החתונה של ג'ני

ההורים שלוחצים, השכנים שמרכלים והאחים שלא מבינים, כולם רוצים לראות את ג'ני נשואה. אבל איך הם יקבלו את העובדה שג'ני מתחתנת עם אישה? סלונה מעניקה לכם 30 הזמנות זוגיות לסרט הרומנטי והמרגש של הקיץ

17/08/2015
קרן רוטשטיין קבלו עדכונים מקרן
  • RSS

החתונה של ג'ני. צילום: יחצ

הצפיה בסרט ''החתונה של ג'ני'' תיזכר עבורי כחוויה מרגשת במיוחד. ישבתי באולם הקולנוע הקטן ובחלקים רבים בסרט הזלתי דמעה. לעיתים היו אלה דמעות של עלבון, במקרים אחרים מהתרגשות, אבל כל סרט שגורם לי להתרגש כל כך, שווה המלצה חמה בעייני.

החתונה של ג'ני מספר את סיפורה של ג'ני, צעירה ממשפחה אמריקאית שגרתית. אבא, אמא, אח ואחות, שניהם נשואים עם ילדים. ההורים לא מבינים מדוע ג'ני לא מתחתנת. היא יפה, משכילה, עצמאית ובכל זאת לא מצליחה למצוא שידוך.

כשהיא סוף סוף מגיעה ומספרת להם שהיא עומדת להינשא, הם מתרגשים כל כך, עד שהם מגלים את זהות המחותן – בת זוגה של ג'ני, קיטי.

החלטתה של ג'ני לחשוף בפני משפחתה את עובדת היותה לסבית, מכניסה מתח לקשר שלה עם הוריה ולקשר שלהם עם הסביבה. הסרט מציג את תגובות האם והאב ששברו את ליבי ואת העלבון שחשה ג'ני וכואב לצפייה.

בהמשך אנו מגלים את השכנים שתמיד יש להם מה לומר, מרכלים גם על ג'ני ונישואיה הקרבים כאילו מדובר באסון טבע. יש גם הערות מצד הסביבה על לסביות ועלבונות שונים הקשורים אליהן, פתאום הם פוגעים יותר קרוב לבני המשפחה ולא נראים כמו סתם אמירות על אנשים זרים.

>> עוד באותו נושא: ''הקיץ של סנגיילה'': סוף-סוף סרט נשי אמיתי

קת'רין היגל משחקת את ג'ני. היא עושה עבודה נפלאה בהצגת הדילמה של חשיפת אורח חייה לבני המשפחה, החשש כיצד יגיבו והרצון לחיות את חייה מבלי להתנצל. אלכסיס בלדל משחקת את בת הזוג שלה ולצערי לא מופיעה מספיק בסרט. היא אמנם דמות משנית, שכן ככותרת הסרט, ג'ני היא מרכז הסיפור, ובכל זאת הייתי שמחה לראות עוד מבלדל.

המשחק של הוריה של ג'ני, השחקנים טום ויליקנסון ולינדה אמונד, הוא בעייני גולת הכותרת. האופן בו הם מציגים את ההתמודדות עם הסוגיה פשוט מפעים לצפייה. משחקם הריאליסטי הופך את הסרט לכזה שידבר לכל הורה באשר הוא, שכן הדיאלוגים והתחושות כל כך מציאותיים ורלוונטיים לכולם.

זהו סרט עצמאי קטן שנעשה בתקציב לא גדול, אך הדבר אינו פוגם בו כלל. יש בו מן החידוש בהצגת גיבורה לסבית שקל להזדהות עימה ולחוש את עלבונה כשהיא בסך הכל רוצה לחיות את חייה עם אהובתה ולא מבינה מדוע צריך לדון על כך.

פסקול הסרט נהדר ומאוד עוזר לאווירה הכללית בו. אחד השירים המלווים את הסרט הוא שירה של מארי למברט, She Keeps Me Warm. המילים הבולטות מפזמון השיר חוזרות ואומרות, בתרגום חופשי, "לא יכולתי לשנות גם לו ניסיתי, גם לו רציתי, את אהבתי".

זה סרט נפלא שכולי תקווה שיוכל לסייע להבהיר ממש כמו שאומרת השורה מהשיר, שאהבה אי אפשר לשנות. אהבה זו אהבה, ולא משנה אם היא בין אישה לאישה, בין גבר לגבר, או בין גבר לאישה.

>> לצפיה בטריילר:

***

סלונה מזמינה אתכם לסרט!

מלאו את פרטיכם בטופס המצורף, ואולי תקבלו הזמנה זוגית לסרט "החתונה של ג'ני".

* תוקף הכרטיסים לרשת רב חן ויס פלאנט לימי חול בלד  , ימים א-ה   החל מיום  20.8  ועד  9.9   וכל עוד  הסרט מציג.

[contact-form 334 "Newsletter_jennyswedding_movie_copy_copy"]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה