סיפורי שיער

כיום הרבה חומרים מעולמות טיפוח הפנים והגוף מגיעים גם לשיער, במטרה להגן עליו מנזקי הסביבה. אילו תכשירים יעשו את העבודה ואיך משתמשים בהם?

12/01/2011
יופי ואופנה קבלו עדכונים מיופי ואופנה
  • RSS
» שיער בריא יותר. צילום: flickr-Wineblat Eugene Portraits

בשנים האחרונות אנו עדות למאות מוצרים על המדפים שמבטיחים לנו שיער בריא יותר, חזק יותר ויפה יותר. אם בעבר טענו שהשיער הוא למעשה מת, ולכן אין לו תקנה ואפשר להשתמש במשהו ממש פשוט לחפיפה ואולי באיזה קונדישינר, כיום תחום טיפוח השיער נחקר במעבדות רציניות והרבה חומרים מעולמות טיפוח הפנים והגוף מגיעים גם לשיער, במטרה להגן עליו מנזקי הסביבה וגם לשקם אותו, במידת האפשר, מטיפולים כימיים.

סרום

הסרום לשיער, למשל, הוא תכשיר בעל פורמולה סיליקונית, אשר מסייע לשיקום שיער יבש ופגום. במהלך חיי השערה היא חשופה לנזקים שנגרמים כתוצאה משימוש במכשירי עיצוב חשמליים כגון פן, שמש ,צבע, מי ים ובריכה, וכל אלו גורמים לשערה לאבד מגמישותה ומחוסנה הטבעי, והתוצאה היא שיער מפוצל, יבש, חסר ברק ושביר. הסרום מזין את השערה, משיב לה את הלחות הטבעית שאבדה לה ומחזיר לשיער את המראה הבריא ומלא הברק, את החיוניות והמגע הרך. סרום מורחים על שיער רטוב לאחר החפיפה, כפעמיים בשבוע.

סיליקון

הסיליקון הוא תכשיר המסייע לתיקון ושיקום קצוות מפוצלים. שיער יבש ופגום נוטה גם להתפצלות בקצוות. השימוש בסיליקון לשיער נועל את הקצוות המפוצלים ומעניק מראה מלא חיים ומלא ברק. בניגוד לסרום, בסיליקון משתמשים על שיער יבש (ולא רטוב) בקצוות, מדי יום.

שמן

קיימים גם שמני הזנה אשר מועשרים בתמציות טבעיות כגון אגוזי מקדמיה, אורז, נבט חיטה וחמאת שיאה. השמן הינו תכשיר בעל מרקם קליל יותר מהסרום, שתורם לחוזק וחסינות השערה. השמן שומר על מעטפת הקשקשים הצמודה לשערה. במובן הזה, סדרות השמנים לשיער מחליפות את השמן הטבעי שהגוף שלנו מייצר, ומאפשר מראה שיער בעל ברק טבעי.

בשמן משתמשים על שיער יבש או רטוב, בהתאם לצורך. חשוב להדגיש כי אפקט הברק עובד טוב יותר כאשר השיער יבש (הכוונה ליבש ממים או מלחות, ולאו דווקא לסוג שיער יבש). ניתן לשימוש יומיומי.

לחות עם שמן

תכשיר לחות מועשרת בשמן, פועל לא רק כתכשיר מעצב לשיער, אלא גם כבעל יתרונות של תכשיר טיפולי. לחות זו מתאימה בעיקר לנשים בעלות שיער עקשן ועבה במיוחד, שכן רכיב השמן מרכך את השיערה ומאפשר לסדר את השיער בצורה הרבה יותר קלה. את הקרם מורחים רחוק מהקרקפת, רק על השיער, וזאת כדי לא לסתום את הנקבוביות ולאפשר לה לנשום ולהשאיר אותה נקייה ממשקעים של חומרי הטיפוח והעיצוב. בהזדמנות הזו כדאי לגלות שהאיסור לחפוף את השיער לעיתים קרובות הוא עוד אחד ממיני המיתוסים הרבים ואין לו שום קשר עם המציאות. נהפוך הוא, שמירה על ניקיון הקרקפת והשיער חיונית בדיוק כמו שמירה על היגיינת הגוף.

לטיפים ולמידע נוסף:

בקרו באתר נטורל פורמולה

צילום:

http://www.flickr.com/photos/jazz_defo/


לטיפים,ייעוץ אישי והדגמות שיער בקרו בעמוד הפייסבוק של נטורל פורמולה

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה