לתת זה לקבל: ככה מתחילים להתנדב

קשה לשחזר את עוצמות הסיפוק שבהתנדבות ונתינה לאחר. זה הזמן לצאת למסע בעקבות ההתנדבות, להעניק מעצמנו מבלי לצפות לתמורה ולזכות בהכרת תודה וחוויה מעצימה

09/08/2015
מורן מישל קבלו עדכונים ממורן
  • RSS

מורן מישל למלכת המדבר (צילום: מלכת המדבר)

תגידי, מה בעצם עשית לטובת העולם הזה ב- 36 שנותייך? לפעמים אני עומדת מול הראי ושואלת. טוב, עשיתי לו 5 טובות לפחות, ומאז אני גם מגדלת אותן באהבה. אבל עדיין, לא פעם, אני מחפשת תחושת ערך עמוקה. לפני כשנה חזרתי ממסע מלכת המדבר. שם, בין שלל הפעילויות והחיבור לעצמי ולחברותיי, ביליתי יום שלם בשיפוץ וטיפוח בית ספר יסודי בכפר קירגיזי שכוח אל, בהתנדבות למען הקהילה כמובן. מזמן לא הרגשתי כל כך חיה כמו באותו יום שבו כאבו לי כל השרירים והעצמות בגוף, והלב שר לי שיר.

את הרגע שמנהלת בית הספר הגיעה להודות לנו כשדמעות בעיניה, והרגעים לפני שעזבנו ושבהם הפרחנו בועות סבון עם ילדים שלא ראו את הפלא הזה מעולם, לא אשכח. הם חקוקים בי כמתנה שקיבלתי השנה – היכולת לתת, בלי לרצות לקחת.

התקופה האחרונה מהווה תזכורת טובה לכך שאנחנו צריכים להיות קצת יותר טובים זה לזה. עם חברותיי מהמסע ובפעילויות בארץ של קהילת מלכת המדבר אני מוצאת לא פעם שיום פנוי שמוקדש להתנדבות ותרומה לקהילה מטעין את המצברים מחדש. הדרכים לתת מעצמנו הם רבות- אפשר למצוא התנדבות קרובה לביתך, לאתגר את עצמך במסע ארוך, או להצטרף לקהילה שחרטה על דגלה תרומה לחברה. אבל בכל דרך שתבחרי, אין כמו נתינה כדי לגרום לך להרגיש מלכה..

אז איפה מתנדבים? הנה רשימה חלקית בהחלט מתוך אינסוף אפשרויות לעשות טוב, שניתן למצוא ברשת

להתנדב בארץ

1. מאישה לאישה

להתנדב למען נשים מוכות (צילום: שאטרסטוק)

עמותת ׳רוח נשית פועלת׳ למען טיפוח עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות. בכוונה להוציא אותן ממעגל האלימות והעוני, מקבלות הנשים המגיעות לעמותה מנטורינג מאישה לאישה, לליווי בתהליך מותאם להן של התפתחות אישית ותעסוקתית. המפגש בין אישה עצמאית ומסוגלת לבין אישה שמגיעה ממקום מוחלש, מייצר שיח מעצים ומשרטט דרך ליציאה מהמקום הכואב ופתח להצלחה אישית ועסקית. אין תגמול טוב יותר מאשר לראות אישה שלאחר שנים של דיכוי עומדת על רגליה בכוחות עצמה ומסוגלת לצאת אל ההתמודדויות שמחכות לה בעולם הפתוח.

>>לפרטים נוספים לחצי כאן

2. רק בשביל לקבל חיבוק

להתנדב למען תינוקות (צילום: שאטרסטוק)

מדי שנה ננטשים בארץ 300 תינוקות. חלקם על רקע חוסר מסוגלות של האם, אחרים על רקע מצבם בלידתם. עמותת ׳חיבוק ראשון׳ זקוקה להמון ידיים מחבקות כדי להגיע לכל תינוק כזה. העמותה לא עושה איפה ואיפה כשמדובר בחיבוקים. לכל תינוק דרוש המגע החם, הקירבה לגוף אנושי ולליטוף אוהב.

בהרשמה תתבקשו לספק פרטים אודותיכם, להסכים לקבלת חיסונים וגם להתחייב להגעה במועדים קבועים, על מנת לבנות לוח מתנדבים מצומצם ומוכר לכל תינוק ותינוק.

>> לפרטים נוספים לחצי כאן

3. לאמץ דולפין בלי לצאת מהבית

לאמץ דולפין (צילום: שאטרסטוק)

כמה מגניב זה דולפין משלך?! עמותת מחמל״י עוסקת בסיוע והצלת יונקים ימיים בארץ, ולאוהבי הדולפינים היא מציעה התנדבות מיוחדת. בימים אלה העמותה זקוקה למתנדבים מהבית שיגייסו טלפונית תורמים לאימוץ דולפין, ע״י תרומה לעמותה, לצורכי רכישת ציוד חקר והצלה. תמורת סכום סמלי תוכלו ׳לאמץ דולפין׳ ולקבל מידע שוטף אודות הדולפין שלכם.

>> לפרטים נוספים לחצי כאן

להתנדב בעולם

4. בנפאל הרחוקה

נפאל - איזור מוכה אסון (צילום: שאטרסטוק)

נפאל, שהייתה עד לא מזמן יעד נחשק למטיילים, הפכה לאחרונה לאזור אסון, שיידרש זמן רב לשיקומו. בינתיים, ארגון NECO – Nepal Children's Orphanage, מציע תכניות התנדבות קצרות חודש-חודשיים, או ארוכות 3-6 חודשים. דרושים מתנדבים שיסייעו בלימוד הילדים הרבים שנותרו ללא חסות, וכן בפוזיציות אדמיניסטרטיביות.

לפרטים נוספים לחצי כאן

5. סינית בשבילך

לעזור לפנדות בסין (צילום: שאטרסטוק)

המרכז לפנדה הענקית בסין מציע תכנית פעילות ואירוח למתנדבים, אשר מעוניינים להכיר מקרוב את החיה המופלאה הזו. ההתנדבות כוללת טיפול יומיומי בפנדות, האכלה, תחזוקת מתחמי המחיה וצפייה בהם.

ניתן להתנדב לפרקי זמן של שבוע-חודש, וגם משפחות עם ילדים מגיל 12 מתקבלות בברכה. בלי ספק משהו לכתוב עליו הביתה.

לפרטים נוספים לחצי כאן

6. כל הילדים קופצים רוקדים

להתנדב עם שבט המסאי (צילום: שאטרסטוק)

התנדבות מגניבה במיוחד בקהילה המאסאית בקניה, מזמינה מתנדבים מכל העולם להגיע לפארק הלאומי Hell's Gate (שער הגיהנום) כדי לסייע בלימוד ופיתוח הילדים ובני הנוער במקום. במשך שבועיים או חודש תסייעו בהוראה, חינוך גופני, לימוד אנגלית ויצירת קשר. כל זאת בשעה שאתם מוקפים בחיי הטבע הפראיים של הסוואנה.

לפרטים נוספים לחצי כאן

>> הצטרפי למלכת המדבר והפכי לחלק מקהילת המלכות שלנו. לפרטים נוספים לחצי כאן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך