7 אתרים שחייבים לראות בפיליפינים

שדות האורז בצפון, הרי הגעש הפעילים, עיר הבירה הסואנת בעולם, ומכל עבר ים טורקיז וחופים עוצרי נשימה. כל הסיבות להגיע לפיליפינים

05/07/2015
רעות חוצה קבלו עדכונים מרעות
  • RSS

טרשיר היונק הקטן בעולם (צילום: יניב רווח)צילום: יניב רווח

הפיליפנים (צילום: מלכת המדבר)צילום: סיגל יושע, מלכת המדבר

פינטובו (צילום: יניב רווח)צילום: יניב רווח

הפיליפינים היא קבוצת איים עצומה, (7107 איים, מרביתם אינם מיושבים) הממוקמת בדרום מזרח אסיה. מאות שנים של כיבוש ספרדי ועוד כמה עשרות שנים כקולוניה אמריקאית הותירו את רישומם והפכו את המדינה האסיאתית המרוחקת ליעד אקזוטי המשלב מזרח ומערב. הפיליפינים נחשבים אוהדי ישראל, הם חייכנים, מנומסים ונהנים לארח. רוב התושבים המקומיים מדברים אנגלית, ולכן לא קשה להתמצא במדינת האיים העצומה. נופיה הפראיים של המדינה הם מהיפים שתזכו לראות. משובצים בהרי געש פעילים ורדומים, טרסות אורז אדירות, חיות בר נדירות ומיוחדות, חופים בתוליים המשופעים בצמחיה טרופית, חופים לבנים רכים כקמח ומיי טורקיז שקופים.

 7 דברים שחייבים לעשות בפליפינים

1. טרסות האורז בבנאווה, לוזון

טרסות האורז בבנאוואה (צילום: יניב רווח)צילום: יניב רווח

אחד מאתרי החובה באי המרכזי והגדול של הפיליפינים, לוזון. מערכת הטרסות בבנאווה, שלעתים מכונה "פלא תבל השמיני" נבנתה לפני 2,000 שנה, הטרסות מדגימות את יכולותיהם ההנדסיות המעולות של המקומיים. מערכת ההשקיה נעזרת בזרמי ההרים ובמעיינות, שמימיהם מוזרמים דרך ברזים ומועברים בתעלות החצובות לאורך ההר ועד לטרסות.

2. אתר הצלילה אנילאו

אתר הצלילה (שאטרסטוק)צילום: שאטרסטוק

אנילאו הוא חוף הממוקם מדרום למנילה, בקצהו של חצי אי מאורך. המים באנילאו שוקקי חיים – שוניות אלמוגים צבעוניות, להקות דגים מגוונות ועוד. לא חייבים להיות צוללנים מקצועיים, גם שנורקל ומשקפת מספיקים.

3. הר הגעש טאאל

פיליפינים (צילום: יניב רווח)צילום: יניב רווח

בתוך אגם טאאל נמצא לועו של הר הגעש טאאל, הר הגעש השני הכי פעיל במדינה. למעוניינים להשקיף על הנוף המרהיב על האגם הפנימי והאי שבתוכו, מומלץ להפליג באגם בסירת בנגקה מסורתית, להגיע אל הלוע החיצוני ולטפס לשוליים שלו.

4. החופים של אל נידו

חופי אל נידו (שאטרסטוק)צילום: שאטרסטוק

בצפון האי פאלאוון, נמצאת העיירה אל-נידו. אל-נידו מציעה חופים מבודדים, מפרצים קסומים, פינות שקטות ולגונות יפהפיות. למקום ניתן להגיע בסירה והוא יעד מושלם לחופשת בטן-גב.

5. מנילה

manilla 650צילום: שאטרסטוק

מנילה בירת הפיליפינים, היא העיר הצפופה בעולם, עם כ-11 מיליון תושבים המתגוררים בה ובישובים הסמוכים. מנילה היא מרכז הפעילות הכלכלית והתרבותית של המדינה. שם תוכלו להיחשף להיסטוריה המרתקת של הפיליפינים, וגם לחיי התרבות והבילויים של המקומיים, לאוכל מסורתי ולמבנים עתיקים ויפהפיים.

6. נסיעה בג'יפני

ג'יפני כלי התחבורה הפיליפיני (צילום: יניב רווח)צילום: יניב רווח

אפשר לקרוא לו "הרכב הלאומי של הפיליפינים". זו מעין הכלאה בין ג'יפ לאוטובוס, רכב רועש, מקרטע, נוסע בדרכים לא דרכים ונוסעיו דחוסים בתא הנוסעים, על הגג או נתלים על הדפנות. על פי רוב הרכב מעוטר בציורים וצבעים עזים, עם כמה ספסלים מאחור המיועדים לנוסעים.

7. מפגש עם המקומיים

מפגש עם המקומיים (צילום: מלכת המדבר)צילום:סיגל יושע, מלכת המדבר

מעבר לכל החוויות, הנופים ובעלי החיים, מפגש עם הפיליפינים עצמם הוא חוויה מרתקת. זו כ-100,000,000 פיליפינים חיים באיים, חלקם הגדול חיים בעוני, ומכות טבע הפכו לעניין שבשגרה. למרבה ההפתעה, כולם שמחים, זהו עם חייכן ומסביר פנים, משעשע בהתנהלותו ושמח לעזור.

פיליפינים (צילום: מלכת המדבר)  צילום: סיגל יושע, מלכת המדבר

ג'יפני מפגש עם העיתונאים (צילום: מלכת המדבר)צילום: סיגל יושע, מלכת המדבר

*ייעוץ מקצועי לכתבה: יניב רווח, יועץ במחלקת דרום-מזרח אסיה של משרד החוץ, לשעבר סגן שגריר ישראל בפיליפינים.

אמיר גור מדריך החברה הגיאוגרפית  המפעילה את פרויקט "מלכת המדבר".

 >>רוצה גם? הרשמי לימי המיונים הקרובים למסעות מלכת המדבר לפיליפינים שיתקיימו ב-10.7 וב-4.9 וקחי חלק בחוויה מדהימה. להרשמה לחצי כאן

צילומים: יניב רווח, שאטרסטוק, סיגל יושע
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה