הלידה לראשות עיריית אור יהודה

אחרי שהיתה בכותרות בנסיבות לא מחמיאות רק לא מזמן, קיבלה אור יהודה אישה לתפקיד ראש העירייה. ליאת שוחט, 42, יולדת טרייה, מתכוונת להתחיל לשקם את העיר כבר בחופשת הלידה שלה

09/09/2015
שגית פסטמן קבלו עדכונים משגית
  • RSS

ליאת שוחט, ראש עיריית אור יהודה החדשה. צילום מתוך יוטיוב

זה נכון שהתרגלנו להיות ציניים ולהסתכל על חצי הכוס הריקה, אבל אתמול, לפחות באור יהודה, אפשר היה לראות ניצנים של חיוך מצד התושבים.

לקראת השנה החדשה, זכינו בראשת עירייה - עו"ד ליאת שוחט. מדובר בהישג משמעותי, קודם כל לשוחט באופן אישי, אחר כך לאוכלוסיית הנשים ולבסוף לתושבי העיר כולה שיכולים עכשיו להביט קדימה אל העתיד באופטימיות מסוימת.

שוחט, חייבים לציין, כבשה את הפסגה לא בלי מהמורות בדרך. אחרי הפרשה המזעזעת שבה נחשף כי ראש העיר הקודם, דויד יוסף, הואשם בניהול לא תקין ובמעשים מגונים בעובדות העירייה, רבים מתושבי העיר איבדו את אמונם בפוליטיקה המקומית, כך שהאתגר עבורה היה כפול: גם להביא את הבוחרים לקלפי וגם לדאוג שיצביעו עבורה.

בנוסף, בגלל שהחיים מזמנים לנו הפתעות שונות ומשונות, וכידוע האדם מתכנן ואלוהים צוחק, מערכת הבחירות הלא מתוכננת תפסה את שוחט (42), אמא לשלושה, בהריון מתקדם. היא ילדה את בתה שבועות ספורים לפני הבחירות, אבל זה לא מנע ממנה לפעול במרץ לאורך כל מערכת הבחירות האינטנסיבית.

נאשם במעשים מגונים - דויד יוסף, ראש העיר לשעבר. צילום מתוך יוטיוב

איך תתפקד כאמא טרייה וכראשת עיר במקביל? לגבי הסוגיה הזו, שאיש לא היה מעז לשאול אבא טרי, היא נדרשה לתת תשובות לכתבת Ynet וענתה: "ההריון הזה הוא מבורך, וסמלי שאלד בסמוך לבחירות. מבחינתי זה בכלל לא היה שיקול אם להתמודד או לא. ברגע שהיתה אפשרות, הרגשתי שזו הזדמנות לקחת את אור יהודה למקום שהיא ראויה לו וקיבלתי את ברכת הדרך מבעלי ומילדיי. אני אלד ואנוח כמה ימים, ולאחר מכן אמי תעזור לי לטפל בילדה ואני אטפל בעיר".
תשובה לעניין.

שוחט, בעלת בתואר ראשון במדעי המדינה, תואר ראשון במשפטים ותואר שני בחינוך, היא שועלת קרבות ותיקה בתחום הפוליטי. לראשונה התמודדה על ראשות עיריית אור יהודה ב־2003, כשהיתה בת 29 בלבד. היא שימשה בעבר כסגנית ראש העיר, כיו"ר דירקטוריון המתנ"ס בעיר וכממונה על הגיל הרך והדיור הציבורי.

בשנתיים האחרונות העדיפה שוחט לשבת על ספסלי האופוזיציה. באופן מפתיע ובעיקר משמח, עם בחירתה היא מצטרפת לצוות של ראשות עירייה שכבש בשנתיים האחרונות את השלטון המקומי באזור כולו: יחד עם ראשת העיר של יהוד-מונוסון, יעלה מקליס, וליזי דלריצ'ה, יו"ר המועצה המקומית גני תקווה, אפשר לקוות שהשלישיה תהווה גירל פאואר משמעותי ודוגמא ומופת לניהול תקין, נעים וחף משערוריות.

.

.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה