לקום מחר בבוקר עם שיער מסודר

רגע לפני שאנחנו נכנסות למיטה לשנת לילה מתוקה, הנה 6 דברים שחשוב לדעת על טיפול נכון בשיער, כדי לקום בבוקר ל-Good Hair Day

ישנם מיתוסים רבים בנוגע לטיפול בשיער בלילה. חלקם מופרכים לגמרי ועדיין נשים רבות טועות ומאמינות בהם, חלקם דווקא נכונים. ביחד עם מומחי השיער של נטורל פורמולה, בחנו את 6 המיתוסים המרכזיים והפכנו אותם לטיפים שקל לאמץ ושבזכותם תוכלי לקום בבוקר עם שיער ממושמע ומוכן ליציאה.

להיכנס למיטה עם שיער רטוב

טעות. שיער רטוב שלא יובש לפני השינה יהפוך לשיער מבולגן בבוקר, על פי רוב גם עם קשרים.

אז מה כן? לייבש את השיער לפני השינה. מי שמייבשת עם פן חשוב מאד למרוח קרם הגנה לפני הפעולה הוא גם יגן על השיער מחום המכשיר וגם יתרום לתוצאות עיצוב טובות יותר.

hair555_secצילום: אלכס ליפקין

לישון עם שיער מהודק בחוזקה

נכון חלקית. מי לא מכירה את המיתוס שאומר ששינה עם שיער אסוף בחוזקה (גולגול) בגומיה ו/או סיכות, על הקודקוד יגרום למראה שיער ישר ונטול קשרים? קוקו או "גולגול" חזקים עלולים לגרום לשבירה של השיער ולהתנתקות שערות מהקרקפת.

אז מה כן? ללכת לישון עם שיער אסוף ברישול וכך להימנע מקשרים בשיער.

לסרק את השיער במקלחת כדי להפחית נפח

נכון. חשוב לסרק בזמן החפיפה את השיער, כאשר המסיכה או הקונדישנר עליו, להמתין את משך הזמן הנדרש לפי הוראות היצרן ואז לשטוף היטב. כשהשיער לח, יש למרוח עליו קרם לחות – הקרם יכביד על השיער ויקטין לו את הנפח.

להשאיר את המסכה על השיער ללילה שלם

טעות. המסכה מפסיקה לעבוד אחרי זמן מסוים ובמקום לעזור לו היא למעשה "חונקת אותו".

אז מה כן? שימוש במסכת שיער הוא מומלץ ביותר, אפילו אחרי כל חפיפה (במקום קונדישנר כמובן). את המסכה ניתן להניח על השיער בהתאם להוראות היצרן (למשל מספר דקות שנע בין 5 ל 10), אבל לא יותר מזה.

קסם הסרום

נכון. על שיער יבש, מומלץ להניח כמה טיפות סרום על אורכי השיער – מתחילים 2-3 ס"מ מהשורשים ומורחים בעדינות כלפי מטה. השיער יקבל את הברק שהוא זקוק לו ויהיה רך וקל לסידור בבוקר שאחרי.

hair_634_sec

טיפ לשיער יפהפה: לילה עם צמות

טיפ מנצח למי שרוצה לקום בבוקר עם שיער גלי ויפה: קלעי לצמה או לצמות את השיער הלח לאחר החפיפה ומריחת קרם הלחות. מומלץ לקלוע את השיער לצמות רופפות וכך השיער בבוקר יראה מעוצב ומטופח, כאילו עשית פן גלי.

צילומים: אלכס ליפקין