פינוק מכף רגל ועד ציפורני הידיים

במתחם "שרונה" התל-אביבי, אחד ממקומות הבילוי היפים בארץ, יש תחנת עצירה קטנה ומתוקה שנותנת טיפול של פינוק וטיפוח לציפורניים. חצי שעה שכל אחת חייבת לעצמה

02/09/2015
דנה דרבינסקי קבלו עדכונים מדנה
  • RSS

פינוק בכל צבעי הקשת - מבחר לקים ב OPI. צילום: שחר פליישמן

בקומה השנייה במבנה טמפלרי משוחזר ויפהפה במתחם שרונה בתל-אביב, שוכן בוטיק הציפורניים "OPI  נייל בוטיק". מי שנכנסת, מרגישה כאילו הגיעה לבית בובות; על הקירות טפט ורדרד ופרחוני, על המדפים יותר מ-400 בקבוקוני לק בגוונים שונים, של המותג האמריקאי המוביל OPI. לידם מפתים את העין מוצרי טיפוח מתקדמים ומפנקים לכפות הידיים, הרגליים והציפורניים, ויש גם שתי עמדות מניקור עם מטפלות מקצועיות ונעימות שמעניקות טיפולים ייחודיים.

מי שעומדים מאחורי המקום הם אילנה ודודי כסיף, בני זוג מגבעתיים שעובדים יחד כבר 25 שנה והורים לשני חיילים. הבוטיק הוא רק חלק מהעשייה שלהם שכוללת גם מרכז הכשרה בינלאומי למקצועות היופי שפועל כ-10 שנים בשכונת מונטיפיורי בתל אביב והינו חלק מרשת "נייל סטודיו" המונה כ- 20 מרכזי הדרכה ברחבי המדינה.

בני הזוג הם זכיינים של יצרניות הענק הבינלאומיות למוצרי טיפוח ובניית ציפורניים OPI ו- IBD ואילנה היא מדריכה עולמית בכירה מטעם שתי החברות וגם מטפלת מוסמכת בכף רגל סוכרתית מטעם אגודת אי"ל.

כסיף מכשירה מאות מטפלות בשנה במקצועות היופי בבית הספר שלה, שמבוסס, לדבריה, על חזון ועל רצון להעצים נשים מבחינה כלכלית ולהפוך אתן לעצמאיות ומרוויחות.

ציפורניים מטופחות עוזרות להרגיש נהדר. צילום: שחר פליישמן

איזה מסלול עשית כדי להגיע לאן שאת נמצאת היום?

"עבדתי כפקידה בבורסה ליהלומים ברמת-גן במשך כעשר שנים. בעלי עבד כאקונום בבית אבות. היינו שכירים בלי תכנון מסוים לשנות את זה. בשלב כלשהו נרשמתי לקורס בניית ציפורניים, חשבתי לטפח את הציפורניים שלי ואולי גם של אחרים, כהכנסה נוספת. היה לי כיף ורציתי להמשיך ללמוד. התחלתי להתעניין ולהרשם לכל הכשרה והשתלמות בנושא, בארץ או בחו"ל, כולל נסיעה מיוחדת להכשרה של יממה בתחום מסוים.
לאט-לאט צברתי בטחון בידע וביכולות שלי ודודי ואני עזבנו את העבודות שלנו ופתחנו מכון ליד הבית ברמת-גן. אני מודה שעשר הלקוחות הראשונות לא חזרו", אילנה מסמיקה, "אבל מאז למדנו לעומק את כל מגוון המקרים והצרכים של לקוחות, קבענו סטנדרטים גבוהים של שירות ולא הפסקנו להתפתח ולהתקדם".

מה עזר לעסק לפרוץ?
"אם יש לך חזון שקרוב לליבך, יקר לך והוא משתלב עם מה שנחוץ לקהל שלך, נוצרת הצלחה. ה"נייל בוטיק" נפתח מתוך רצון לקדם תרבות אחראית, מקצועית ומפנקת של טיפוח, לחשוף את המותג OPI ללקוחה הישראלית וכמובן, לדאוג שמי שיושבת מול מניקוריסטית תרגיש מאד בטוחה. מדובר בטיפולי גוף והגישה צריכה להיות מפוקחת ורפואית.

מעבר לכך, רציתי לעשות טוב לנשים. כשאת קונה בגד או מסדרת את השיער במספרה, אחרים רואים את זה יותר ממך. כשאת מטפחת את הציפורניים, את רואה אותן כשאת כותבת, נוהגת, מצביעה, מדגימה ועוד. הציפורניים שלך כל הזמן מולך וכשהן חלקות, נעימות, מסודרות ויפות, זה עוזר להרגיש נהדר. אני מאד בעד שנשים יקדישו את ה- 30-45 דק' האלה מדי פעם לפינוק הזה".

"רציתי לעשות טוב לנשים" - אילנה כסיף. צילום: שחר פליישמן

איזה טיפים תוכלי לתת לנשים ששוקלות לצאת לדרך עצמאית?
"למי שאוהבת אסתטיקה, מגע עם אנשים ויש לה נטייה גבוהה לדיוק ועדינות, אני אמליץ כמובן על הכשרה אצלנו. למי שרוצה לצאת לדרך עצמאית אני עוזרת ככל האפשר, מחברת לייעוץ עסקי אם צריך ובעיקר מייעצת תמיד לבחון את המשאבים שיש לך ולהשתמש בהם - יש לך בעל עם ידיים טובות? בקשי ממנו להסב שולחן ישן לשולחן טיפולים וכבר חסכת כמה מאות שקלים. יש לך בבית כורסא שאת לא צריכה? רפדי אותה מחדש והלקוחות יוכלו לשבת עליה כשאת מטפלת בהן. ההתחלה יכולה להיות מאד פשוטה".

איזה שאיפות סימנת לך להמשך הדרך?
"אני רוצה להמשיך להיות מובילה בתחומי ולהמשיך להעלות את הסטנדרטים של ההכשרה ושל הטיפולים לרמה אירופאית ואמריקאית. חשוב לי לתת ללקוחות את כל הסיבות לרחוש למניקוריסטית כבוד כבעלת מקצוע אחראית, מפנקת ותורמת, כזו שהן ירצו לפגוש על בסיס קבוע".
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה