5 משככי כאבים טבעיים שתמצאו במטבח

אחרי שמינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, קבע אתמול שמשככי כאבים המבוססים על איבופרופן, כמו אדוויל ונורופן מגדילים את הסיכון להתקף לב, הנטורופתית נועה יואל ממליצה שתשלפו מהמקרר מלפפון וג'ינג'ר

12/07/2015
קליניקה קבלו עדכונים מקליניקה
  • RSS

ג'ינג'ר. צילום: שאטרסטוק

מאת: נועה יואל, אתר קליניקה

במציאות העמוסה ומלאת הלחצים של ימינו, הנטייה הטבעית של רובנו היא לשלוח יד למשכך הכאבים הקרוב עם הופעת אי הנוחות. העניין הוא שאותם חומרים כימים המכונים "תרופה", ברוב המקרים לא יטפלו בשורש הבעיה ויעבירו את הכאב באופן זמני עד הכאב הבא. כל כאב שאנו חווים באופן עקבי, דורש בדיקה של מקור הבעיה וטיפול באופן נקודתי, אפילו עם האמצעים הכי נגישים ופשוטים. מה הם אותם משככים שזימן לנו הטבע? ריכזנו עבורכם סל תרופות שנמצא בכל מטבח ביתי.

ג'ינג'ר: לשיכוך כאבי פרקים

הג'ינג'ר הוא תבלין ממריץ ומחמם, מומלץ בצורתו הטבעית (כשורש שלם) למצבים של בחילות וכאבי בטן וכן למצבי צינון וחיזוק המערכת החיסונית. בנוסף, לשורש איכויות נוגדות דלקת המקנות לו מעמד של צמח מרפא התומך במצבים של דלקות מפרקים. כעזרה ראשונה למפרקים נפוחים ודלקות פרקים, מומלץ להרבות בשתיית חליטה של השורש וכן בשימוש בקומפרסים חיצוניים באזור הרגיש.

כורכום: לכאבי גרון ולחיזוק הגוף

כחלק ממגוון רחב של איכויות וסגולות בריאותיות, מיוחסים לכרכום כושר חיטוי, שיכוך כאב ופעילות אנטי-דלקתית. שימוש יומיומי בתבלין מומלץ מאד כחלק מתחזוקה כללית של הגוף, וניתן למצוא בו שימושים נוספים כעזרה ראשונה - את אבקת הכרכום ניתן לפזר ישירות על פצעים שטחיים וחתכים.

בנוסף, בזכות היותו אנטי-דלקתי ומחטא חזק, ניתן לשלבו במשקה משכך לכאבי גרון. אפשרות אחת היא בגרגור - על ידי הוספת חצי כפית מן האבקה לכוס מים חמימים, עם מעט מלח, ואפשרות אחרת היא ליטול כפית דבש עם חצי כפית של אבקת כרכום - מה שעשוי לסייע גם במצבי שיעול.

שום ושמן זית: לכאבי אוזניים

התכונות המרגיעות של שמן הזית יחד עם כושר החיטוי של השום, מזמנים לנו עזרה ראשונה לכאבי אוזניים. כאשר יש דלקת באוזן החיצונית, מומלץ לערבב שמן זית עם שום בתהליך של חימום עדין ולאחר סינון השום לטפטף את הנוזל שצונן מעט בזהירות, 1-2 טיפות בכל אוזן. ניתן להשתמש בנוזל המתקבל גם באמצעות מקלון או צמר גפן כדי לשלוט בטפטוף הנוזל.

מלפפון: לכאבי ראש

כאב ראש הוא מסוג הכאבים הטורדניים והממושכים שמחייב אותנו לא פעם להמשיך לתפקד כרגיל על אף נוכחותו. במקרים כאלו, מומלץ לשלוף מן המקרר מלפפון ירוק ולהשתמש בקליפת הירק לצינון אזור המצח, העיניים וצדי הראש. למלפפון יש איכויות מרגיעות ומקררות, ופעמים רבות ניתן להיעזר בו לשיכוך הכאב ולעייפות העיניים הנלווית לכך.

מסמרי ציפורן: לבריאות החניכיים והפה

בזכות כושר החיטוי והאיכות המאלחשת שלו, מומלץ הציפורן לטיפול ותמיכה בכל הקשור לבריאות השן והחניכיים. כאשר יש פצעים בפה, ניתן ללעוס את הציפורן ולהפגת ריח רע מן הפה מומלץ לשתות אותו בחליטות. לכאב ממשי של שיניים או חניכיים, ניתן להיעזר בהנחת ציפורן שלם מיובש לצד השן הכואבת. דרך אחרת היא לבשל את הציפורן במים על אש נמוכה מספר דקות ולאחר מכן לטבול צמר גפן במרתח המתקבל ולהניחו במקום הכואב.

אם חפיסת האקמול הסתיימה או שסתם החלטתם לדבוק ברפואה טבעית, המזווה הביתי יכול לשמש אתכם נאמנה. עצות אלה כמובן אינן מחליפות המלצה רפואית או טיפול תומך אחר לעניין. באם מדובר בכאבים כרוניים וממושכים, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לזהות את מקור הכאב ולתת את התמיכה הנדרשת.

נועה יואל היא נטורופתית מוסמכת
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה