חנות אביזרי העיצוב שמנסה להביא משהו שונה לעולם העיצוב

הכירו את שרון ויונית, חברות מימי התיכון שמתחזקות שתי חנויות לאביזרים מעוצבים ומנסות להביא משהו אחר לעולם העיצוב. איך הן עושות את זה? ומה בעצם הפירוש של OAKY? בואו להכיר

03/09/2015
אתר בניין ודיור קבלו עדכונים מבניין ודיור
  • RSS

מאת: לימור קלר, אתר בניין ודיור | צילום: ליבת רות

מי אנחנו: OAKY, יבואנית של אביזרי טיפוח ועיצוב הבית של המותג הדני Madam Stoltz ויצרניות של מדפי עץ במראה ארגז או מוצרי פח מיוחדים ("כי כל הרעיון שלנו הוא לא להיות כמו כולם"). בין מוצרי החנות תוכלו למצוא קופסאות, מדפים, רשתות, סלסלות, עציצים, אגרטלים, קופסאות תכשיטים, כלי הגשה, מראות, אדניות ועששיות. בעלות החנות, יונית גורדון ושרון ברזילי, הן חברות מהתיכון וחיפאיות בנשמה, שמתפעלות משפחות לצד חנות ומחסן לוגיסטי בעיר התחתית בחיפה ("יש כאן וייב טוב שמתאים לאופי ולמוצרים שלנו") ושואו רום במתחם נוגה בתל אביב.

הקשר האישי שלנו לתחום העיצוב: יונית: "שרון, שהיא פריקית של עיצוב, חזרה מארצות הברית אחרי חמש שנים, שם עבדה ברשת גדולה, ואני הגעתי מתחום התקשורת השיווקית בחברת הייטק. דפדפנו במגזין ונתקלנו בתמונה של קופסת פח מגולוון פשוט אך מטריף. הגענו לחברה שמוכרת אותה ובגלל שהרגשנו שאנחנו חייבות להביא לארץ דברים שאין, החלטנו להזמין כמה פריטים ולעשות מכירה מגניבה למשפחה וחברים. נכון לאותו זמן היינו בין הראשונות, אם לא היחידות, שהציגו פח בגימור כזה, והסתכלו עלינו כעל לא נורמליות. צירפנו פריטים משתי חברות דניות נוספות, ובלי לחשוב יותר מדי העמדנו בסלון חמישה משטחי עץ מלאי סחורה. אמרנו לעצמנו שבטוח יהיה מי שיקנה. אחרי שהמכירה הייתה מוצלחת, החלטנו לקפוץ למים ותפרנו קונספט, כשהכוונה הייתה להפיץ לחנויות ולאו דווקא להיות חנות בעצמנו".

למה OAKY: אוֹקי הוא צירוף האותיות של שמות הילדים של יונית ושרון: אור, אריאן, קרני וינאי. במהלך הזמן נוספה לכל אחת בת, ועכשיו ליונית בן ושתי בנות ולשרון שלוש בנות.

תקישו בווייז ותגיעו: דרך יפו 19 חיפה, רוחמה 16 תל אביב.

אצלנו עובדים: יונית ושרון בחיפה, ושתי עובדות בתל אביב.

שנים בביזנס: 5 שנים.

יום ארוך: בחיפה פתוח כל יום בין 10:00 ל-15:00, ובתל אביב ארבע פעמים בשבוע בשעות הבוקר ופעמיים בשבוע אחר הצהריים

זמן לנשימה: "אין לנו זמן לשום דבר, ואנחנו לא נהנות מכלום, אלא רק מהעסק שמעסיק אותנו פול טיים. זו חתיכת אופרציה שמתאפשרת לנו רק בזכות המשפחה התומכת. גם הבעלים שלנו עובדים, כך שאין יותר מדי מקום לפאן. גם את הילדים הצלחנו להוסיף למשפחה רק בזכות הווירטואוזיות של שתינו".

החנות היא בשבילנו: "חלום שרקמנו והגשמנו. אמנם הקרבנו משרות, אבל היינו ברורות במטרות שלנו מההתחלה, ואי אפשר לבנות משהו כזה בלי להיות מסור באופן טוטלי, להתחדש ולהתעדכן, במיוחד כשאתה בשותפות. כמו בנישואין, גם זוגית עסקית צריך לתחזק ולעבוד עליה כדי שהיא תצליח".

חנות עם השראה בשבילנו: "המותג שאנחנו מייבאות, Madam Stoltz. הם בעל ואישה מקסימים, ויש להם אפילו זיקה לישראל, כי האישה התנדבה בעבר בקיבוץ ויש לה זיכרונות נעימים מהארץ. הם בעצמם עסק שמתפתח, גדל ונראה שונה כל הזמן וגם הבית שלהם נראה כמו העסק שלהם. כמעט התעלפנו כשביקרנו אצלם. אז כן, כזה אנחנו רוצות. להעתיק אותם".

אם לא היינו פותחות את החנות, היינו היום: "מחזיקות במשרה סטנדרטית מ-9 עד 5".

סימנו וי על: "ייצור עצמי. זה היה יעד ארוך טווח שמימשנו ושנמשיך לממש. בסביבה דינמית כזאת חשוב לנו להציב יעדים מיידיים, מדי רבעון, ולחתור אליהם, לזוז מאוד מהר".

לקוח שלא שוכחים: "המכירה הראשונה שלנו הייתה בגינה הפרטית שלי בבית, כשערכנו תצוגה לבעלת חנות מטבעון. אז הבנו שאנחנו לא חיות בסרט ושהולך להיות בסדר. היא אהבה את המוצרים, נתנה לנו את האוקיי, ומשם זה התחיל לרוץ".

פייר, אנחנו לא יכולות לסבול: "את עבודות הסבלות. אומרים שלסחוב כל כך הרבה ארגזים, זה לא בריא לאיברים הפנימיים של האישה. אז אם כבר מדברים, אנחנו מחפשות מחסנאי".

למי היינו מאפשרות לנהל את החנות במקומנו: "אנחנו מטפחות את דור העתיד הפרטי שלנו".

החלום שלנו לחנות: "שקודם כל נהיה בריאים כולנו טפו טפו טפו, ושנביא את העסק לנחלה הרצויה, למקום שבו נשב ונראה אותו מתקתק".

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה