נותנים זבנג לכינים

עם תחילת החופשה, הקייטנות והחום הכבד של הקיץ, מתגבר קצב ההידבקות בכינים, אך טיפול עצמאי ביתי לא ימנע הדבקה חוזרת. ב-24.6 כולנו מצטרפים לזבנג דיי וממגרים את הכינמת

22/06/2015
משפחה קבלו עדכונים ממשפחה
  • RSS

נפטרים מהכינים בזבנג (צילום: שאטרסטוק)

כולנו מכירים את זה. הילדים חוזרים מבית הספר או מהגן, עם גירוד מטריד בראש, ואנחנו כבר יודעים- הכינמת חזרה. כ-75% מהילדים ידבקו בכינמת לפחות פעם אחת בחייהם.

כינים עוברות מראש לראש דרך מגע, אז הן מקפצות לקרקפת חדשה, מטילות ביצים ומתרבות בתוך שעות אחדות. הן ניזונות מהדם שהן מוצצות מהקרקפת. כל כינה יכולה להטיל בין 6-8 ביצים אותן היא מדביקה לשיער, והן בוקעות בתוך שבוע.

 כיצד מאבחנים כינמת?

הסימן הראשוני והבולט ביותר הוא גירוד טורדני בראש. אם אתם שמים לב שהילד מרבה לגרד בראשו מומלץ לבדוק בעזרת מסרק צפוף ייעודי לכינים, האם יש כינים חיות או ביצים חיות.

הטיפולים למיגור הכינמת נעים בין תרופות סבתא, כמו שטיפת השיער בחומץ או שימוש ברוזמרין ועד לשימוש בתכשירים השונים הקיימים במדפי הפארם. כמו כן, מומלץ לוודא כי שאר בני הבית לא נדבקו ולהחליף את המצעים וכלי המיטה של כולם. מאחר וסיכויי ההידבקות בכינמת גבוהים מאוד, טיפול ביתי ועצמאי לא מספיק, מגע חוזר עם ילדים נגועים בכינים בבית הספר או בגן תביא להדבקה נוספת, למרות הטיפול. הדרך הטובה ביותר למגר את התופעה היא טיפול קולקטיבי של כלל ההורים בכיתה או בקייטנה, לדברי ניר מיכלוביץ', רוקח בכיר בסופר- פארם, "אחת הסיבות המרכזיות להדבקה חוזרת היא היעדר שיתוף של ההורים את הגננת, המורים וההורים האחרים במוסד החינוכי בכך שהילד שלהם סובל מכינים, בין היתר, מתוך תחושת בושה. אם כולם יהיו מיודעים ברגע שהכינמת מתגלה אצל אחד הילדים, הטיפול בבעיה ברמה הקבוצתית ייפתר מהר יותר".

ביחד ממגרים את הכינמת

נפטרים מהכינים בזבנג

ב-24.6, יום רביעי, יוצאים סופר- פארם ולייף בקמפיין משותף למיגור הכינמת. "זבנג דיי", קורא להורים לשבור את מעגל ההדבקה על ידי טיפול קולקטיבי, לקראת חופשת הקיץ ועם תחילת הקייטנות ומסגרות הקיץ. באמצעות קמפיין ויראלי, מקווים המארגנים להשיג השתתפות רחבת היקף על מנת להגיע לתוצאות אפקטיביות. כדי לקדם את היוזמה, מציעה הרשת מבצע על תכשיר להשמדת כינים, "זבנג", שימכר בסניפי הרשת במחיר של 80 שקלים. בנוסף, על כל קנייה של התכשיר תקבלו במתנה שמפו או מרכך המכילים רוזמרין שידוע כדוחה כינים.

"זבנג" הינו תכשיר ללא חומרי הדברה המייבש את הכינים בתור 10 דקות בלבד. מיועד לילדים בני שנתיים מעלה.

>> לפרטים נוספים היכנסו לאתר "זבנג דיי"

>> לעמוד הפייסבוק של זבנג דיי לחצו כאן 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה