אני מעין גשר

יערה ביסמוט, אישה חרדית המגדלת שבעה ילדים ובעלת עסק לכתיבה שיווקית וקופירייטינג, שפועלת בעולם של חילונים. איך היא עושה את כל זה?

20/01/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» "לקוחות סקרניים לגבי בגלל הדואליות". יערה ביסמוט

"אני ישנה ממש מעט", עונה יערה ביסמוט (44), קופירייטרית ו'מחוללת רעיונות', כשהיא נשאלת איך היא מצליחה גם להיות בעלת עסק וגם לגדל שבעה ילדים. "אני כל הזמן עייפה, אבל יש לי טמפרמנט של אדם ערני". היא מנסה לפענח את סוד הצלחתה ופורסת בפנינו סיפור יוצא דופן. את האתר שמייצג אותה וירטואלית - 'המילה האחרונה' כתיבה שיווקית וקופירייטינג - הקימה כבר לפני 6 שנים, ומאז הזמן רץ והאתגרים רק מתחלפים אחד בשני.

את חרדית שפועלת בעולם של חילונים. זה בטח לא פשוט.

יערה: "נכון, חזרתי בתשובה לפני שנים לא מעטות ואני חרדית, אבל במנטליות אני בעצם אותה יערה חילונית - רק מעט יותר מעודנת. בסך הכל, נשארתי קשורה לעולם החילוני. האמת היא שעסקית, לקוחות סקרניים לגבי בגלל הדואליות שלי: מצד אחד אני עם שביס ודוסית ומצד שני אני מתבטאת כמו חילונית. אני מעין גשר בין שני העולמות ואני שמחה בזה".

רוב הלקוחות שלך הם חילוניים. לאן נעלמה הקליינטורה הדתית?

יערה: "יש לי לקוחות מכל המינים, אבל אם מישהו מבקש ממני לעזור לו לשווק לעולם החרדי, אני מפנה אותו לאיש מקצוע אחר. בעולם הזה יש ניואנסים כל כך עדינים שאני, כחוזרת בתשובה, עלולה לפספס אותם ואני לא רוצה להסתכן בזה. עם יד על הלב, זה גם פחות מעניין אותי. אגב, גם עם לקוחות חילוניים אני די סלקטיבית. הציעו לי לעזור בשיווק של מסעדת פירות ים ולא הסכמתי, לשם שמיים".

התחלת את העסק בסטטוס גרושה + ילדים קטנים במצב כלכלי קשה. כשאת מסתכלת היום על נשים אחרות שהן במצבך - איזה עצה תוכלי לתת?

יערה: "יש משהו שמאוד בוער לי להגיד לנשים. אני רואה שיש היום טרנד לעזוב את המקצוע ולהתמסר לגמרי לגידול הילדים. אני חושבת שזאת טעות לטווח ארוך. תמיד כדאי להישאר מחוברים ולו בחוט עדין לתחום המקצועי שלך, כי אחר כך נורא קשה לחזור ואני אומרת את זה מניסיון. היו לי שנים עם הילדים שרק 'שרדתי' בהם, אבל העולם בזמן הזה רץ קדימה וכשרציתי לחזור לעבודה הרגשתי שאני מיותרת. תארי לעצמך שחמש שנים הייתי שקועה בחיתולים ומטרנות. לא ידעתי מה זה בכלל אינטרנט. הקושי שלי לא היה טכנולוגי, אלא מנטאלי בראש, פחד כזה שאפשר וחשוב לטפל בו".

והנה הוכחת שאפשר להתעלות גם במצבים כאלה ולהצליח...

יערה: "יש לי כשרון ודרייב, ואני שאפתנית ועובדת. המוטו שלי הוא שאני עושה 'השתדלות', כלומר עובדת ומשקיעה אבל מבינה שהתוצאה לא בידיים שלי. לפעמים אין תוצאות, אז צריך לעבוד על אמונה. אני עושה דברים שנראים לי נכונים ואני ממליצה גם לאחרות להתנהג כמוני – תעשו דברים שנוח לכם איתם. אל תברחו למקצוע מסוים רק בגלל הכסף. הצינור של השפע הוא בנאמנות שלך לעצמך. מה יקרה הלאה? על זה אין לכן שליטה. העיקר שיש לכם עקרון ואתן עומדות עליו".

לסיפורים אמיצים נוספים בפרוייקט המיוחד "איך היא עשתה את זה"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה