בילויי השבוע 20-26.1

נטלי פורטמן בסרט שהביא לה את גלובוס הזהב, תערוכה על הקשר שבין דת לאמנות, נטיעות ט"ו בשבט ועוד דברים לעשות השבוע

20/01/2011
אפרת קולברג קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS
» נטלי פורטמן בסרט 'ברבור שחור'. צילום: יח"צ

הופעה אחת בשבוע

20.1 יום ה' 21:00 - הביטלס חוזרים, יד למגינים, קיבוץ יגור.

הסימפונית חיפה תקיים קונצרט מיוחד כמחווה לחיפושיות ,בניצוחו של אלדד שרים יחד עם הרכב הנגנים והזמרים שמלווה את התכנית "רוקדים עם כוכבים" . אלדד שרים יציג במהלך הקונצרט את השירים בתיבולן  של אנקדוטות משעשעות על אופן כתיבתם. השירים שיתנגנו במופע מייצגים  תקופות שונות וסגנונות מגוונים  ביצירתם של הביטלס.

בין השירים שיתנגנו:  OVERTURE, YESTERDAY, ,PENNY LANE, AND I LOVE HER,  ALL MY LOVING ועוד רבים  .

>>לפרטים נוספים

הצגה אחת בשבוע

25.1 יום שלישי, 20:00 - "החותנת החביבה" –"נסיבא לחביבא"- מוזיאון א"י, תל אביב.

קומדיה של טעויות בשפה המרוקאית מאת, בבימויו ובכיכובו של אבנר דן, הפועל למען הקמת בית קבוע לתיאטרון המרוקאי בישראל ומקדם פיצ'ר ישראלי ראשון בשפה המרוקאית. ההצגה בהשתתפות: ויויאן פרץ, העולה לראשונה על במת התיאטרון בגיל 65 (!),שלומי בן ברוך, זוהר נחמיאס וקובי ילוז. ההצגה מגוללת את סיפורה של משפחת אביסרור, בני הזוג ג'וזפין וקלוד אביסרור ובתם היחידה, ז'קלין. תקופה ארוכה מייחלת ז'קלין לבואו של החתן המיועד. היא פוגשת גבר צעיר, רוברט אסולין שמו (בעל משרד הפקות בתל אביב) ובין השניים מתפתח קשר רומנטי. ז'ילבר נחמיאס, העובד עם ז'קלין, מחזר אחריה בלהט גם הוא והעלילה מתפתחת לכיוונים שונים, משעשעים ומפתיעים.

>>לפרטים נוספים

תערוכה אחת בשבוע

זמן וודו – גלריה מנשר לאמנות, תל אביב.

בגלריה מנשר לאמנות מציגה כעת התערוכה הפרובוקטיבית "זמן וודו", בה מציגים שלושה אמנים את הפרשנות האישית שלהם לקשר בין דת לאמנות. אסי משולם, תם תומר גולדברג ומוראג רובננקו, מייצרים דימויים העוסקים במיתוס, פולחן ואמונה, בעידן שבו ישנו שטף של דתות וזרמים רוחניים. הריבוי הזה, שכמו שומט את הקרקע מתחת לדת כסיפור אחיד של בריאה וקיום, בא לידי ביטוי גם בצורות המשונות והמעוררבות שיצרו האמנים. משולם, למשל, יצר פסל שכותרתו "טוטם", ומלחים יחד חומרי גלם שונים, כשם שהוא מחבר בין דימויים דתיים זרים זה לזה לכאורה. יצור כילאיים החדש שנוצר, מחייב את הצופה לחשוב מחדש לא רק על הדת, אלא גם על החומרים המרכיבים את הפסל. גוף העבודות והטקסט הנלווה לתערוכה מסקרנים ומומלצים, אך לא לבעלי זיקה דתית ולב חלש.
>>לפרטים נוספים

פעילות אחת לילדים בשבוע

21.1, יום ו', 9:00- נטיעות קק"ל והפנינג לכל המשפחה, פארק ירושלים.

במסגרת שבוע ט"ו בשבט בפארק ירושלים יערך אירוע נטיעות קק"ל בשטחי הפארק האירוע פתוח לקהל הרחב ובמסגרתו יתקיים הפנינג חגיגי לכל המשפחה בעמק הארזים - עינות תלם. במסגרת האירוע ייערכו נטיעות, טיבוע ציפורים, בניית תחנות האכלה לציפורים, תחנות יצירה מהטבע, תיאטרון סיפור, רכיבה על סוסים, סיורים מודרכים ועוד..
>>לפרטים נוספים

סרט אחד בשבוע

ברבור שחור

הסרט ברבור שחור מספר על נינה היא הבלרינה של להקת המחול של ניו יורק. חייה מלאים אך ורק בריקוד. היא חיה עם אמה האובססיבית, בלרינה בעברה השולטת בחייה. כאשר המנהל האמנותי של הלהקה מחליט להחליף את הפרימה בלרינה לקראת העלאה מחודשת של אגם הברבורים, נינה היא הבחירה הראשונה אבל מסתבר שיש לה מתחרה, רקדנית חדשה בלהקה בשם לילי. לתפקיד הראשי זקוקים לרקדנית שתגלם גם את הברבור הלבן התמים וגם את הברבור השחור החושני. נינה מתאימה לתפקיד הברבור הלבן ואילו לילי מושלמת לתפקיד הברבור השחור. השתיים מפתחות יריבות שהופכת למערכת יחסים מעוותת שבעזרתה נינה תחקור את הצד האפל והמסוכן החבוי בה.
>> לפרטים נוספים

ספר אחד בשבוע

אובמה-מילדות עד נשיאות, דיוויד רמניק, הוצאת כינרת זמורה ביתן

בחירתו של ברק אובמה לנשיא היתה מהאירועים הבולטים בתולדות ארצות הברית במאה האחרונה. קצת יותר מחצי מאה לאחר שמרטין לותר קינג פתח במאבק להשגת שוויון זכויות לשחורים בארצות הברית הושבע בן לאב שחור מקניה ולאם לבנה מקנזס לנשיא המדינה.

אובמה, מאת חתן פרס פוליצר דייוויד רמניק, הוא הספר הראשון המתאר בצורה מקיפה ועמוקה את חייו של ברק אובמה מילדותו בהוואי ובאינדונזיה ועד השבעתו לנשיא האפריקני־אמריקני הראשון של ארצות הברית. בכתיבה רעננה וביקורתית המבוססת על עשרות ראיונות — עם חברים ומורים, בני משפחה ויריבים, וגם עם אובמה עצמו — מאפשר לנו רמניק לראות כיצד צעיר מבולבל וחסר שורשים יוצר את עצמו: תחילה כמארגן קהילתי בשיקגו, לאחר מכן כסטודנט בבית הספר למשפטים של הרווארד, ואז כפוליטיקאי שאפתן היודע לנצל לא רק את כישוריו המיוחדים, אלא גם את התבוסה היחידה שנחל אי־פעם ואת המעידות של יריביו.
>> לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה