6 הרגעים המביכים לגברים

בחברה גברית כוחנית עם מערכת משפט ואכיפה בינונית ומטה, גברים בישראל עדיין מרשים לעצמם יותר מדי ועשו את זה גם השנה. אנחנו השתדלנו מאד לא לשתוק אלא לצעוק, לצעוק את הזוועות האלה החוצה. הנה כמה מהרגעים הכי מביכים לגברים

09/09/2015
שלומית הברון קבלו עדכונים משלומית הברון
  • RSS

דויד יוסף, ראש עיריית אור יהודה. צילום מתוך יוטיוב

1. ראש עיריית אור יהודה נחשד בהטרדות מיניות ומעשים מגונים

דוד יוסף, ראש עיריית אור יהודה, הטריד ופגע מינית בעובדות העיריה שוב ושוב ושוב. את זה קצת שכחנו כי היה קשה להסתכל לעיתון בעיניים כשהבנו שהוא קרא לאחד הרחובות בעיר בשם "באלי". הטענה: זה השם של ה"מאהבת" שלו. ובכן, זה לא השם של המאהבת שלו. זה השם של מה שה -XX שלו אוהב לעשות למאהבת שלו... הוא בעצם קרא לרחוב על שם תשוקותיו הבלתי מרוסנות, תחושת ה"אני ואפסי עוד" שרווחו גם בתוך מסדרונות העירייה שבה הוא הרשה לעצמו לעשות מה שבא לו באופן פוגעני ודורסני וגם ברחובות העיר שבה הוא הרשה לעצמו שוב לשים XX על התושבות והתושבים.

הרב עזרא שיינברג. צילום מתוך יוטיוב

2. הרב עזרא שיינברג פושע מינית במאמינותיו

"תשפיל מבט, תסתכל לי בעיניים. אתה אדם אכזר", אמרה בבית המשפט אחת מהנפגעות של הרב שיינברג, מי שסמכה עליו והוא פשע בה ובעשר נשים נוספות לפחות. כיפה היא לא ערובה למניעת אלימות מינית - את זה כבר לימד אותנו הרב אלון. הרב שיינברג ממשיך את המסורת - לא זו של רבנים אנסים, אלא של גברים בעלי כוח אנסים. המסורת שממשיך הרב שיינברג היא לא רק של הרב אלון, אלא גם של משה קצב, חנן גולדבלט וגברים חזקים נוספים שחשבו שהם יכולים לעשות מה שהם רוצים. זה עבד לאורך תקופה ובסוף קמה האמיצה ששברה את קשר השתיקה. כבוד לכן נשים אמיצות.

יואב אבן ו"הצד שלו"

3. יואב אבן מוציא ספר בניסיון לנקות את שמו

מי שחתכו לעצמם חצי לימון כנגד הבחילה ואשכרה קראו את ה"ספר" שכתב יואב אבן, מקבלים הצצה קשה ודי נדירה למה שקורה במוחו של גבר שמתנהל בעולם בכוחניות ואין לו מושג שזו כוחניות. הכל התחיל בתלונה על אלימות מינית שהוגשה נגד כתב ערוץ 2 מי שהיתה איתו בקשר לפני מס' שנים. אבן הכחיש, התיק נסגר ושמו מעולם לא הותר לפרסום. אלא שביוני השנה הוציא אבן ספר שמתאר את הפרשה מנקודת מבטו, שהיא, כמובן, חפות מוחלטת מכל אשמה.

קוראי הספר מתחלקים לאלה שהשתכנעו בחפותו ולאלה הטוענים שבספר עצמו, הרווי תאורים כוחניים ואלימים, אבן מפליל, למעשה, את עצמו מבלי להיות מודע לכך. המתלוננת, שהפכה בינתיים מאישה לגבר, דבקה בגרסתה ואת מה שבאמת קרה באותו לילה יודעים שני אנשים בלבד.

 אורן חזן. צילום מתוך יוטיוב

4. אורן חזן נחשד בסרסור ובשימוש בסמים

בתכלס, היינו צריכות את "פרשת אורן חזן" כדי לדעת שתהיה פרשת אורן חזן? או כדי לדעת מי זה אורן חזן...? בחייכם, כל מה שצריך היה זה לפתוח רשת חברתית קטנטנה כדי שהרפש ישפך החוצה. עד היום עם בוקר אנו מחפשות בעיתון את תביעת הדיבה שהבטיח חזן אחרי שהפרשה פורסמה. אין תביעה ואין נעליים. ולמה שיתבע? משהו השתנה? משהו קרה לו? לא. הוא עדיין בכנסת ואפילו מתכבד לקבוע מזוזה! והעוסקות בזנות שהוא הביא והוציא כסחורה בקזינו? הן שם. רחוקות. והוא כאן. קרוב. ואמור לשרת גם את האינטרסים של 51% מהאוכלוסייה. כן, שיהיה לנו בהצלחה חברות.

 משה פרץ, צילום: ענת מוסברג

5.  עומר אדם ומשה פרץ מסבירים לנשים את "מקומן הטבעי"

טבעי זה שערות ברגליים, הערווה ובבית השחי. טבעי זה ללכת לישון עם השקיעה ולקום בזריחה. טבעי זה לא לאכול את הסופגנייה השלישית רק כי זה טעים, אלא להפסיק כשלא רעבים. מה שלא טבעי זה לקבל כפולה בעיתון חשוב ולהסביר שם, שמה שאתם בעצם חושבים הוא שתפקידה של רעיה הוא להיות השפחה שלכם שתבשל לבד, תנקה לבד ותטפל בילדים לבד ולקרוא לזה "טבעי". אגב, אם אנחנו לא רוצים לשמוע את הדעות האלה גם בעוד עשרים שנה, כדאי שנכניס חינוך מגדרי לבתי הספר. אחרת, נמשיך לשמוע את זה שוב ושוב.

 ביל קוסבי. צילום: רויטרס

6. ביל קוסבי חוטף בפנים

השער של נפגעות ביל קוסבי הוא אחד השערים החזקים שראינו. זה וואחד לפנים! יושבות עוד ועוד ועוד נפגעות של ביל קוסבי ואומרות "כן כן. זה קרה לי ואתה עשית את זה". לא עוד מפוקסלות. לא עוד מליטות פניהן בידיהן. לא עוד מושחרות. לא מהגב. יושבות - עם הפנים קדימה, מסתכלות בעיניים של קוסבי ושלנו. גאווה. הלוואי ונראה ככה את כל נפגעות האלימות המינית, כי לא אנחנו צריכות להתבייש. הפוגעים צריכים, ולא משנה אם הם אנשים מן היישוב או כוכבים בינלאומיים מצליחים שעלה להם השתן לראש.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה