5 טיפים להתארגנות מהירה בבוקר

אחרי החופש תמיד קשה לחזור לשגרה. לקראת החזרה לגן ולבית הספר קבלו מספר המלצות, שיקלו על המרתון של הבוקר ויעזרו לכם לצאת מהבית בקלות ובמהירות

31/08/2015
שיר בהר קבלו עדכונים משיר
  • RSS

כל בוקר אותו סיפור. המירוץ אחרי השעון מתחיל רגע לפני שיצאתם מהמיטה. כל-כךהרבה משימות להספיק על הבוקר. ההתארגנות שלכם, של הילדים פיזור בגנים ובבית הספר במהירות ובלי שנאחר לעבודה. כשאתם מגיעים לעבודה סוף סוף, כבר הוצאתם כל-כך הרבה אנרגיה ולפעמים גם עצבים, שעוד לפני שהתחיל היום אתם מרגישים כבר מותשים.

אפשר גם אחרת.

5 טיפים להתארגנות מהירה בבוקר

1. בגדים

חוזרים לבית הספר

בתמונה: חליפות גן של "דלתא". פיתרון מושלם להלבשה זריזה לגן ולבית הספר (צילום: יח"צ)

התארגנות מראש מונעת ויכוחים, עצבים וחיפושים מיותרים על הבוקר. גם אם מדובר בילדים גדולים, שהולכים לבית הספר וגם אם מדובר בילדי הגן, חשוב לבחור ערב קודם את הבגדים ליום שלמחרת. תלמידי בית הספר צריכים להתלבש בהתאם למערכת הלימודים ולכן כדאי לדעת ערב קודם אם יש למחרת שיעור ספורט או שצריך חולצה לבנה לטקס.

לקטנים אני ממליצה להציע 2 חלופות, שמהן יבחרו אחת. אם יש להם חליפות גן, זה יכול להקל על ההתאמה בין מכנסיים לחולצה ולרוב הקטנים אוהבים את שילוב המכנסיים והחולצה כסט.

2. ארוחת בוקר וכריכים ליום הלימודים

כריך לבית הספר (צילום: שאטרסטןק)

אל תוותרו על ארוחת הבוקר. אי אפשר לשבת מרוכזים על בטן ריקה.הכי פשוט לבחור ארוחה שלא מצריכה הרבה הכנות כמו: קרקר עם גבינה, משקה יוגורט, פרוסה עם ממרח או קצת קורנפלקס. אם אתם מעדיפים אוכל יותר מושקע, כמו מאפינס, פשוט תכינו מראש, שמרו בקופסה אטומה במקרר ובבוקר צריך רק חימום קל והארוחה מוכנה.

אפשר להכין מראש גם חלק מהאוכל שהילדים לוקחים איתם לגן או לבית הספר, כמו: למלא את בקבוקי המים, לשטוף פירות ו/או ירקות ולשים בקופסה. את הכנת הכריכיםתשאירו לבוקר, שיהיו טריים וטעימים.

3. השכמה

זה לא סוד, שלכל ילד (בדיוק כמו למבוגרים) יש את האופי שלו. כל אחד אוהב לקום אחרת. יש אחד שצריך יותר זמן להתפנקות במיטה והאחר – מזנק מיד על הרגליים או אפילו מתעורר לפניכם. אחד צריך את השקט שלו בבוקר והשני עובר ממצב שינה למצב אקשן. למרות שאתם רוצים לצאת מהר מהבית, תנו לכל ילד את תשומת הלב, שהוא זקוק לה בבוקר. גם אצלי הבנות הפוכות באופי אחת מהשניהוכל אחת מתארגנת אחרת. אני מעדיפה עוד רגע של נשיקות וליטופים על פני עוד כמה דקות של בכי, כעסים ועצבים. הקטנה שלי צריכה כמה דקות התאוששות במיטה, אז אני מעירה אותה כמה דקות קודם ומאפשרת לה להתאושש באיטיות. ככה אנירואה אותה מחייכת והבוקר הרבה יותר רגוע.

4. צחצוח שיניים ותסרוקות

צחצוח שיניים (צילום: שאטרסטוק)מצחצחים שיניים בתורות וחוסכים ריבים מיותרים (צילום: שאטרסטוק)

מכירים את המשפט "אמא תגידי לו", "היא לקחה לי", "הוא תפס לי", "היא מפריעה לי"? כמה שהמשפט הזה יכול לעכב אתכם בבוקר. אצלנו זה קורה הרבה פעמים בחדר האמבטיה. אם יש לכם 2 חדרי רחצה, הכי פשוט לעשות הפרדת כוחות, ולשלוח כל ילד לחדר אחר. אם אין – אפשר להכין על המקרר טבלת תורנות לפי ימים מי ראשון באמבטיה ומי ראשון להתלבש ואפילו להכריז על תחרות מי מנצח ראשון וכדי לדרבן אותםלסיים את משימות הבוקר במהרה.

5. תיק

אל תשכחו לסדר בערב גם את התיק ליום שלמחרת. עבור הקטנים תיק עם חליפות גן, חיתולים או תחתונים, משחה, מוצצים ומגבונים. עבור הגדולים את התיק לבית הספר. גם אם הם גדולים מספיק לסדר את התיק לבד, תוודאו שאכן סידרו אותו ולא שכחו להחתים אתכם על טופס ליציאה לספריה, להצגה או לטיול.

>> למבצעי חזרה ללימודים באתר דלתא  לחצו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה