איך נתאפר בסתיו הקרוב?

רומנטי, עדין ומחמיא: בחרנו שלושה מראות איפור סתיו וביקשנו מהמאפרים המובילים להסביר איך נשיג אותם גם אנחנו בלי הרבה מאמץ

07/09/2015
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

באיפור כמו באופנה, אחת למספר חודשים החברות המובילות בתחום מציגות את הטרנדים שיובילו את מראות האיפור לעונה הקרובה, תוך התייחסות לצבעים, טקסטורות, שילובים ודגשים שיש לתת לחלקים שונים בפנים.

אנחנו כמובן לא חייבות ליישם כל טרנד והמלצה, אבל תמיד כדאי וכיף לשאוב השראה מהמגמות העולמיות העדכניות ביותר. בשנים האחרונות אנחנו עדות למגמה של עידון ושאיפה למראה טבעי או נטורליסטי, וזו בשורה מרגיעה עבור נשים שחוששות מאיפור או לא מתחברות למראה המאופר בכבדות. אתן לא חייבות להיות מאפרות דגולות כדי להשיג מראה מחמיא וטבעי, בחירה במוצרים איכותיים והתמקדות בשניים-שלושה גוונים שיתנו את הטון יעשו את העבודה.

בחרנו 3 מראות מובילים לסתיו 2015 וביקשנו מהמאפרים שיצרו אותם לשתף אותנו בטיפים מובילים שיעזרו לנו ליצור מראה מחמיא ועדכני בכוחות עצמנו.

קלרינס - המראה הפרקטי

מראה הסתיו של קלרינס (צילום: יח"צ)

בקלרינס המוטו המוביל לקראת הסתיו הוא להפחית מחשיבותם של טרנדים עונתיים ומגמות מתחלפות ולהציע איפור על זמני בהשראת הצרכים בחייה של כל אישה, עם דגש על פונקציונליות. אורלי עוז שמואל - מנהלת ההדרכות של קלרינס, מסבירה איך ליצור מראה יומיומי מחמיא ופשוט לביצוע.

לאיפור העינים השתמשי בצללית בהירה בגימור מבריק על אזור ה- C הפנימי של העין, צללית בגוון ניוד ורדרד על העפעף ושקע העין וצללית מאותה משפחת צבעים בגוון מעט יותר כהה על אזור ה-C החיצוני, לאחר שסיימת להניח את 3 הצלליות הקפידי לטשטש את המעברים ביניהן בעזרת מברשת טשטוש מקצועית. להוספת דגש ניתן להשתמש בצללית הורדרדה גם להדגשת קו הריסים התחתון בכ 2/3 מאורכו מהקצה החיצוני כלפי פנים ובצללית הכהה יותר רק לשליש החיצוני - גם כאן הקפידי לטשטש ולמזג בין הצלליות. שדרוג נוסף ניתן לתת באמצעות ציור קו דק ועדין בשליש החיצוני של קו הריסים העליון עם עפרון בגוון סגול עדין.

את הריסים יש לשמור כמעט טבעיים עם מסקרה עדינה מאוד או באמצעות סירוק בלבד והגבות יקבלו הדגשה באמצעות סירוק ומילוי בצללית או עפרון בגוון בהיר בטון אחד מהגוון הטבעי שלהן. את הלחיים הסמיקי באיזור התפוחים בעזרת סומק בגוון ורוד בייבי.

מאחר וכל המראה שמר על איפוק מעודן, בקלרינס ממליצים לתת לשפתיים מקום של כבוד עם גוון בעל נוכחות, למשל בגוון פפריקה.
קלרינס לוק בוק (צילום: יח"צ)רביעיית צלליות: ג'יבנשי, מחיר: 299 שקל| שפתון: שיסיידו, מחיר: 200 שקל | עפרון גבות: קלרינס, מחיר: 118 שקל | עפרון עיניים סגול: לייף, מחיר: 17 שקל| סומק מוס: מייבלין ניו-יורק, מחיר: 46 שקל | פריימר מתקן: קלרינס, מחיר: 219 שקל

לוריאל פריז - רומנטי נשי ורך

מראה הסתיו של לוריאל (צילום: יח"צ)

מראה האיפור של לוריאל פריז לסתיו 2015 הוא רומנטי, נשי ורך ומשלב עיניים מסתוריות עם שפתיים מודגשות ומשחקים בין חום לקור, מבריק ומאט. הדגשים, כך מסבירה עדי פרג'י - מנהלת ההדרכה של לוריאל, הם אייליינר מחודד ומדויק, שפתי ארגמן כהות ועור פנים צח.

כיון שבסתיו יש לפנים נטיה להתייבש יש להשתמש במייק אפ שמעניק לחות ולדאוג שיהיה בגוון הטבעי של העור. את הלחיים מדגישים קלות בסומק בגוון טבעי, על ידי הנחה בשקע הלחי ומעט על תפוחי הלחיים. בלוק הזה - מעט זה יותר, עדי מדגישה.

לצללית הבסיס יש לבחור בגוון טבעי ככל האפשר ולהניח על העפעף העליון משורש הריסים ועד הגבות. להדגשת העיניים השתמשי בעפרון עיניים שחור רך וציירי קו לכל אורך העין, צמוד ככל האפשר לקו הריסים, בעזרת האצבע טשטשי את הקו כלפי מעלה.

השלב הבא דורש דיוק - בעזרת אייליינר עם קצה דק ומחודד, ציירי את קו הריסים העליון בצמוד לשורשים. כאשר תגיעי לריס החיצוני האחרון, הרימי מעט את הקו, ליצירת מראה חתולי עדין.

את איפור העיניים סיימי עם מסקרה מעבה ומאריכה, אך כזו ששומרת על ריסים מופרדים ולא גושיים. למטרה זו, מומלץ להשתמש במברשת המעוצבת כשעון חול, שתיצור עבורך את מניפת הריסים המושלמת.

את השפתיים יש להדגיש בצבע בולט, רצוי אדום קלאסי. למריחה מדויקת, התחילי במרכז השפה העליונה ומרחי כלפי חוץ לצד אחד, חזרי למרכז השפה והשלימי את הצד השני. הימנעי מחיכוך השפתיים זו בזו.

מראה האיפור של לוריאל (צילום: יח"צ)מייק אפ: לוריאל, מחיר: 170 שקל | סומק: לוריאל, מחיר: 107 שקל |עפרון עיניים שחור: שיק, מחיר: 20 שקל | מסקרה: אסנס, מחיר: 16 שקל| פלטת צלליות: ג'ייד, מחיר: 130 שקל | שפתון: לוריאל קולור ריש, מחיר: 112 שקל | איליינר, אסתי לאודר, מחיר: 175 שקל.

PUPA - כוחם של ניגודים

מראה האיפור של פופה (צילום: יח"צ)

מראה הסתיו של PUPA נוצר עבור האישה שאוהבת מראה רומנטי ומודרני בו זמנית. קולקציית המוצרים בשם Soft&Wild בעזרתם יצרו את המראה, משלבת גוונים עדינים של ורוד פודרתי וגוונים עוצמתיים יותר כמו פוקסיה. מאפר הבית, ג'ורג'יו ג׳וואני, מסביר כי מדובר בקולקציה נשית ,רומנטית ומתוחכמת עם רמיזה לשנות החמישים, הבנויה על ניגודיות בין הצד הנשי המתבטא בהרבה גוונים של ורודים לבין הצד הפראי שלה שמיוצג בהדפסים מנומרים על אריזות המוצרים.

על העיניים מונחות צלליות אפויות במרקם משי הניתנות לשימוש כפול, כצללית יבשה להענקת מראה זוהר לגלגל העין עם צבע בהיר ורטובה לצבע אינטנסיבי וחזק יותר. את הדרמה יספקו אייליינר אינטנסיבי במראה חתולי ומסקרה שחורה. הסומק נועד להעניק אפקט זוהר ומשלב גווני ורוד וזהב, ולאור העיניים הדרמטיות את השפתיים מושחים בגוון טבעי בהיר.

פופה לוק בוק (צילום: יח"צ)רביעיית צלליות: בורז'ואה, מחיר: 79 שקל | מסקרה: קליניק, מחיר: 155 שקל | שפתון עפרון: מייבלין ניו-יורק, מחיר: 64 שקל | סומק שימר: פופה, מחיר: 179 שקל | צללית אפויה: פופה, מחיר: 110 שקל | אילנר טוש: לייף, מחיר: 30 שקל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה