סוחפת כמו המים: סיפור ההצלחה של אהובה

אהובה מעולם לא חשבה שתמצא עצמה מנהלת עסק משגשג עם מטפלים ומטופלים, אבל האמונה שלה בחלום של בן זוגה, סחפה אותה להקים יחד איתו את ווטרדנס, מרכז לטיפולי מים ששם את מלוא הדגש על האווירה המשפחתית שבמקום

13/07/2015
שחר קיסינג'ר קבלו עדכונים משחר
  • RSS

 אהובה בוצר, מנהלת "ווטרדנס". צילום: תומר אבנימעניקה למטופלים חוויה שתישאר איתם - אהובה בוצר. צילום: תומר אבני, אתר ווטרדנס

כשאהובה בוצר (45) הכירה את אלון, היה לה ברור מאד שהיא רוצה משפחה גדולה ומאוחדת, ושבן זוגה יהיה שותף שווה בגידול הילדים. אלון, שעובד כהידרותרפיסט ונחשב לאחד מבכירי מטפלי המים בישראל, הבין גם הוא שהנדודים בין הבריכות השונות השאירו לו מעט מאד זמן עם המשפחה, והחליט לחפש בית פרטי בעל שטח שייאפשר לו להקים את הבריכה הטיפולית ממש אצלם, בחצר.

"אלון ביקש ממני להצטרף אליו ולהגשים את החלום שלו, שתהיה לו בריכה טיפולית משלו", מספרת אהובה. "האמת היא שלא כל כך הבנתי במה זה כרוך, אבל כן חשבתי על האופציה שהעסק יהיה בבית וגם הוא, והחלטתי שאני מצטרפת אליו בעיניים עצומות. העסק הלך והתרחב ומהר מאוד מצאתי את עצמי לומדת לנהל עסק של בריכה טיפולית ללא הכוונה מראש".

אהובה, אם לארבעה שהחלה את הקריירה שלה כמפיקת אירועים, עבדה בשנים שלפני "ווטרדנס" בתור גננת. העסק שהקים אלון גרם לה לשחות יחד איתו את דרכם להצלחה ומבלי שתכננה למדה לנהל עסק כלכלי עם מטפלים, מטופלים ובריכה. בהמשך, היא אף לקחה קורסים בטיפול במים והפכה למטפלת מן המניין.

"למען האמת, מעולם לא האמנתי שאמצא עצמי בתפקיד ניהולי", היא מעידה. "כשהתרחבנו, לקח לי המון זמן לעשות את ההפרדה בין הבית לעסק. בהתחלה עוד ישנתי בעסק כי פחדתי לא להיות בו ולפספס איזשהו לקוח. היום, לשמחתי, יש לי צוות שיודע להעניק את תחושת המשפחתיות שכל כך חשובה לי, וגם אני, למרות ההתרחבות, מצליחה עדיין להכיר ולהגיע לכל הלקוחות שלי".

מתחם "ווטרדנס" בכפר הירוק. צילום: תומר אבניכמו צימר בצפון עם אווירה של בית - מתחם ווטרדנס. צילום: תומר אבני, אתר ווטרדנס

איך הפכתם את העסק המשפחתי הקטן והביתי לעסק משגשג בכפר הירוק?

"כשנגמרה תקופת השכירות והיינו צריכים למצוא מקום חדש, הבנו שאנו מאד אוהבים את הביחד שלנו ושל הילדים, אנחנו אוהבים את העסק שהקמנו ואת המטפלים והמטופלים שהפכו למשפחה ולא רצינו לוותר על זה, אז הקמנו את העסק שלנו, רק בגדול: הפעם כבר לא בבית אלא בכפר הירוק. כך נולד למעשה ווטרדנס במתכונתו הנוכחית".

מה מייחד את ווטרדנס על פני מרכזים טיפוליים אחרים?

"הקטע בווטרדנס הוא שמרגע שנכנסת למקום שלנו, את מרגישה שהגעת לצימר בצפון, את מרגישה שהגעת לבית, למשפחה ולמקום מקצועי שרואה אותך כאדם על כל מי שאת, ולא רק את הפעולה שאת עושה במים. חוץ מזה, בגלל שזה עסק משפחתי, חשובה לנו מאד האווירה המשפחתית והאינטימית. מאד חשוב לי להכיר את כל מי שמגיע אלינו, ללמוד עליו או עליה ולהעניק לאורחים יחס אישי וחם".

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

"את העובדה שמצאתי מקצוע שעושה טוב לאנשים מכל הרבדים, מתינוקות ועד הגיל השלישי, נשים בהריון, זוגות וקבוצות. העבודה שלי מעניקה לי את האפשרות מצד אחד להעניק לאנשים האלה משהו שיישאר איתם - אם זה בלימוד השחייה ואם זה בחוויה טיפולית הוליסטית, או חוויה טיפולית שיקומית, ומצד שני, משהו שיישאר גם איתי. גם אני יוצאת מכל חוויה אחרת. אני מרגישה שאנחנו עושים משהו טוב לכל מי שמגיע אלינו, ולא משנה הסיבה שבגללה הוא הגיע".

מתחם "ווטרדנס" בכפר הירוק. צילום: תומר אבנילקוחות מכל הגילאים ואנשים מכל הרבדים. צילום: תומר אבני, אתר ווטרדנס

 

זכור לך סיפור יוצא דופן של אחד הלקוחות? 

"אחת המטופלות שהגיעה אלי היתה בשנות ה-40 המאוחרות של חייה, והיא מעולם לא ניתקה את רגליה מהקרקע; אף פעם לא עלתה על מטוס, לא שחתה בים או בבריכה, כלום. בטיפול שלנו היא הסכימה לבטוח בי ולאפשר לי להציף אותה במים, ולאט לאט האמון שנתנה בי הלך וגבר, והיא מצאה את עצמה מתמסרת למים ומתגברת על כל החששות שלה. זה היה טיפול שריגש מאד את שתינו כי המסע שהיא עברה שינה מהותית את חייה. בהמשך, היא הגיעה אלינו ללימודי שחייה, והיום היא שוחה בים ואפילו משתתפת בתחרויות! אני לעולם לא אשכח את היום שבו היא צפה לבד במים ושחתה. האושר הציף את כולנו".

את עובדת גם עם נפגעות תקיפה מינית. איזו השפעה יש לטיפול מים במקרים כאלה?

"טיפול במים הוא טיפול מאוד אינטימי, במובן של הכלה. המטפל מכיל בעצם את המטופל. נפגעות תקיפות מיניות צריכות למעשה לשקם את הביטחון שלהן באינטימיות, ולמים יש את היכולת להציף דברים ולעמת אותנו עם הכאב, כמו גם לאפשר לנו להכיל אותו ולהכיר בו. האינטימיות, ההכלה והבטחון בסביבה חמימה, מימית ובטוחה עוזרות להתגבר על טראומות. כמובן שזהו תהליך ולא הוקוס פוקוס ויש לתת לזמן של התהליך להתרחש. שום דבר לא קורה בין רגע".

מה החלום המקצועי שלך לעתיד?

"שנמשיך לגדול ולהתפתח ושאצליח להמשיך ולשמור על המשפחתיות, האכפתיות וההכלה שיש בי ובמקום שלי לכל אותם אנשים שמוכנים לתת לנו להיות חלק מהחיים שלהם".

.

התוכן הינו מערכתי ואין בכתוב משום המלצה של בנק הפועלים. בית העסק מעניק הנחת cashback ללקוחות הבנק.

.

.>> לאתר האינטרנט של ווטרדנס
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה