ליטל עושה לי תותים

תמיד חשבתי שריאליטי זה דבר מפגר ומיותר. ואז הגיעה ליטל מ"היפה והחנון", העיפה לי את הסכך ועשתה ממני תותים

25/01/2011
יעל ארנסט קבלו עדכונים מיעל
  • RSS
» אלצ'קו וליטל. צילום: יח"צ היפה והחנון 2

אתחיל מהפאנץ' ליין:
אני אוהבת את ליטל סמדג'ה.

הסיבה לראות את היפה והחנון 2 מבחינתי היא ליטל. מה היא אומרת, איך היא מחייכת ומערכת היחסים שלה עם אלצ'קו. העובדה שהיא מקבלת את כל הדברים הכל כך אחרים שבו בצורה כה חמה ולבלבית פשוט מקסימה. ואני בכלל לא אוהבת ריאליטי! אני רואה את זה מכורח, ממש לא מרצון, לא נהנית, לא מבינה את ההצלחה המסחררת ולמה לי לצפות בתוכניות האלו בכלל.

עד שהגיעה היפה והחנון 2. ביפה והחנון יש אנשים שעוברים שינוי שאפשרות ההזדהות עימו היא אוניברסלית. מתה על השינויים האלו. אבל עם כל הכבוד למייק- אובר, הרצון שלי לראות את היפה והחנון מגיע מהידיעה שליטל שם. מהעשרת השפה העברית ועד ללמד את אלצ'קו לנענע את העכוז, סוד הקסם של הסלב מבאר שבע מתגלה לעומקו ולרוחבו בכל תוכנית ותוכנית. נראה שמדובר בבאר קסם בלתי נדלית.

איך שראיתי את ליטל עף לי הסכך

הרבה אנשים נפלו שדודים לרגליה, אפילו אלדד שרים, שדיבר איתה על באכי. איך לא? לקח לי בדיוק שניה וחצי להיות שטח כבוש טוטאליסטי. זה התחיל, אם אני זוכרת נכון, כי היא הקרינה חום. הו, כמה חום שהבחורה הזו מצליחה להעביר דרך המסך- איך אפשר להתעלם מזה?! וזה המשיך עם החיוך, החיוך הזה שכל הפנים שלה מצטרפות שם לחגיגה, כולל העיניים. וזה ממשיך, כמובן, עם הז'רגון העשיר שעושה אותי תותים, ומשכנע אותי סופית, שלברוטניות הרבה יותר כיף מאשר לבלונדיניות.

מקסקסת

אני מקשיבה לליטל מסבירה את מחשבותיה, רואה אותה באינטראקציה עם אלצ'קו ואחרים בתוכנית, ואני מבינה שאין פה עסק עם בחורה חלולה- ממש לא! מדובר בבחורה שגם במשימה הכי קשה היא מבינה שאין דבר שעומד בפני היכולת, ושבעצם, לא מדובר כל כך באיך שהיא נראית כמו במה שהיא מקרינה. היחידה מבין הבנות שהגיעה לאיזו שהיא תובנה מכוננת שכזו. ככל שעובר הזמן אני מבינה, שמדובר בכוכבת הבלתי מעורערת של התוכנית.

אחרי כל הגימיקים הכושלים (סטייסי, בלונד וורוד משתלט- שאיך לומר- הם לא משׁושׁ חיי), הדברים האמיתיים, שלא לומר אנושיים- הם אלו שממשיכים לעמוד באופן איתן על הבמה. וליטל- היא יש לה אותם סלאש עמוסה בהם סלאש מפוצצת בהם. בעוד היא יוצרת קשרי חברות עם הבנות האחרות, מייצבת את הקשר עם אלצ'קו עד לכדי היותם זוג אשכולות ומפזזת עם קובי פרץ- מתגלה ליטל יפה מבפנים לא פחות מאשר מיופיה החיצוני:

מישהי שמקשיבה לסיפורים על אוסטו- זבאבור שמעיפים לה את הסנטה מריה, היא מקשיבה למה שאלצ'קו שלה אומר ומצליחה לנתח ולהבין מאיפה הדברים מגיעים ואיפה צריך לנסות לעשות איתו את השינוי- ולרוב היא גם מצליחה, מישהי שנתקלת במשימות שלא באות לה טוב בכלל אבל מחליטה לזרום ואף מוצאת את עצמה נהנית וצוחקת מהמשימות, אחת שמבינה שכדי להזיז ספה באמצע תל אביב צריך גם יופי אבל בעיקר צ'ארם, מישהי שעוזרת לעשות מייק- אובר פנימי ולא רק חיצוני, וכשעושים לה מייק-אנדר ומתגלה חנונית, אלמושית, ילדת כאפות, מגלים שאת החגיגה של החיוך בפנים אי אפשר לקחת לה. זה בילט אין.

אלצ'קו הקטן

אלצ'קו כבר זכה, אם אתם שואלים אותי. הוא קיבל את ליטל ויחד הם הפכו לזוג המקסים ביותר שנראה לאחרונה בטלויזיה. גם בלי הרומנטיסטיות , החום של ליטל והקסם שלה שבו גם את אחד החנונים הקשים, עד כדי שכך שזה חדר את כל לגיונותיו של הצאר עד כדי אימוץ הז'רגון וקבלת קמפיין פרסומי. בכל שלב ניתן לגלות את טביעות האצבע של ליטל, שהיא האחראית לשינוי הזה, שהפך את אלכס- מסמך ממשלתי, לאלצ'קו- סלב בטבריה. צניחה חופשית, לעמוד מול קהל ולשיר, לוותר על הפפיון ולגלות חברה חדשה, שחושבת שהעניין שלו בחליפות זה חמוד- אין ספק, אלצ'קו זכה בפרס הגדול.

ופייר? אחת הנחמות הגדולות שיש נכון להיום בטלויזיה היא מערכת היחסים החמה וההדדית שיש בין שני עולמות כל כך שונים, שמוצאים את הבסיס המשותף ועפים עליו.

אז מה העתיד צופן לליטל?
התוכנית תסתיים, ההתלהבות תצטנן, וכמה דברים חשובים צריכים להתקיים:

1.    קמפיין פרסומי לליטל- ואם אפשר אפילו שניים. אי אפשר לתת לבחורה הזו להתאייד מחיינו.

2.    תוכנית לילה המשלבת בין השיחות של יורם יובל (או קובי מידן, מי שתעדיפו) למהפך של אורנה דץ- השילוב הזה תפור על ליטל בול!

3.    יום שופינג לבלבי שלי עם ליטל, שלובות זרועות ועמוסות שקיות, שמחות ושפפות. מה יש, גם לי מותר לחיב"ס, לא?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה