יחסינו, לאן? זוגיות ואהבה בעידן האינטרנט

אם רגשות האהבה הם כה נכספים עבור נשים וגברים בכל מקום בעולם, מדוע כל כך קשה להרבה אנשים להתחבר ולהישאר? בכנס אהבה שיתקיים מחר בתל אביב, מומחים בתחום ינסו לפצח את הסוגיות הללו

03/09/2015
בילי בסרגליק קבלו עדכונים מבילי
  • RSS

כנס אהבה. צילום: שאטרסטוק

בסופו של דבר כולם רוצים אהבה. גם אלו שלא. אהבה טובה היא גן עדן ואהבה מתסכלת היא גיהנום. אז איך יכול להיות שאם רגשות אהבה הם כה נכספים על ידי נשים וגברים בכל מקום בעולם, איך יכול להיות שבתקופה הזו, כה קשה לכל כך הרבה אנשים להתחבר ולהישאר? להפוך לזוג? לייצר יחסים טובים לאורך זמן? כיצד זה שאלפי נשים וגברים מסתובבים ולא מוצאים אהבה, או מוצאים לפרקי זמן קצרים? אז איך מייצרים אהבה כזו? איך מוצאים אותה? מה רוצות נשים ב-2015 מזוגיות? מה רוצים גברים בתקופה זו מזוגיות? מדוע אנשים נעלמים אחרי שהיתה פגישה מוצלחת? מה בהבדלים בין הנשים והגברים גורם לקצר, לא מייצר דיאלוג כנה ומהו השינוי שחל שמבלבל את כולם? איך דוחקים פחד מזוגיות ומאהבה אחרי צריבות כואבות וממירים אותו באמון וביכולת להיפתח? מדוע אנשים באים עם שריון למפגש ומצפים שהצד השני בכוח המשיכה והתשוקה יגרום להם להוריד אותו? איך מייצרים אהבה עצמית ומהי חשיבותה במציאת אהבה? איך מסתדרים בפרק ב' וב-ג' אחרי זוגיות ארוכה?

ושאלת השאלות, האם אנשים בכלל מסכימים לאהוב, או להיות נאהבים באמת מהבטן, מהלב, ולא רק מהראש? כל השאלות האלו ועוד, יעלו בכנס האהבה "לב ליבה, כנס אהבה", שאני מפיקה ביחד עם דלית אליהו בורנשטיין, ויערך ביום שישי הקרוב ה-4.9 מהבוקר, בבית המידות, ברחוב לילינבלום 23 בתל אביב. על הבמה, באמצעות רבי שיח והרצאות, שאנחה, ננסה לבדוק באמצעות מומחים בתחום, איך יכול להיות שאהבה - וזה לפי רבים וטובים - נמצאת בסוג של פשיטת רגל.

לאן נעלם הדבק הזה שמחבר בין שני אנשים?

לכאורה, זה פשוט: אישה מכירה איש, נדלקים וזורמים. אז זהו, שזה כבר לא קורה כך. אם בעבר הייתם מכירים באמצעות הצעה של אחד מהמקורבים אליכם, או יוצאים למסיבה וזה היה קורה, היום הרבה מההכרויות מתרחשות ברשת. כך שהדברים התהפכו. אנשים ראשית רואים תמונות, מתכתבים הרבה ואז נפגשים. כאשר אנשים כבר נפגשים ולכאורה מתקיימת כבר קירבה כי השיח התארך ויש פרטים, נוצר גם סוג של אינטימיות אוריינית, אבל בפועל לא התראתם מעולם. כך שהקרוב-רחוק מעולם לא היה כה רחוק, ואחרי האפיזודה הזו שצריך לצלוח, מתחיל שלב ה"מה דמיינתם" זמן מה ומה בפועל. מרואיינים רבים שלי ברדיו ובסדרות שאני עורכת על הבמה, מדווחים שהם לא מצליחים לצלוח את שלב ההכרות והכיף, לשלב היחסים והזוגיות. יתכן שזהו השפע שמבלבל כי כל כך קל להכיר ברשת, בווירטואלי, ואנשים מתקשים לוותר על הפלרטוט לטובת התחברות אחת אמיתית, יתכן שהחיים ב-2015, שהם כה מהירים, דינמיים, כל יום קורים המון דברים, משפיעים על יציבות, יתכן שהאידיאל שמוכרים לנו ברשת, בפרסומות, בכל מקום, שכמובן איננו אמיתי, משבש את המציאות כי אנחנו מצפים לאיזו מושלמות שאיננה קיימת בפועל.

גם אנשים שנמצאים בזוגיות ארוכת טווח, מתקשים לשמר אותה אחד על אחד. בכל מקום אנחנו קוראים, שומעים על בגידות, האם יתכן שהזוגיות הקלאסית בה את לו, הוא לך וזהו, מתחילה לאבד את זה במציאות הקיימת? האם בחיים ארוכי טווח, נניח 80 שנים של חיים, ואם מתחברים בגיל 25, האם אנשים מסוגלים להישאר רק עם בן זוג אחד לכל החיים, כשהקצב מטורף, כשהפיתויים כה גדולים?

ביום שישי הקרוב, מהבוקר 09:30-14:30 בבית המידות בתל אביב, ננסה לפצח את הסוגיות האלו, נקבל גם עצות טובות מהמומחים, ננסה לפרום את הקשר והקישורים והסיבוכים של אהבה, זוגיות, יחסים בין נשים לגברים, שנראה היום שהתפקידים, הרצונות, כה מבולבלים ביניהם. נראה שאין איזון. נשים עדין חולמות על האביר עם הסוס הלבן אבל מנהלות את העניינים לגמרי. גברים, כך דיווחו לי באחת מתוכניות הרדיו שהקדשתי לנושא, בעיקר רוצים שקט. נראה שבכללי נשים רוצות להביע ולדבר על זה, גברים רוצים לשתוק את זה ורק להיות. כמובן שהכללתי, אז אל תקפצו עלי, אבל בכנס נדבר על הכל ואתם מאוד מוזמנים. יהיו איתנו: ורד מוסנזון, משוררת וכותבת; הפרסומאי איילון זרמון; אריאלה מלצר, פסיכותרפיסטית ומומחית לטיפול זוגי וניהול כעסים; דלית אליהו בורנשטיין, מומחית לפסיכולוגיה רוחנית; סמדר שיר, סופרת ועיתונאית; אייל גראד, מטפל זוגי ושחקן; עו"ד סיגל גשורי, בעלת סול אמבסי בית ספר לאהבה; ויגאל קרבי, מנחה סדנאות סוד החשיבה הגברית. הקהל יוכל לשאול שאלות.

הכותבת בילי בסרגליק היא עיתונאית ושדרנית

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה