"בזכות המסע התגברתי על פחדים"

בזכות המסע לסין, גילתה מכי חכם נאמן איך להשתחרר מפחדים ומצאה חברות לחיים, שמלוות אותה כמנכ"לית עמותת "רוח נשית" לעצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות

28/06/2015
מכי נאמן קבלו עדכונים ממכי
  • RSS

ג'יפ 2 מלכת המדברבתמונה: ג'יפ 2 – החברות הכי טובות: (מימין לשמאל) מכי חכם נאמן, ענת אימבר, אורנה אביאני ופרופ' רות הורנצ'יק

באוקטובר 2011 יצאתי למסע מלכותי בסין, במסגרת "מלכת המדבר". עברתי חוויה אישית של התגברות על פחדים שונים שליוו את חיי במשך שנים. שחררתי את כולם בין שדות האורז , המנזרים בהרים, ולבסוף בזרימתו המהפנטת של נהר הינגצ'ה, אך במיוחד ובעיקר בתוך הג'יפ 4X4 , בשיחות הכי פתוחות וגלויות שהיו לי בחיי, עם עוד 3 נשים שכמה ימים קודם לכן כלל לא הכרתי.

רמת הקרבה והאינטימיות אליה הגענו עלתה על כל דמיון, הסיפורים שסיפרנו שם, אישה באוזניה חברותיה לג'יפ, שאגות הצחוק, הדמעות , רגעי הריב וההתלהטות לצד ההתגברות, הקבלה והתמיכה, היו לכוח המאחד והדבק החם והמהיר שחיבר את כולנו.

הג'יפ הפך לבית שני, הדבר הורגש בעיקר בשעות בהן עזבנו כל אחת בתורה, את ה"בית הנייד" שלנו ועברנו לג'יפ של 4 נשים אחרות במסע. כך זכינו להכיר מקרוב עוד 40 נשים שונות זו מזו, שהיו אתנו במסע.

סיפורי החיים הייחודים, המרגשים ובחלקם הכואבים, שנשאנו איתנו מהבית והבאנו בתוך שק השינה עד לסין, חיברו בנינו, כחוט שני של חברות אמיצה. שם, בארץ זרה עם מראות בלתי נשכחים,חשפנו אותם לאורה של השמש. המסע הסתיים כבר מזמן אבל החברות האמיצה שהתחילה, רק הולכת ומתחזקת. קבלתי חברות אמיתיות שהפכו לחברות לחיים.

 כל אישה מולכת על הממלכה שלה

יצאתי למסע הזה כי רציתי להגשים את חלום ישן, אבל לא רק. הצטרפתי למסע מלכת המדבר גם כשליחות חברתית, מתוקף תפקידי כמנכ"לית עמותת "רוח נשית". לפני שמונה שנים הקמתי את עמותת 'רוח נשית' המסייעת לנשים נפגעות אלימות בפיתוח עצמאות כלכלית, מאז חיי סובבים סביב מאות נשים הבאות לעמותה מידי שנה לקבל סיוע ולעבור ממצב של תלות, בדידות, ומחסור כלכלי לנשים עצמאיות וחזקות הבוחרות בחיים, חיים טובים יותר.

מאז המסע לסין עברו 4 שנים , הקשרים שלי עם הנשים האמיצות הללו רק הלכו והועמקו, כך הכרתי את הפעילות החברתית של מלכת המדבר, "מלכה למען הקהילה" שהיא מסגרת חברתית למלכות מכל המסעות, המאפשרת להן לתרום לקהילה.

הבנתי, מההיכרות הקרובה עם נשים שמתנדבות ותורמות מזמנן לקהילה, שכל אישה היא מלכה המולכת על הממלכה שבנתה בעצמה. לכל אישה יש כוחות ויכולות שמבקשים להתגלות ולזהור, כל אישה יכולה לממש את עצמה כאשר היא פותחת את עצמה לסביבתה, עוזרת ונעזרת, מגלה רגעי חולשה ומתגברת, מגלה רגעי עוצמה ונותנת כוח לאחרות.

אני מזמינה אתכן להתנדב, להעניק ולתת מעצמכן למען האחר.ת- אין דבר שמעצים ומחזק יותר.

>> לפרטים נוספים על העמותה ולהצטרפות לשורות המתנדבות היכנסו לעמוד הפייסבוק של רוח נשית
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך