בילויי השבוע 15-19.1

ירמי קפלן, סרט חדש של איסטווד, פעילות לילדים בגן לאומי אשקלון עוד הרבה לראות, לשמוע ולעשות בשבוע הקרוב

13/01/2011
אפרת קולברג קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS
» ירמי קפלן. צילום: יח"צ

הופעה אחת בשבוע

ירמי קפלן בחוף דלילה - 18.1 יום ג', 21:00, אשקלון

חמש שנים אחרי "הזמן האבוד", ירמי קפלן משלים אלבום חדש המסתמן כמסע רגשי וקצבי חסר בלמים: טקסטים אישיים עמוקים, לחנים בועטים והפקה חזקה. בהופעתו האנרגטית מבצע ירמי מבחר משיריו מאלבומיו הקודמים: 'ממחר אני אשתנה', 'ראשון שבת', 'תתחיל מאפס', 'כבר עכשיו' (השיר מ"הפוך"), 'הדפוק הזה עושה לך טוב', 'מודדת', 'מדוע לא באת', 'קולה וברה', 'גלי' ועוד, לצד שירים מאלבומו החדש כמו "כל אחד יכול" ו"חשק".
>>לפרטים נוספים

הצגה אחת בשבוע

הלילה השניים עשר - יום שבת ה-15.1, 20:30, תיאטרון החאן, ירושלים

הפקה חדשה של "הלילה השניים עשר" עולה בתיאטרון החאן. המחזה הוא מן הקומדיות הידועות ומענגות ביותר של שקספיר המספרת על שני תאומים, שספינתם נשברת נקלעים לחוף איליריה, ארץ המוסיקה הקסומה, ולמערבולת של אהבה וקנאה. זוהי קומדיה לירית, בעלת רבדים רבים, דמויות רבות ומגוונות, נלעגות כמו מלווליו, משרתה הנפוח של אוליביה ונוגעות ללב כמו ויולה, הנערה שנאלצת להתחפש לנער כדי להגן על תומתה.
משתתפים ארז שפריריהויכין פרידלנדר ונילי רוגל ועל הבימוי אחראי אודי בן משה שביים את הצגות זוכות הפרסים של הקאמרי "הרטיטי את ליבי" ו"הנפש הטובה מסצ'ואן".
>>לפרטים נוספים

תערוכה אחת בשבוע

סקווטינג ב- Apart.Art - 15.1 יום ש', פלורנטין, תל אביב.

סקווטינג ב- Apart.Art היא עבודה בהתהוות של היוצר פונטוס פטרסון (כוריאוגרף שוודי), המתחילה בפתיחת התערוכה, נבנית במהלכה בשני מישורי עשיה ונחתמת באירוע נעילה המציג את תוצאותיה, דבר שמאפשר למתבונן לחוות את התהליך השלם של יצירת העבודה.
בפתיחת התערוכה יוקרן וידאו של עבודתו של פטרסון 'לעיניך בלבד' והקהל יתכבד בפנקייקים שוודיים מעשה ידיו. לאחר מכן, במהלך הזמן שבו תוצג התערוכה, הקהל יוזמן לצפות במופע חי של הסולו 'לעיניך בלבד'   ( for your eyes only) שיתקיים בישיבה בתוך אוהל זוגי לקהל של בן אדם אחד בלבד. כאשר את המופע יהיה ניתן לראות בשעות הפעילות של הגלריה או בתיאום מראש. קירות הגלריה יהוו את היומן התיעודי של הכוראוגרפיה החדשה וייבנו במשך התערוכה. בסיום, יוצעו הרישומים למכירה, כשלקהל תהיה האפשרות לבחור את 'נתח' האמנות הרלוונטי בעיניו.
>>לפרטים נוספים

פעילות אחת לילדים בשבוע

משחקי צבאים בגן הלאומי אשקלון, שבת 15.1 11:00

בשבת כל המשפחה מזומנת לפעילות חוויתית בגן הלאומי אשקלון, במסגרתה יפעלו הילדים כפקחים צעירים ויחפשו אחר צבאים המסתתרים בשטחי החולות, בין הצמחים, בדיונות החול וליד הים. מסע מרתק בטבע, בין העיר לים, בו כל משפחה תחפש יחדיו אחר הצבאים ושאר בעלי החיים השוכנים בחולות הגן ותלמד כיצד אנחנו יכולים לשמור עליהם.כל משפחה תשתתף במשימה מאתגרת: לאתר את הצבאים (עשויי העץ) המוסווים בשטח ולזהות את האות הכתובה על כל צבי. המשפחה שתצליח לזהות את כל אותיות החידון, תרכיב מהן צמד מילים הקשורות לצבי הארצישראלי.
>>לפרטים נוספים

סרט אחד בשבוע

מכאן והלאה

הסרט מכאן והלאה בבימויו של קלינט איסטווד מביא את סיפורן של שלוש דמויות. ג'ורג (מאט דיימון) הוא גבר אמריקאי מהמעמד הבינוני בעל כוחות לתקשר עם העולם הבא; מארי היא עיתונאית צרפתיה שחוותה טראומה שכמעט הובילה למותה; ומרקוס הוא ילד לונדוני, שמאבד את האדם הקרוב אליו ביותר. כל אחד מהם נמצא במסלול החיפוש אחר האמת. חייהם עומדים להשתלב ולהשתנות על ידי מה שהם מאמינים עשוי להיות קיים בחיים הבאים.
>>לפרטים נוספים

ספר אחד בשבוע

"המלאך" – אורי בר יוסף, הוצאת כנרת זמורה ביתן דביר

אשרף מרואן, שכוּנה במוסד "המלאך", היה המרגל הטוב ביותר למדינת ישראל בארץ אויב ואחד המרגלים המוצלחים ביותר בהיסטוריה. ההתרעה שהעביר ערב מלחמת יום כיפור על כוונת מצרים וסוריה לפתוח במלחמה "מחר" היתה ידיעת המודיעין הגורלית ביותר בתולדות המדינה. בלעדיה היה גיוס המילואים מתחיל רק עם פרוץ המלחמה ורמת הגולן כולה היתה נופלת לידי הצבא הסורי. ישראלים רבים חבים את חייהם ל"מלאך".

אורי בר־יוסף, מחבר רב־המכר הצופה שנרדם, מתאר ומנתח את דרכו של מרואן לצמרת השלטון המצרית מאז נשא לאישה את בתו של נאצר ועד לנפילתו אל מותו ממרפסת הקומה הרביעית של דירתו המהודרת בלונדון ביוני 2007. בר־יוסף מפרט את עלילותיו של "המלאך" כמרגל וחושף את דרכי פעולתו
>>לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • תמונה אישית דביר בן זקן 27/01/2011

    רעיון גדול. איזור החולות באשקלון הוא איזור מדהים שלא ישאר לעד וטוב שאפשר גם לחלוק עם הילדים את שמורת הטבע המקסימה הזאת. לא יודע אם באמת ימצאו שם חיות וגם אם ימצאו לדעתי עדיף שלא יציקו להם אבל הכוונה ממש טובה. http://www.kartison.co.il/?region_search=&category_search=50&phrass=

בחזרה למעלה