המניקור שמגיע עד אלייך

דווקא כששהתה לצד מיטת אמה במהלך הטיפולים הכימותרפיים, החליטה תמי ינובסקי לעשות מעשה ולפתוח עסק של עמדות מניקור ניידות לצד סלון יופי שפועל בתוך קניון בבית החולים

20/07/2015
סיגל פאר קבלו עדכונים מסיגל פאר
  • RSS

מני פדי שמגיע עד אליך. צילום: יח''צ

עבור תמי ינובסקי תחום היזמות מעולם לא היה זר, שכן היא ספגה אותו מאז שהיתה ילדה. אלא שדווקא מחלת הסרטן של אמה היא שדחפה אותה לבצע את הצעד הראשון בכיוון. "עבדתי בחברה גדולה כמנהלת תחום השיווק במחלקת הרכש במשך 4.5 שנים", היא מספרת. "עם לידת ביתי השנייה החלטתי לעזוב ולפנות לדרך עצמאית. בדיוק באותה תקופה אמא שלי חלתה בסרטן וליוויתי אותה לטיפולים כימותרפיים".

ינובסקי מספרת על ימים ארוכים בהם תמכה באמה במחלקה האונקולוגית בשיבא, כשהן מנסות לשמור על אופטימיות. "מדי יום, בחדר הטיפולים היו מתנדבות של עמותות שהגיעו להעביר את הזמן למטופלות ולבני המשפחה. יום אחד, עלה הרעיון במוחי שיכל להיות מאוד נחמד אם מישהי הייתה באה למרוח לנו לק או לחלופין אם היה בקניון הקרוב למחלקה סלון יופי שבו אפשר יהיה להעביר קצת זמן מתוך השעות הארוכות אותן אנו מבלים במחלקה".

אז עלה במוחה הרעיון להקים עמדת מניקור ניידת בבית החולים. הניסיון הזה לא הבשיל לכדי מעשה, אבל על הרעיון והמיזם לא היתה מוכנה לוותר. מכאן התחילה לגלגל את [email protected] - מניקור נייד לחברות עסקיות.

"הפעלתי את כל הקשרים שלי בחברות השונות, גם הגדולות וגם הקטנות. הצענו להם עמדות מניקור פעם בשבוע אצלם במשרד. ההצלחה לא איחרה להגיע ומנהלי הרווחה של הארגונים התלהבו מהרעיון. מדי יום היינו מציבות עמדות, כל פעם בחברה אחרת, והתחילו להזמין אותי לאירועי החברה, ימי גיבוש, יום האישה ופינוקים ליום יום. העסק התחיל להתגלגל, והתברגנו חזק בתחום אירועי החברות".

עמדות המניקור מגיעות לחברות השונות. צילום: יח''צ

העוגן של העסק
מבחינת ינובסקי, זה לא היה מספיק. היא עדיין רצתה להגשים את החלום המקורי - למקם את העוגן של העסק לטובת עובדי ובאי בית החולים. "את בית החולים שיבא הכרתי כבר טוב, כי "ביליתי" לא מעט עם אמא שלי שם. יום אחד, על אחת החנויות הריקות בקניון, הופיעה הודעה על מכרז לחנות. לא היססתי לרגע, זה היה הסימן שחיכיתי לו. הגשתי הצעה למכרז, תוך מספר חודשים זכיתי וביולי 2013 פתחתי את סלון היופי הראשון שלי בקניון הצומת בבית החולים".

סלון היופי של ינובסקי מציע, מלבד טיפולי מניקור ופדיקור, גם שירותי מסאז', הסרות שיער בשעווה, עיצוב גבות, מכירת מוצרי טיפוח, תכשיטים ועוד. היא עצמה מנהלת את המקום ולא מבצעת טיפולים בפועל, אף שעברה הכשרה לכך.

"הלקוחות הקבועות המגיעות אלינו מרגישות בבית והלקוחות המזדמנות מרגישות כאילו שאבו אותן לתוך בועה שלא קשורה לבית החולים ומודות לנו על האפשרות להתנתק מתלאות בית החולים ולהתמכר לפינוק שאנו מציעות. עם צוות רפואי של למעלה מ-8,000 עובדים (כמחציתם נשים), אלפי חולים/יולדות ובני משפחה שעוברים בקניון מדי יום, החנות משגשגת ואני נהנית להעלות חיוך על פני הלקוחות".

סיפוק בעבודה
"אנחנו משתפות פעולה עם עמותות שונות הפועלות בבית החולים, ונענות לרוב לבקשות להתנדבות כזו או אחרת; מגיעות בעיקר למחלקות הילדים השונות, מורחות לילדות ולאמותיהן לק ומשתדלות להעלות חיוך על שפתיהן ולהשכיח מהן לכמה דקות איפה הן נמצאות. אנחנו גם משתתפות בארועים של העמותות הללו והכל כמובן בהתנדבות. מי שעוד נהנות מהשירות שלנו הן האמהות במלון היולדות והריוניות בסיכון גבוה השוכבות זמן ארוך במחלקה".

תחרות
"הסלון ממוקם ב"קניון הצומת" וכשמו כן הוא - צומת דרכים לרוב מחלקות בית החולים. היום, בכל קניון רגיל יש בין 3-4 מכוני טיפוח/עמדות מניקור אקספרס והתחרות רבה, אך עם אוכלוסיה נאמנה כמו שיש בבתי החולים, המורכבת בעיקרה מצוות רפואי ובזכות המיקום - זהו מתכון מנצח".

לא וויתרה על הגשמת החלום. תמי ינובסקי, בעלת Nails@work. צילום: יח''צ

אתגרים
"לגרום ללקוחות שלנו מתוך צוות בית החולים להבין כי תחזוקה עצמית של הציפורניים, הגוזלת כחצי שעה מיום העבודה האינטנסיבי בו הם נמצאים זה לגיטימי. בנוסף, להקים עסק בעשר אצבעות, לנהל צוות עובדים, לעמוד ברגולציות ובתקנים הנדרשים על פי חוק והכי חשוב - לשמור על הלקוחות המדהימות שלנו מרוצות. זה האתגר האמיתי ובשביל לעמוד בו אני לא חוסכת לא במשאבים, לא בכסף ולא בזמן".

מטרות לעתיד
"העבודה הקשה עוד לא הסתיימה ואני כל הזמן ממשיכה לשווק את הסלון שלי בכל דרך אפשרית ברחבי בית החולים. אני עדיין לא בטוחה שכולם שמעו עלינו ועד שלא תיכנס לפה אחרונת העובדות להתנסות במוצר אני לא אשקוט. אני כבר חושבת ומתכננת את ההתרחבות לסלון יופי נוסף".

כמה טיפים של תמי למניקור ופדיקור נכונים שישמרו וישפרו את מראה הציפורניים שלכן:

מניקור

1. מניקור כדאי לעשות מניקור פעם בחודש עם הדגשים הבאים:

* להסיר את הלק הישן במידה ויש, לגזור את הציפורניים, לנקות אותן, לשייף ולסדר אותן.

* לשייף בעדינות גם את החלק העליון של הציפורן בעזרת "בלוק" עדין כדי להלבין ולנקות אותה משאריות חומרים שנדבקו אליה.

* לא לשכוח למרוח מחזק ציפורניים כבסיס ללק או כסיומת למניקור. הוא ישמור על הציפורן מפני פגעים ומפני הישברות והיסדקות.

2. שיוף הציפורן

* יש להשתמש בפצירה עדינה ומקצועית.

* ישנן המון סוגי פצירות בשוק. עדיף להתייעץ עם מניקוריסטית מומחית איזו פצירה מומלצת ואפילו לרכוש ממנה פצירה מקצועית אישית.

* פצירה גסה מדי עלולה לגרום לפיצול הציפורן ואפילו לשבירתה.

3. שמירה על עור הידיים ועל הלק

* חשוב ביותר: חובה ללבוש כפפות במידה ומבצעים עבודות בית כלשהן כמו שטיפת כלים או נקיונות, במיוחד במגע עם חומרים רעילים כמו מסירי שומנים ואקונומיקה, שחודרת לעור ולציפורן, מחלישה אותה וגם הורסת את הלק.

4. אורך הציפורן

* כמו בכל דבר בחיים גם לאורך הציפורניים יש טרנד והטרנד העכשווי הוא קצר ככל האפשר.

* ציפורניים קצרות עדיפות על ארוכות גם מפני שהן נוטות פחות להשבר וגם מפני שזה היגייני יותר - פחות לכלוך נכנס מתחת לציפורניים.

* חשוב לקצר את הציפורן עד לכרית האצבע ולא מעבר לכך אחרת זה עלול להיות כואב.

5. שמן הזנה

* מה קורה כשאנו לא מצליחות להגיע בזמן למניקור והעור מסביב לקוטיקולה כבר צמח ונראה לא טוב? יש למרוח שמן הזנה על עור הקוטיקולה, השמן ייתן מראה נקי ואחיד, ישטיח את כל ה"שוונצים" שגדלו מסביב לציפורן ויגרום לעור להראות טוב ובריא ולחזור לעצמו לכמה שעות.

מותר ולגיטימי להקדיש חצי שעה ביום עבודה לציפורניים שלנו. צילום: יח''צ

פדיקור

1. בחודשי הקיץ מומלץ לעשות פדיקור פעם בשלושה שבועות/חודש.

2. בחודשי החורף מומלץ לעשות פדיקור פעם בחודש וחצי/חודשיים.

3. חשוב לשמור על כפות הרגליים בכל עונות השנה, לשייף את העור העודף, לגזור ציפורניים כמו שצריך ולטפל בעור הקוטיקולה.

4. מומלץ לא לחכות חודשיים עד לתור לפדיקוריסטית ולבצע כמה פעולות פשוטות בבית לטיפוח כף הרגל: פעם בשבוע אחרי המקלחת כשכפות הרגליים נקיות ורכות, יש למרוח על כף הרגל פילינג בנדיבות (אפשר להשתמש גם בפילינג גוף) ולשפשף אותה ואת האזורים היבשים עם משייף לכף הרגל בצורת "גיטרה".

5. לשטוף את הרגל במים פושרים, לייבש היטב ולמרוח קרם לחות.

לק

* בחודשי החורף עדיף לא למרוח לק על הציפורניים. בסיום הפדיקור מומלץ למרוח מחזק ציפורניים בלבד, כדי לתת לציפורניים להשתקם ולנוח מהקיץ רווי הלקים שעבר עליהן.

גזירת ציפורניים נכונה

1. יש להשרות את הרגליים במים פושרים ורק כשהציפורנים רכות ונקיות מומלץ לגזור.

2. יש לגזור את הציפורן בצורה ישרה ולא לגזור את הפינות על מנת לא ליצור ציפורן חודרנית.

3. יש להמנע מגזירת הציפורן קצר מדי.

4. יש להמנע מלנקות מתחת לציפורניים עם כלים חדים מדי ובאופן עמוק מדי שעלול לפצוע.

5. מחזק ציפורניים - כדי לשמור על הציפורן בכלל ובפרט כאשר מורחים לק, יש למרוח כשכבת בסיס מחזק ציפורניים. הוא ישמור על הציפורן מפני חלחול של הלק פנימה לשכבות העמוקות יותר של הציפורן מה שעלול לגרום להצהבה של הציפורן.

6. קרם רגליים - לא לוותר. מריחת קרם רגליים פעם ביום לפני השינה תשפר פלאים את מראה כף הרגל. אני ממליצה על קרם המשולב עם חמאת שיאה שגם מזינה את העור וגם מחזירה לו את הלחות.

הטרנדים החמים לקיץ 2015:

1. בקיץ הזה "תלבשי" זוהר.

2. בקיץ כיף להשתגע עם לקים ובעצם כל צבע ושילוב צבעים מותר ולגיטימי.

3. הצבעים הזוהרים תופסים תאוצה ויתפסו מקום של כבוד על הציפורניים של כולנו.

4. לצד הזוהרים יככבו העונה גם הצבעים הפסטלים הרגועים - ורוד/תכלת/צהוב בננה

5. ניתן לשלב כמה צבעים על יד אחת, העיקר שלא ישעמם.

.

*  התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת cashback ללקוחות הבנק.

>> לאתר האינטרנט של [email protected]
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה