כבר התרגלנו לשלוח ילדים למוות מיותר

שירה בנקי לא נהרגה כי היא הלכה לצבא, היא הלכה להביע תמיכה במשהו כ"כ הגיוני וטבעי - זכויות שוות לאנשים שווים עם נטיות מיניות "אחרות". כבר התרגלנו לשלוח ילדים בני 18 למוות מיותר, אבל קיץ 2015 הוא קפיצת מדרגה

03/08/2015
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • RSS

שירה בנקי ז"ל. צילום מתוך פייסבוק

שירה בנקי נרצחה. ילדה בת 16. ילדה בכיתה י'. ילדה שנמצאת בעיצומו של החופש הגדול. ילדה שמחליטה ללכת למצעד גאווה כי היא פעילה חברתית ומתנגדת לכל סוג של אפליה.

מוות מיותר.

לצערי הרב התרגלנו כבר לשלוח ילדים בני 18 למוות מיותר (רק בשנה שעברה נהרגו 67), אבל קיץ 2015 הוא קפיצת מדרגה אפילו בשבילנו.

שירה בנקי לא נהרגה כי היא הלכה לצבא, היא אפילו לא היתה בגיל שיכלה לנהוג בחוסר אחריות. היא הלכה להביע תמיכה במשהו כ"כ הגיוני וטבעי - זכויות שוות לאנשים שווים עם נטיות מיניות "אחרות".

אין לי מילים. באמת שאין. אבל לפוליטיקאים שלנו יש. כולם מגנים, כולם נדהמים, כולם מזועזעים, כולם לא יסכימו לעבור על זה בשתיקה, כולם אומרים שיפעלו. רובם ישכחו מזה מחר.

את המוות של שירה אפשר היה למנוע. כולם אומרים את זה, אבל באותה נשימה אמר נפתלי בנט שאותו ואת הציבור שלו "לא ישתיקו". אני כבר שומעת התעסקות סביב העובדה שלא נתנו לו ולינון מגל לדבר שלשום.

כן, זה הרי מה שחשוב, לשמור על "כבוד המחנה". נכון, נכון, זה הזמן לאחדות. נכון זה לא ימין ושמאל. אני באמת לא חושבת שזה נושא של ימין ושמאל. אבל מפלגת הבית היהודי ובראשה נפתלי בנט צריכה לעשות היום חשבון נפש מאוד רציני.

אתם לא יכולים לגנות את הרצח ולהזדעדע ולא לגנות, באותה נשימה, את החבר שלכם שיושב אתכם בסיעה! נכון, אתם מפלגה דמוקרטית, אבל תנדו אותו! תראו לציבור (לציבור כולו, לא לציבור שלכם) שאתם לא מקבלים את הוגה הביטוי הוולגרי "מצעד הבהמות".

אתם לא יכולים להגיד שתפעלו ותיתנו יותר תקציבים לחינוך לסובלנות ולאיגי (ארגון הנוער הגאה), בלי שהפעולה הראשונה שלכם תהיה להתנצל על סרטון "ההומופוביה" שלכם. אל תשכחו, גם לשם נתתם תקציבים!!!

אבל זה לא רק הבית היהודי. חברי קואליציה יקרה, גם אתם צריכים לשבת בבית היום ולחשוב. לפני מספר שבועות התנגדתם לחוק "מהפכני" שאומר שאי אפשר להפלות על בסיס נטייה מינית. רה"מ כ"כ אוהב לספר על ישראל "היפה", זו ש"לא כובשת", מקום ליברלי ונאור ולראייה - היחס לקהילה ההומולסבית, אז למה ברגע האמת, התנגדתם?

איך פספסתם הזדמנות להראות לילדים בני 16 שמתלבטים אם לצאת מהארון שזה בסדר? איך פספסתם הזדמנות להגיד לחיילי וחיילות צה"ל שהם מספיק טובים לא רק כדי למות בעד ארצנו, אלא גם כדי לחיות בשוויון בארצנו ללא קשר לנטייתם המינית?

ואחרון שצריך לשבת ולחשוב בבית הוא שר החינוך לשעבר שי פירון. בסופ"ש האחרון הוא ביקש מכולנו להתפלל... גם הוא היה מזועזע. כולי תקווה ששר החינוך קיבל שיעור בחינוך. אני מקווה ששי פירון הבין שלא ייתכן ששר חינוך יידבר על "האחר הוא אני" ובאותה נשימה יתבטא בצורה לא ראויה כלפי תלמידים שלו, שבסה"כ נולדו עם נטייה מינית שונה. האחר, מר פירון, הוא גם מי שיש לו נטייה מינית שונה, כזאת שלך קשה לקבל ו/או להבין.

משהו קרה כאן הקיץ. את הסימנים הרגשתי על בשרי כבר לפני הבחירות. אני מרצה באוניברסיטה, צעירה יחסית, מדברת תמיד לסטודנטים בגובה העיניים ועם הרבה הומור. אמרתי לסטודנט שלי, שסיפר מול כל הכיתה שלפני שנה יצא מהארון, שחשוב שמחר יצביע "נכון". הסטודנטים צחקו, אז הבהרתי שהכוונה היא לאיזה מפלגה שהוא רוצה, כזו שתומכת בשוויון לכולם ללא הבדל גזע, מין, דת או העדפה מינית.

לא עלה בדעתי שאמרתי משהו שיעורר סערה בקרב קומץ (אני מודה, ממש קומץ) סטודנטים. הם אמרו שאני לא צריכה להביע דעה פוליטית. סטודנט אחד אפילו אמר שהוא לא חושב שמגיע להומואים ולסביות שוויון זכויות, והוא גם יצביע בהתאם, אז למה, כעס הסטודנט, אני צריך  לשמוע מרצה שלי אומרת שאני לא מצביע נכון?!

קיץ 2015 - כולנו צריכים לעשות חושבים. כולנו צריכים לחשוב איפה טעינו, אבל הכי חשוב כולנו צריכים היום, כן היום, כשאנחנו עדיין כועסים, המומים, מזועזעים ונסערים, להחליט ולהגיד לעצמנו איך אנחנו הולכים לשנות את המציאות שלנו, מציאות שהרגה ילדה בת 16, שהעזה להגן על מה שנכון.

.

.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך