כוכב הים: צניחה חופשית לחוויית נופש בראש טוב

הפנים החדשות שעטה על עצמו מלון אסטרל מאריס (לשעבר סי-סייד) אחרי שיפוץ קדחתני, ממצבים אותו במקום נהדר באמצע, לא רק בין הטיילת לים סוף, גם על הרצף שבין אירוח מוקפד לאווירה של חופש

15/07/2015
שרין לוי קבלו עדכונים משרין
  • RSS

אסטרל מאריס. צילום: שרין לוי

במלון הבוטיק החדש "אסטרל מאריס" של רשת המלונות אסטרל, במלרע, לא תמצאו אגדודו על שפת הבריכה. עבור כל מי שאוהב מוזיקה, אבל באמת אוהב ומוכן להתקדם טכנולוגית בשביל זה, אסטרל מאריס הוא המקום שעוד לא הספקתם לחלום עליו. למלון, שנבנה על חורבות מלון סי-סייד, שנבנה על חורבותיו של מלון גלי אילת המיתולוגי והעתיק כמו הזמן עצמו, יש ממשק - לא פחות מגאוני ומדליק - של מערכת סאונד חדישה. באמצעות אפליקציית "אבר-פופ", כמה מסכים חכמים ורשת מסונכרנת של רמקולים - תקשיבו לזה: האורחים הם הדי.ג'יי. מה ששמעתם, במהלך היומיים שבהם שהינו במלון בחרתי לי את הפסקול בבריכה ובסוויטה על ידי הצבעה פשוטה לשיר מתוך מבחר גדוש ומגוון. כך, השיר "רויאלטי" של לורד קיבל את פניי בסוויטה המפנקת, מ.י.ה ליוותה אותי בניסיון להוריד את כמויות האוכל ולצלוח כמה בריכות ולנה דל ריי ואייס אוף בייס הצטרפו אליי לבטן-גב. אז יש עונג צרוף מזה? אני בספק.

כחול עמוק בשמש נצחית

אבל באופן כללי ועם יד על הלב, אם אתם זוג ובא לכם לנוח בראש שקט, שימו טיל למאריס. במלון 96 חדרים והוא נחשב לקטן ביותר מסך חמשת המלונות ברשת (נירוונה וקורל, אסטרל ויליג', אסטרל פלמה וכאמור, אסטרל מאריס). לפני חמישה חודשים המלון עבר שיפוץ מאסיבי מהיסוד בשווי של 12 מיליון שקלים וכתוצאה הפך את עורו ואת שמו מסי-סייד לאסטרל מאריס, כוכב ים בספרדית והגדרה ממש קולעת לאופי של המלון. נתחיל עם המיקום: מרחק נגיעה מהים, מהטיילת, משדה התעופה ומשני הקניונים של אילת ונמשיך לאג'נדה ולנראות של המלון: צוות העובדים המסור של אסטרל מאריס, מהמנכ"ל האדיב ומסביר הפנים, הדלי עפרון ועד נחמן אבועזיז, נער התפעול, עסוקים יום וליל בלהגשים חלומות לאנשים ולספק להם את כל הצרכים לחוויית אירוח נעימה וזו לא רק האפשרות לערוך את הפלייליסט כאהבת הנפש, זו גם הנאמנות לכל המושג הזה שנקרא נותני שירות ובכן, המודעות לשירות של הצוות במאריס היא אירופה.

למאריס קו עיצובי שקט, נקי וסולידי ומהודר במידה הנכונה, לא מדי ולא פחות מזה. ויש גם טוויסט: להבדיל מכל מלון סטנדרטי אחר, הבריכה במאריס ממוקמת בקומה הראשונה וקו האופק של ים סוף הוא המשך ישיר שנשקף ממנה. כל הכחול העמוק הזה ששוטף את העיניים יחד עם הרי אילת שתוחמים אותו, הזכיר לי למה "לרדת לאילת" היתה הפעילות המשפחתית הכי מסעירה בכל שנה בקיץ לאורך ילדותי.

אסטרל מאריס. צילום: יח"צ

חופש זה מוצר צריכה בסיסי

"חופשה היום זו כבר לא מותרות", מצהירה אילת זרח, אחת מבעלי הרשת. "לצד החיים המודרניים, חופשה נהפכה לסוג של מוצר צריכה בסיסי. לכן, אנחנו כצוות, אחראים לחופשה שלהם. כן, גם מבחינת המחירים הנגישים". זאת למרות שתחום המלונאות בארץ הוא קשה ברמות של קשה בטוסט, לדבריה של זרח, "וצריך להתמודד עם מאה ואחד אלף דברים". כלומר, מלונאות, כמו חומוס, עושים באהבה או לא עושים בכלל. אפרופו מזון ומשקאות, המטבח במאריס שאמון תחת ידיו של השף ויקטור וכולל למשל סלטים שלא מן העולם הזה וסלמון על מצע פירה הכי טעים שאכלתם, הוא מוקפד אינדורז ונעשה היטב. מדובר בחצי פנסיון ומי צריך יותר מזה? אולי רק הילדים יבקשו צמר גפן על מקל אחרי שהם יירדו מקרוסלת הנדנדות של הלונה-פארק בטיילת, שהשכיל להשתכלל בשנים האחרונות.

אסטרל מאריס. צילום: יח"צ

בתנאים המתאימים ועם טעינה מדודה מהשמש האילתית, עם התפאורה החד פעמית ועם הפרצופים המאירים, קל לצלול בצניחה חופשית לתוך מצב רוח של חופש, של רגיעה ושל ראש טוב. מדהים להיווכח איך פאווזה קטנה מהיומיום עושה את ההבדל. קחו בחשבון רק, שלצאת ממצב של נופש לשגרה זה תהליך קצת יותר מורכב, אבל זה כבר נושא לרשימה אחרת.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך