''5 עד 7'': בגידה עם פאסון

ואלה חוקי היחסים שמחוץ נישואים: הזוג ייפגש בין השעות 5 ל-7, מותר להחזיק ידיים בציבור, אבל אסור להתנשק. יש לנו כרטיסים בשבילכם לקומדיה הקלילה של הקיץ, שתלמד אתכם הכל על פוליאמוריה נוסח צרפת

28/07/2015
נגה גילעם קבלו עדכונים מנגה
  • RSS

מתוך הסרט ''5 עד 7''. צילום: יחצ

החיוך של ברניס מרלו מורכב מכמה שלבים; ראשית היא מרימה מעט את השפה העליונה, רק קצת, כמו מהססת. מורידה, מרימה, מורידה. ולבסוף, חיוך רחב שיניים, של מיליון יורו. הטריק הזה חוזר לא מעט פעמים לאורך 90 דקות המסך של "מ-5 עד 7", אך הטריק, אעפס, לא תמיד מספיק. נדרשת יותר מהבעה אחת – אם כי יפה במיוחד – כדי ליצור עומק, וליצוק תוכן, לנושא המורכב שבו מבקש הסרט לטפל. יושבים? פוליאמוריה. שלא נדע. ט.ל.ח.

ואולי כדאי לדייק ולכתוב שנושא הסרט הוא פוליאמוריה (להלן ריבוי מערכות יחסים רומנטיות) vs. מונוגמיה (כולנו יודעות מה זה, לא?) ובמבט רחב יותר, התרבות האמריקאית אל מול התרבות הצרפתית. כך לפחות מנסה לשרטט זאת הבמאי ויקטור לוין, שחתום על כמה קומדיות דרמו-רומנטיות במשקל קל. כדי להמחיש את הבדלי התרבויות הוא משתמש, לדוגמא, בחוויית הבייסבול הבסיסית; הילדים הצרפתים לה בון-בון של אריאל (מרלו) חייבים, הם פשוט חייבים, ללמוד לחבוט, עכשיו כשהם גרים באמריקה רוויית שומן הנקניקיות וכובעי המצחייה. ומי מלמד אותם? לא אחר מאשר בריאן (אנטון ילצ'ין), בן הזוג המשני של אריאל. רגע, מה?

כן, אנשים נוטים להתבלבל. התפיסה ההטרו נורמטיבית רואה בכל מי שאינו בן הזוג המוצהר (בנישואין או בע"פ) – המאהב! ה-רומן! ה-בגידה ה-גדולה! אפילו הביטוי "5 עד 7", מסתבר, מתייחס לתיאור שעות הרומן המותרות לזוגות, בתרבות הצרפתית הקדומקדומה.

מסבירה את זה לא אחרת מאשר הדמות הראשית אריאל, לילדון התפוחי המביט בה בעיניים מזוגגות. ובכן, אז – פחות דרמה. יש בן זוג עיקרי ויש משני, והכול מוסכם על הכול, והכול ידוע לכול. לא מאוד שוקינג, כן? כולה פוליאמוריה. סה"כ, נושא מרתק למדי, לא מדובר מספיק ודאי, וראוי לעלילות של דוקו ועלילות של עלילה, אך נדמה שהסרט לא מצליח להעמיק למורכבות מערכת היחסים מרובת הקשרים וההיררכיות, ונשאר ברמה פלקטית ופשטנית; צילומי תקריב על הפנים היפות עם חיוך חמשת השלבים, צילומי תקריב על הפנים הילדיות של ילצ'ין המיוסר, היהודי הטוב, כמה התרחשויות עלילתיות צפויות וכמה ממש צפויות.

התקציר מתאר סופר אמריקני צעיר שמתאהב באישה צרפתיה יפהפיה המבוגרת ממנו כמעט בעשור, נשואה כמובן, יחד הם מנהלים מעין סוג של רומן בדלתיים פתוחות, והפרומו מבטיח תוצאות יוצאות דופן. ובכן, לא בטוח שיוצאות דופן, אולי יותר שגרתיות ובלתי מערערות את הערכים הכול אמריקניים. ויש אפילו כינורות דביקים שמנגנים. אבל עד כאן לספוילרס.

זה יהיה כמעט לא הוגן לא להזכיר את גלן קלוז, פשוט בשל העובדה שהיא - היא. קלוז ופרנק לנגלה מגלמים בסרט את הוריו המאוד יהודיים של בריאן – סאם וארליין. הם קלישאתיים, הם סטריאוטיפיים, ואיכשהו הם מרעננים. משתמשים באותן בדיחות שהכרנו, עם אותן אמירות שידענו, ויודעים להגיש את מה שכבר שמענו בעבר ("שתדע עם מי אתה מתעסק! הצרפתים לא נתנו לנו לטוס מעליהם בדרך לקדאפי!"). וגם אצלם, וגם עם כל היתר, נקרא לזה עיקר העלילה, בסוף בסוף, שאלה אחת קטנה שנשאלת (משהו כמו) פעמיים – מה את מוכנה לעשות למען האהבה?

>> לצפיה בטריילר של ''5 עד 7''

 ***

סלונה מזמינה אתכם לסרט!

רוצים כרטיסים זוגיים לסרט ''5 עד 7''? מלאו את הפרטים בטופס המצורף ואולי תהיו בין הזוכים.

סלונה מעניקה לגולשים 30 כרטיסים זוגיים.

הכרטיסים לסרט  ''5 עד 7'' תקפים ברשת רב חן ויס פלאנט בימי חול בלבד  א-ה   החל מיום חמישי 30.7   ועד יום רביעי 12.8 וכל עוד הסרט מציג.

על מנת לקבל את ההטבה, כמה פרטים בבקשה

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה