11 סיבות לבחור תמיד באהבה על פני הפחד

החיים הם אמנם מערבולת בלתי צפויה של אירועים ורגשות אבל בעזרת ההזדמנות לבחור בכל יום בין אהבה לפחד, נצליח לשנות את תפיסת המציאות שלנו - 11 סיבות שיזכירו לכם למה הכי משתלם לבחור תמיד באהבה

16/08/2015
Lifehacks קבלו עדכונים מLifehacks
  • RSS

לבחור באהבה. צילום: שאטרסטוק

בכל בוקר ניתנת לנו מחדש אפשרות לבחור בין שתי דרכים: הראשונה היא דרך מחבקת שתהפוך את יומנו לאוהב, שמח ומואר, אבל למעשה רובנו מעדיפים לבחור דווקא בדרך השנייה שרצופה קושי, כעס ומלאה בפחד. למה בעצם אנחנו לא מאפשרים לעצמנו לאהוב? החיים הם אומנם מערבולת בלתי צפויה של אירועים ורגשות אבל בעזרת ההזדמנות לבחור כל יום בין אהבה לפחד אנחנו מסוגלים לשנות את כל תפיסת המציאות שלנו. זה באמת יכול להיות מפתה להיכנע לשקרים של הפחד, הנה 11 סיבות שיזכירו לכם למה אתם צריכים לבחור תמיד באהבה על פני הפחד.

אהבה היא הברירה הטבעית שלנו

אהבה היא המסלול הטבעי שלנו, היא המצפן המכוון אותנו בכיוון הנכון בדרך אל המטרות שלנו - הן תמיד מתממשות כשאנחנו מסתכלים על העולם דרך אהבה. זה לא פשוט לבחור את המשקפיים הנכונים בכל בוקר כשעובדים על משהו גדול, לפעמים יש בעיות, עליות ומורדות כך שהאתגר האמיתי הוא באמת להיות עקביים. אך מתוך כך שניתנה לנו האפשרות לבחור את "המשקפיים" שאנחנו הולכים להתבונן דרכם על העולם בכל יום, הבחירה הקלה והטבעיות ביותר לנו היא לבחור במשקפי האהבה. האהבה היא כמו משקה משכר שגורם לנו לשכוח שהפחד אי פעם היה שם. היא מדרבנת אותנו להמשיך בדרך שהתחלנו, גם אם היא דורשת עבודה קשה והתמדה. אהבה מלמדת אותנו שהמחיר להצלחה הוא לעשות את המיטב, כי כמו שכולנו כבר יודעים אם לא עושים באהבה – לא עושים בכלל.

אהבה מספקת לנו מוטיבציה להמשיך ולהתקדם קדימה

אהבה תעניק לכם את הדלק "להתניע" בכל יום, אהבה היא מוטיבציה לעשייה. אם אתם באמת אוהבים משהו או מישהו כנראה שקיימת שם אהבה. שום דבר שבא בקלות לא נמשך לאורך זמן, אם הדברים היו קלים מדי כנראה שהם לא היו שווים הרבה, החיים לא הולכים לעשות לכם הנחות לכן צפו לקשיים עתידיים. כשהם יגיעו תוכלו לצחוק להם בפנים ולומר: "אתם לא מאיימים עלינו, אתם כאן אך ורק בכדי ללמד אותנו לקחים". תנו לאהבה לגונן עליכם, היא תוביל את המסע שלכם בבטחה ותלמד אתכם שלכל קושי ישנה מטרה, ככה לומדים.

אהבה מתעלה מעל הפחד

אהבה דורשת הקרבה ואם אתם תהיו מוכנים להקריב את הפחדים בכדי לזכות בדבר שאתם הכי אוהבים, כנראה שתגדלו להיות מנצחים. אהבה היא הקרבה מכוונת, לפעמים אנחנו צריכים לתת משהו כדי לקבל משהו גדול יותר בהרבה. הסתכלו על האמא הנהדרת שלכם, האם היא ידעה מה הולך לבוא עלי כשהביאה אתכם לעולם? האם הייתה לה את יכולת הבחירה, אם להקריב את הזמן ואת הגוף שלה למענכם? היא פשוט בחרה באהבה, צריך לתת משהו כדי לקבל משהו גדול יותר - ואתם המתנה. הפחד מקריב קורבנות ואמא שלכם לא הייתה מוכנה להקריב אתכם אל הפחד. כוחה של האהבה עוקף ומתעלה על כל פחד, כך כשאתם בוחרים באהבה אתם בוחרים להיות לגדולים מהחיים.

איפה שיש אהבה יש הצלחה

כשאתם מתחילים לעשות משהו גדול, זה רק בגלל שאתם מאוהבים בו. עשייה טובה היא אהבה. המוח שלנו בעל כוחות מדהימים המתעוררים בכל פעם שאנחנו פוגשים באהבה. הם נותנים לנו את הכוחות להצליח ואת המחויבות להתמיד. כאשר אנחנו מחויבים להשיג משהו, אנחנו מבינים שאין דבר העומד בפני הרצון. עם אהבה העבודה פתאום הופכת להרבה יותר קלה ופשוטה. אנחנו הופכים להיות מכוונים על ידי המטרות שלנו והאמונה הפנימית שלנו גורמת לתוצאות להיות נהדרות. כשאנחנו מתמקדים בהצלחות ולא בכשלנות העבר שלנו, אנחנו למעשה לא נותנים יד לפחד. אנחנו שומרים על התמקדות בכל מה שחיובי ומקדמים את הצעדים הבאים שלנו על ידי אמונה באהבה ובחיוביות.

החיוביות ממגנטת

מבחינה ביולוגית, המוח האנושי צפוי להגיב למשהו חיובי יותר מאשר למשהו שלילי. הבחירה באהבה תנחה את המוח שלכם באופן כמעט אוטומטי. אתם תוכלו לראות אהבה פורחת בגינה, אהבה בעבודה, אהבה כשמכינים את הקפה של הבוקר, האהבה פשוט תמגנט אל חייכם עוד אהבה. גם ברמה הביולוגית, אנשים נמשכים לאנשים שמחייכים יותר, המוח שלנו מגיב בבהירות רבה יותר כאשר אנחנו מזהים סממנים חיצוניים חיוביים ולא שליליים. זוהי הסיבה לכך שיש לנו נטייה אנושית בסיסית להקשיב יותר לאנשים שמסכימים איתנו ופחות לאנשים שלא.

הפחד הוא בור ללא תחתית

הפחד שם לנו רגליים ועל יד כך פוגע ביכולת שלנו להתקדם, פחד הוא ענן חשוך שמוריד עלינו גשם. לעומת זאת האהבה היא קרן אור קטנה שמבריחה את כל העננים החשוכים. לא תרצו לצאת לטייל על קשת בענן? בטח שכן, על ידי בחירה באהבה תוכלו לשכוח לגמרי שהפחד קיים ולזכור תמיד שהוא לא כאן לשרת אתכם, אלא אך ורק כדי למשוך אתכם לבור. הדבר היחיד שיש לפחד ממנו הוא מהפחד עצמו, כשאנחנו משתפים פעולה עם הפחד האפשרות לצאת מהבור הופכת להרבה יותר קשה.

הפחד נמצא אך ורק בראש לעומת זאת האהבה נמצאת בכל מקום

עלינו להכיר בכך שהפחד הוא רגש כמו שאר הרגשות שאותם אם נרצה ניתן לבחור ולברור טוב טוב. זה בסדר לפחד מידי פעם, פחד מיידע אותנו מפני סכנה, אך אל נא תחברו אל הפחד כי אז ידו תהיה על העליונה. אנשים שמפחדים למעשה נותנים לפחד את הרשות לנהל את חייכם. יש לנו את היכולת להסתכל מעבר לפחדים ולבחור ברגש האהבה שידחוף ויסלק את כל המכשולים מחיינו. גם אם המכשולים עשויים לחזור לפעמים, האהבה תזכיר לנו לא לברוח ולוותר אלא תנחה אותנו בדרך כדי להמשיך ולהתקדם קדימה.

הפחד מקטין אתכם

אתם יכולים לפעמים להיכשל, אולי לבסוף יתברר שפשוט לקחתם סיכון בדרך לעשות את מה שאתם באמת אוהבים. הפחד משאיר אותנו במקום. פחד הוא מגבלה שגורמת לנו להאמין שהרבה דברים הם "בלתי אפשריים". אהבה היא המפתח לכלוב שננעלנו בו, היא מראה לנו שזה בסדר לעשות בלאגן ולהתבלבל גם כאשר אתם רודפים אחרי מה שאתם אוהבים.

הפחד מוכר לך שקרים, לעומתה האהבה לא צריכה להתאמץ כשמדובר בדברי אמת

הפחד אומר: "אני לא מספיק", לעומת האהבה שאומרת: אני כבר מספיק". האהבה היא הכוח המניע את האומץ ואת הביטחון במהלך המסע שלכם. לעומת זאת פחד מציב מגבלות על כל מה שאתם מאמינים שתוכלו להשיג. אהבה תהיה תזכורת שניתן לתת אמון בלקיחת סיכונים, לעומת הפחד שפשוט מנסה לעכב את הצמיחה שלכם. אמנות האהבה היא בעיקר אמנות ההתמדה. התמידו עם מה שאתם אוהבים מספיק זמן כדי שתוכלו לבסוף להשיג אותו.

כשמסתכלים על העולם דרך עיני האהבה מגלים הזדמנויות חדשות

כמו שהכותרת אומרת, מי שמסתכל טוב מספיק ימצא הזדמנויות בכל מקום. כשמסתכלים על העולם דרך עיני האהבה, אנחנו למעשה בוחרים לראות את הפוטנציאל החבוי בכל רגע. אנחנו עתידים לזהות הזדמנויות טריות להצליח, לשמוח ולהתרגש. אנחנו עשויים להיות מסופקים יותר ובעיקר להבין כי אהבה מבטיחה לנו שביכולתה להפיק הזדמנויות חדשות מכל אירוע לא צפוי.

האהבה מאחדת את כולנו יחד

האהבה היא החומר שמחבר את כולנו יחד. פחד לעומת זאת, מנסה לשמור עלינו מפוחדים, פרודים ומבודדים. אהבה מעודדת שיתופי פעולה והיא הכוח הנצחי שמחבר ויחבר אנשים לאורך מיליוני שנים. אהבה יוצרת עולם יפה יותר באמצעות האיחוד של אנשים ורגעים שונים. תנו יחד לאהבה חברים.

לכתבות נוספות באתר Lifehacks - הקליקו כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך