3 רעיונות מבריקים לבילוי עם הילדים בבית

מה עושים עם הילדים בשבועות האחרונים של החופש הגדול? 3 רעיונות מבריקים ליום מהנה ויצירתי עם הילדים בבית. לגזור ולשמור

17/08/2015
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

יצירה עם הילדים בבית - ניקול אוגוסט 2015

אין הורים שלא מכירים את השלב הזה, באמצע אוגוסט, שעשיתם כבר הכל, ביקרתם בכל מקום, החום התחיל להגזים ובאופן כללי החופש כבר מיצה את עצמו. האם כבר הגעתם לשלב שאפילו הילדים כבר בוכים ׳אני רוצה את בית הספר׳ בכל פעם שהם רואים אתכם?

אין ספק שהחופש הגדול הוא אתגר להורים וילדים. כולם מתכננים להעביר לילדים את החופש בכיף גדול, אבל הרבה פעמים מגלים שהחופש הרבה יותר ארוך ממה שזכרנו. מה שמתחיל בבוסט של אנרגיה ואינסוף תכניות רשומות בלוח השנה, הופך לקשה יותר ככל שהימים חולפים והיצירתיות אוזלת.

הנה מבזק חדשות טובות בשבילכם. אם כבר עשיתם כל מה שאפשר לעשות בחוץ, זה הזמן להתארגן על חופש בבית. זה אפשרי ואפילו פשוט למדי. הכנו לכם 3 רעיונות מבריקים ליום מהנה ויצירתי עם הילדים בבית. לגזור ולשמור.

1. יום בממלכת הדמיון

ילדים הם יצירתיים במיוחד, תנו להם גלילים, צבעים, ניירות לגזירה ודבק והם ימצאו שם עולם ומלואו. בחרו נושא מרכזי ליום: בנות ים או פיראטים, פיות ופרפרים, סמי הכבאי או כל דבר אחר שהילדים שלכם אוהבים.

דאגו לרכוש חומרים פשוטים מעולם הדימויים הזה – מדבקות, ניירות צבעוניים, קנו חיות או דמויות או הדפיסו כאלה מהאינטרנט, ובריסטולים גדולים. תוכלו לתכנן ממלכה שלמה, יער פיות או תחנת כבאים שיקומו לתחייה על הבריסטול הגדול – גלילי נייר יכולים להפוך לעצים, לחיות יער קטנות או למשקפת פירטים. גיזרו רצועות נייר דקות והדביקו כמה כאלה בקצוות, גלגלו ו- קיבלתם צינור כבאים! השתמשו בדמיון וצרו עוד רעיונות משלכם.
תוכלו להדפיס גם דפי צביעה או דפי עבודה שונים שימלאו את הזמן ויעמיקו את החוויה גם למיומנויות מתוחכמות יותר.

יצירה עם הילדים בבית - ניקול אוגוסט 2015

יצירה עם הילדים בבית - ניקול אוגוסט 2015

וכדי לוודא שלא תסיימו את היום הזה על הברכיים, מקרצפים את הרצפה והקירות משאריות צבע, דבק ונצנצים, הנה סרטון עם טיפ מבריק לשמירה על סביבה נקייה ביום יצירה:

2. יום מדעי

ילדים מאוד אוהבים ללמוד איך עובדים דברים, מה קורה כשמחברים חומרים ולמה משהו הוא כפי שהוא. הכינו כמה ערכות ניסוי והפכו למדענים ליום אחד. למשל:

מה צף ומה שוקע – בחרו מספר חומרים ונסו בגיגיות מים למיין אותם לפי חומרים צפים ושוקעים.

מנגנים על כלים – בחרו כלי זכוכית, פלסטיק, עץ ומתכת – בידקו איזה חומר משמיע קול צלול ואיזה דווקא קול אטום? מה קורה כשמקישים בעזרת כף עץ או כף מתכת? נסו ליצור תזמורת מקצבים וצלילים. אפשר לשלב עם מוסיקה שאוהבים.

יצירה עם הילדים בבית - ניקול אוגוסט 2015

חומרים מתחתנים – הכינו חומרים נוזליים (צבעי מאכל, מים , שמן) , אבקתיים (קמח, אבקת סוכר, אבקת כביסה)  וגבישיים (מלח, סוכר וגבישי צבעי מים) – ובידקו אילו מתערבבים ואילו מתרחקים? האם כל אבקה או גבישים נמסים בכל נוזל? ואפשר כמובן לבדוק גם מה טעים ומה לא. לסיכום תוכלו להכין מיץ ועוגה – לראות מה קורה כשמערבבים תרכיז ומים ומה קורה לחומרים השונים שהתחתנו בעיסת העוגה לאחר שנכנסו לתנור - דרך נפלאה להעביר 45 דקות מול הדלת השקופה בצפייה בתהליך האפייה.

3. יום מיחזור

בכל בית עם ילדים חובה שתהיה פינה שבה אוספים חומרים שסיימו את תפקידם – גלילי נייר, קופסאות קרטון, אפילו קליפות ביצים.

הנה רעיון מבריק להכנת כלי יצירה ממיחזור גלילי נייר:

וגם רעיון מקסים לשימוש חוזר בקליפות ביצה:

יצירה עם הילדים בבית - ניקול אוגוסט 2015

איספו קליפות ביצים במשך כמה ימים. הקפידו לשטוף את הקליפות בסבון לפני שתניחו בקערת האיסוף כדי שלא יסריחו.
כשתסיימו לאסוף כמות נכבדה הרתיחו את הקליפות כדי לוודא חיטוי.

בעזרת טוש עבה ולא מחיר הכינו ציור שהילד אוהב על גבי קרטון. מירחו את הציור בדבק והניחו קליפות ביצים מעל. תנו לילד למעוך אותן על גבי הקרטון המצויר, עד שיהפכו לחתיכות פסיפס קטנות. נערו פיסות עודפות. ציבעו בעזרת צבעי גואש/מים/אקריליק ומכחולים.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה