''ריקי והפלאש'': המופע של מריל סטריפ

סלונה מעניקה לכם הזמנות זוגיות לסרט החדש עם מריל סטריפ, שמעוטר בפסקול שלא ייצא לכם מהראש ושבו היא מגלמת כוכבת רוק מתבגרת שצריכה להתמודד עם טעויות העבר

06/09/2015
קרן רוטשטיין קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

מריל סטריפ. ריקי והפלאש. צילום: יחצ

'ריקי והפלאש'', שעולה בבתי הקולנוע בחמישי הקרוב 10.9, נפתח בסצינה מוזיקלית רועשת, שבה מריל סטריפ מבצעת עם הלהקה את שירו של טום פטי American Girl.

לאחרונה התארחה הכוכבת זוכת האוסקר בתוכנית של ג'ימי פאלון כחלק ממסע הקידום של הסרט, וסיפרה כי עבור התפקיד הזה למדה לנגן בגיטרה וקיבלה את השיעור הראשון שלה מלא אחר מאשר ניל יאנג האגדי.

כבר מהסצנה הראשונה בסרט עם הגיטרה, ברור שמריל סטריפ, בכשרונה האדיר, יכולה לגרום לכל תפקיד שהיא מבצעת להיראות אמין ונראה כאילו החזיקה גיטרה בידיה מאז ומעולם.

כאן מגלמת סטריפ את ריקי ראנדזו, רוקרית מבוגרת שעזבה את משפחתה לטובת קריירת מוזיקה, ומקבלת הזדמנות לתקן את טעויות העבר. הקונפליקט מתחיל כשבעוד הרוקרית מנסה להסביר שהמוזיקה היא חלומה ולא יכלה לוותר עליה, המשפחה שהותירה מאחור מתקשה להאמין שעזיבתה לא סותרת את העובדה שהיא עדיין אוהבת אותם ולא ויתרה עליהם או הפסיקה להתעניין בהם.

לצדה של סטריפ משחק ריק ספרינגפילד, מוזיקאי שזכור לרבים מהלהיט  Jessie's Girlמשנת 1981. כשהוא מנגן לצד סטריפ, אי אפשר שלא לחוש את החיבור שלו למוזיקה, מה שמסייע לאותנטיות בסרט.

הכימיה בין סטריפ ובין בתה מיימי גאמר, שמשחקת כאן בתפקיד הבת, עוברת כאמיתית ואמינה ולא מרגישה לעוסה ומתאמצת ובאופן כללי נראה שגאמר עושה כאן תפקיד יפה ובולטת לטובה ביחס לכמה דמויות אחרות בצוות השחקנים.

את הדרמה הזו כתבה דיאבלו קודי, מי שבעבר כתבה גם את ''ג'ונו'' שהפך ללהיט. כמו בסרט ההוא, גם בסרט הזה יש כמה רגעים משעשעים במיוחד שמגיעים בהפתעה. עם זאת, בניגוד אליו, ''ריקי'' סובל בעיניי מקצת פחות קוהרנטיות.

הנקודה הנוספת, מלבד המשחק הנפלא והלא מתפשר של סטריפ, ששופכת אור על הסרט והופכת אותו ללגמרי שווה צפיה, היא המוזיקה הנפלאה שמלווה אותו לכל אורכו. סטריפ, ספרינגפילד ושאר אנשי הלהקה מנגנים להיטי רוק קלאסיים נהדרים של הרולינג סטונס, ברוס ספרינגסטין ועוד רבים וטובים. בשלב מסוים יש אפילו גרסת כיסוי מפתיעה לליידי גאגא (!)

מצד אחד, אי אפשר שלא להזדהות עם סטריפ שבסך הכל רוצה להגשים את חלומה ולעסוק במה שאוהבת מכל- מוזיקה, אבל יחד עם זאת, הסרט מעביר את הרעיון הזה בצורה לא חזקה מספיק ואישית ברור לי שלולא הייתה זו מריל סטריפ בתפקיד הראשי, סביר להניח שהסרט היה מתקשה להחזיק את תשומת ליבי לכל אורכו. היא בהחלט מחזיקה אותו על גבה.

>> לצפיה בטריילר:

***

סלונה נותנת לכם במתנה 30 הזמנות זוגיות לסרט ''ריקי והפלאש''

מלאו את פרטיכם בטופס המצורף ואולי תהיו בין הזוכים

* הכרטיסים תקפים ברשתות רב חן ויס פלאנט החל מיום 10.9 ועד יום 14.10, לימי חול בלבד - לא כולל ששי שבת, ערבי חג, חג וחוהמ וכל עוד הסרט מציג.

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה