הנוסחה להצלחה של תומאס אדיסון

הממציא האגדי, תומאס אדיסון חייב את ההצלחה שלו לעובדה שאף פעם לא היה לו שעון בחדר העבודה. מה הנוסחה של האיש והפטנטים שהעיד על עצמו שמעולם לא נכשל, אלא רק מצא עשרת אלפים דרכים שלא עובדות

31/08/2015
Lifehacks קבלו עדכונים מLifehacks
  • RSS

אדיסון. צילום: שאטרסטוק

בערך בשעה 17:30 בערב של ה-10 לדצמבר 1914, התרחש פיצוץ אדיר בניו ג'רזי. 10 בניינים של הממציא האגדי תומאס אדיסון, שהיוו יותר מחצי משטח המחקר שלו בערו באש עצומה. בין 6 ל-8 תחנות של כיבוי אש מיהרו למקום אך האש שתודלקה בעזרת הכימיקלים המוזרים במעבדתו של אדיסון ובערה בצבעים של סגול וירוק הייתה חזקה מכדי לכבותה במהירות.

בזמן הזה תומאס אדיסון ומשפחתו נהנו מארוחת ערב שלווה עד שאחד העובדים של אדיסון שרץ ממקום האסון לביתו של אדיסון סיפר לו על המתרחש. אדיסון במהירות אך בקור רוח הגיע למקום האירוע כשהוא עומד ומסתכל על מפעל חייו עולה בלהבות.

בנו של תומאס אדיסון, צ'ארלס שאל את אביו עם מבט אבוד בעיניים, "אבא, מה אנחנו הולכים לעשות?" ואדיסון חייך ובקול של ילד אמר לבנו בן ה-24, "לך תקרא לאמך ולחברות שלה, הן לעולם לא יראו אש כזאת יותר." כשבנו התנגד אדיסון אמר, "זה בסדר בני. פשוט נפטרנו מהמון זבל."

מאוחר יותר במקום האירוע, אדיסון צוטט על ידי ה"New York Times" כשאמר, "למרות שאני בן 67, אני לא מבוגר מדי בשביל להתחיל מחדש ומחר נתחיל מחדש." הוא אומנם היה מותש מהנוכחות שלו במקום האירוע עד שהשריפה כובתה, אך הוא עמד במילה שלו והתחיל לבנות מחדש כבר בבוקר.

המבנים, שהיו בנויים מחומרים שאמורים היו להיות חסינים לאש בוטחו בכ-25% מהנזק, אדיסון והמשקיעים שלו הפסידו מליונים אשר שקולים לעשרות מליונים בתקופתנו. כעבור חודשיים, כשהעובדים במעבדה של אדיסון ואדיסון עצמו מבצעים משמרות כפולות, הם חשפו 2 מוצרים חדשים לגמרי שהעולם עוד לא ראה.

זה עשוי להראות לנו קצת מוזר, איך אדיסון יכל להגיב כך כשמפעל חייו עולה בלהבות אל מול עיניו? אבל כשבאמת חושבים על זה, מה עוד יכל אדיסון לעשות? איזה תגובה אחרת, הייתה יוצרת תוצאה רצויה טובה יותר מהתגובה שאדיסון בחר בה? אמנם קשה להיות מרוצה מכל מצב שהחיים מציבים בפנינו, במיוחד אם זה לא משהו שרצינו שיקרה לנו אך כשחושבים על זה לעומק, איזה תגובה אחרת חוץ מלחייך ולעשות את המיטב תועיל לנו? אף אחת.

[youtube YmDjFam0tQw]

לכתבות נוספות באתר Lifehacks - הקליקו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך