מאחורי המסיכה

עומר אסף שוב חזר נרגש מביקור בחו"ל. הפעם הוא בילה מאחורי הקלעים בברודווי וראה איך מאפרים את פנטום האופרה

10/01/2011
עומר אסף קבלו עדכונים מעומר
  • RSS
»

אני מתיישב לכתוב לכן, ופתאום קולט ששוב אני מתכוון לספר לכן על חוויה שחוויתי מעבר לים. מי ישמע, כאילו אני טס כל שני וחמישי, אבל משום ככה יצא בתקופה האחרונה. הפעם הייתי בחופשה בת שבוע בניו יורק, סוג של התרעננות לכבוד השנה החדשה.

ביקור מאחורי הקלעים

באחד הערבים היותר קפואים הגעתי למפגש עם מספר חברים מקומיים, ושם הכרתי את ג'ק. במהלך הערב הסתבר לי שאותו איש חביב איתו אני מפטפט, הוא שחקן טלוויזיה מוכר יחסית שבעברו לא מעט מחזות זמר. זהו! לא היה צריך יותר מאשר צמד המילים הללו כדי לגרום לי להתרגש- אני מת על מחזות זמר! מיד שיתפתי אותו במחזות הזמר שאני הכי אוהב: "שורת המקהלה" ו"פנטום האופרה". ומה הסתבר? שמכל האנשים בניו יורק, נפלתי בדיוק על הבן אדם שהופיע במופע האחרון שסגר את "שורת המקהלה" ויותר מזה, הוא גם חברו הטוב ביותר של הוגו פאנארו, המגלם את הפנטום ב"פנטום האופרה"! תוך 3 דקות קיבלתי הזמנה לראות את המחזמר ועוד יותר משמח מזה – הזמנה אל מאחורי הקלעים, לפגוש את השחקנים ולצפות באיפורו של הפנטום.

בעודי מסתובב בהתלהבות השמורה לגרופי אמיתי מאחורי הקלעים של התאטרון, הגעתי לדלת סגורה שעליה שלט מפואר: "הפנטום". בלי לחשוב פעמיים דפקתי ונכנסתי כדי לפגוש את הוגו, הכוכב הראשי. לשמחתי הרבה הגעתי בדיוק לשלב תחילת האיפור.

המאפרת, ת'למה פולארד, היא דמות בפני עצמה. מדובר בגברת כהת עור אדירת ממדים, ששולטת ביד רמה בכל מה שקשור לאיפור של הפנטום (בלבד) כבר 23 שנה!למען האיזון, תבינו שאת דמות הפנטום מאפרים כבר באותה צורה 24 שנים, מאז שעלה המחזמר בלונדון, והמעניין הוא שכל תבניות האיפור המיוחדות מגיעות עד היום בהזמנה מיוחדת משם. אם חשבתם שמדובר בסתם איפור בייסיק לבן לכל הופעה, טעיתם טעות חמורה. על פי ת'למה, מדובר בתהליך מורכב שבכל פעם לוקח יותר משעה.

לחצו כאן לראות את תלמה פולארד בפעולה

שלבים בתהליך האיפור

1. יצירת קרחת מלטקס, אותה מכסים בשכבת מייק אפ בהירה.

2. הרכבת 3 חתיכות לטקס לכדי יצירת מסכת חצי הפנים, כאשר המרקם שלהן מדמה עור לאחר כוויה. החתיכות עצמן צבועות בלבן, אדום וחום כדי לתת את התחושה של משהו מעורר חלחלה.

3. חתיכה אחת מכסה חצי מצח וקצת עולה לכיוון הראש.

4. החתיכה השנייה היא מעין משולש המכסה את עצם הלחי.

5. החתיכה השלישית נראית כמו האות C והיא מכסה את החלל שבין האף ומתחת לפה, כדי שניתן יהיה לשיר בחופשיות.

בשלב הזה הסביר לי הוגו מה הסיפור מאחורי האיפור של הדמות. חצי מפניו של הפאנטום נכוו על ידי חומצה בילדותו. בגלל זה הוא היא מנודה חברתית ולכן הוחבא במרתפי התאטרון שם גדל. עור פניו היה בהיר מאד, מאחר ולא נחשף לאור השמש, כך שכשמצא את המסכה הלבנה במרתף היה זה רק טבעי שיאמצה לכיסוי צדו הפגום של פניו. את הצד הבריא של פניו הוא איפר כדמות מאד תיאטרלית, מאחר והיו בידיו את כל האמצעיים האפשריים ואת ההשפעות של עולם התאטרון. הוא בחר לצייר את הגבה השמאלית שלו באופן אובר-מודגש, סומק ורוד בהיר ובוהק על הלחיים ואודם אדום על השפתיים.

6. לאחר שמסתיים תהליך האיפור מורכבות על ראשו של הפנטום שתי פיאות- האחת דלילה והשנייה מלאה ומשוכה לאחור.

זהו, הפנטום מוכן לפעולה. נפרדתי מת'למה והוגו בהתרגשות וניגשתי אל מושבי המצוין, אותו שריינתי מבעוד מועד. גרופי או לא?

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף

בקרו באתר נטורל פורמולה

צילום:

תמונה הוגו פאנארו: מתוך האתר הרשמי של הוגו פאנארו. (Via the Hugo Panaro official website)

תלמה פולארד מאפרת: צילום מסך מתוך http://broadwayworld.com
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך