רנואר מציגה - סתיו חורף 2015/16

רנואר חשפה את קולקציית החורף בתצוגה רבת משתתפים והציגה את הגרסה שלה למופע שנות ה-70. מה ייכנס אליכן לארון?

27/07/2015
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

תצוגת רנואר סתיו-חורף 2015-6 - צילום לם-וליץ סטודיו

הבוקר (שני) הושק הסתיו באופן רשמי כשרנואר היתה הראשונה מבין רשתות האופנה הישראליות לחשוף בתצוגת אופנה רבת משתתפים את קולקצית סתיו חורף 2015.

בשנים האחרונות רנואר הציגה בתצוגה העונתית שלה קולקציית מסלול ייחודית שנמכרה במהדורה מוגבלת בסניפים נבחרים של הרשת. הפעם הקונספט הוחלף לאור השתתפותה בשבוע האופנה תל אביב שיחול באוקטובר הקרוב. על פי הצפי, בשבוע האופנה תציג רנואר קולקציית קפסולה מצומצמת ולכן בחרה להציג הבוקר פריטים מהקולקציה הרחבה שתימכר בכל הסניפים לאורך הסתיו והחורף.

הבשורה - טרנד שנות ה-70 שהפציע בקיץ, ימשיך ללוות אותנו גם בחורף, על כל סממניו.

מעצבי החברה חקרו את העשור המעניין הזה שכלל אירועים חברתיים, מדיניים וכלכליים שהשפיעו מהותית על התפתחות האופנה ממנו והלאה. עשור שהתחיל בסיומה של מלחמה שהביאה אלינו את ילדי הפרחים והאינדיבידואליזם והסתיים בניצוצות מהזוהר של שנות ה-80.

בהתאם לאירועים שונים שליוו את התקופה, הקולקציה של רנואר נחלקת ל-4 קבוצות:

הראשונה נגזרת מסופה של מלחמת ויאטנם ומתאפיינת בפריטים בהשראת מדים ובגדי עבודה בצבעי זית, כאמל וחרדל.

רנואר תמונת השראה סתיו חורף 2015-6 צילום: אלון שפרנסקי

השניה, משאירה את המלחמה מאחור ומברכת את האהבה החופשית, תחושת השחרור ואוירת הפסטיבלים עם פריטים בגוונים חמים דוגמת בריק, מוקה ובורגונדי המתאפיינים בשילובי מרקמים וטקסטורות, שכבות וסגנון חופשי.

רנואר תמונת השראה סתיו חורף 2015-6 צילום: אלון שפרנסקי

הקבוצה השלישית מקדשת את הנעורים ואת פריטי הג'ינס שהפכו בעשור הזה לנחלת הכלל. הג'ינס משתלט על ההופעה מכף רגל עד ראש ומקבל שלל וריאציות וגזרות (תוך שמירה על צבע כחול כהה וחלק)

רנואר, סתיו חורף 2015-6 צילום: אלון שפרנסקי

הקבוצה האחרונה מקבלת את השלווה והרוגע של סוף העשור עם צבעי שמנת, שחור וזהב במראה זוהר ו"עשוי" ביחס למראה הבוהמייני שליווה את תחילתו.

רנואר תמונת השראה סתיו חורף 2015-6 צילום אלון שפרנסקי  (1)

להשלמת האווירה שיערן של הדוגמניות עוצב בתסרוקות תלתלים גדולות ומרהיבות והאיפור כלל ליפסטיק בגוון בורגונדי כהה.

יצויינו לטובה גם התפאורה הנקיה בצבעים חומים הזכורים היטב למי שגר בדירת הוריו בעשור המדובר והסטיילינג המשובח ששם לב לדקויות בכל אחד מהמראות (למעט שתי תקלות מלתחה שניצפו על המסלול והשתיקה יפה להן).

ואי אפשר שלא להזכיר את יהודה לוי שמכהן העונה כפרזנטור של המותג (לצד הדוגמים ניבר מדר וגפן ברקאי) וצעד על המסלול משל הייתה במת הפסטיגל. אבל נסלח לו, זו המבוכה שדיברה מצעדיו.

RENUAR2776

איך כל אלו באים לידי ביטוי בפועל? להלן הפריטים שאתן עתידות לראות בחנויות:

מכנסיים מתרחבים בגזרה גבוהה - אמנם מספידים את הסקיני כבר לא מעט שנים, אבל עושה רושם שבחורף הקרוב זה באמת עומד לקרות. רוב המכנסיים שנצפו בתצוגה היו בגזרה מתרחבת או רחבה ובעלי מותניים גבוהים ומודגשים.

PicturesRENUAR3

חצאיות A - באורכים שונים וחצאיות במבנה שכבות התפורות זו לזו.

מכנסים קצרים - מבדים יציבים הנלבשים מעל גרביונים עם מגפי ברך גבוהים.

חולצות סאטן מכופתרות - עם סרטי קשירה גדולים בצוואר והדפסים מקוריים.

בדים - שנות ה-70 התאפיינו בפיתוחים של בדים סינטטיים שלא ביקשו להראות טבעיים. מתוך כך נראים הרבה בדים דמוי עור וז'מש, פרוות סינטטיות, ופוליאסטר לצד כוכב העונה - הג'ינס, ושפע שילובים בין סוגי הבדים השונים בפריטי אחד, בעיקר בג'קטים.

תצוגת רנואר' סתיו-חורף 2015-6. צילום: לם-וליץ סטודיו

צווארוני גולף - מוטיב בולט מאוד העונה בחולצות, סריגים ושמלות.

מגפיים - הלהיט העונתי בגזרת הנעליים הם מגפיים בגובה הברך או מעט מעליה שמתאימים להכל - חצאיות A, מכנסיים קצרים ושמלות וגם מקבלים לתוכם את המכנסיים הארוכים. העקבים ברובם גבוהים ורחבים.

פריטי בוהו - לאור ההצלחה הגדולה שלהם, הם פה בשביל להישאר עם ווסטים מקושטים בפרנזים, שמלות וחצאיות מקסי דקיקות נשפכות, חולצות עם רקמה ומראה שכבות.

PicturesRENUAR1

חליפות - טרנד האוברסייז מפנה מקום למראה יותר "לבוש", עדיין לא מחויט אבל בהחלט יותר מוקפד עם ג'קטים קטנים מדגישי מותן וגזרות החובקות את הגוף.

שכמיות - שכמיות צבעוניות ומחממות שמשלימות כל מראה שכבות צפויות להיות הלהיט שאי אפשר בלעדיו בחורף הקרוב.

מעילים - הבולטים מבין המעילים יהיו מעילי פארקה בסגנון צבאי ומעילי צמר (או לבד) ארוכים עם חגורה מדגישת מותן. אם אתן אמיצות, לכו על לבן.

PicturesRENUAR5

לסיכום - אם לשפוט על פי התצוגה של רנואר, עומד להיות לנו חורף מחמם ונעים לעין, אמנם אין פה בשורה חדשה אלא המשך ישיר של אותם הטרנדים שליוו אותנו בקיץ, אבל עושה רושם שהחורף הולם אותם יותר. עניין של שלושה חודשים ואנחנו שם.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה