הקלף שעזר לזוגיות במשבר

רגע לפני גירושין, בגיל 40 ואחרי שני ילדים, הגיעה אושרת לקוראת בקלפים ואז נשלף הקלף הגורלי. האם הוא יעזור להתגבר על המשבר?

21/06/2015
נחמה מירב קבלו עדכונים מנחמה מירב
  • RSS

זוג. צילום: שאטרסטוק

עונת המעבר החלה, האוויר עמד מלכת, היה קשה לנשום והשמש הפתאומית בצבצה מעבר לעננים, ושרפה את העפעפיים. בשבוע קצר זה של מעברים עברתי חוויה מטלטלת וקשה במיוחד, כשהגיעה אלי לקליניקה אושרת. לאושרת מלאו לא מכבר 40, ושנה לפני כן גמלה ההחלטה בליבה להיפרד מבן זוגה מזה 13 שנה. הם חלקו מיטה, חשבון בנק ושני ילדים. רונן, בעלה, עורך דין מצליח בן 45, עסוק בעיקר בעצמו ובהישגיו, ולא נתן תשומת לב לילדיו, לאשתו ואפילו לכלבה שלהם. כל אותה עת, שתקה אושרת וספגה, הכילה וטיפלה, בישלה והתרוצצה בין ביתי ספר לחוגים - עד שנשברה.

היא החלה להגיע אליי ושאול את הקלפים. למה דווקא טארוט, תשאלו? אולי כי זו הייתה הדרך הלגיטימית שלה לקלוט את המתרחש סביבה ולקבל תשובות; במפגשים איתי ועם הקלפים, היא החלה להשתעשע עם מחשבות הפרידה מבעלה. מבין הקלפים הופיע קלף אביר המטות, האביר המבקש אפשרויות לשקט, ליציבות ולהחזרת השליטה לחיים. היא ידעה שעם רונן זה לא יקרה, וכבר בפגישה השנייה כבר היא סיפרה שהיא מחפשת שמות של עורכי דין ומגשרים לקראת גירושין. ואז החל הטירוף.

יום אחד הופיע רונן במפתיע בקליניקה, חיכה בסבלנות עד שאסיים פגישה אחרת, ופרץ לחדר ללא הזמנה. "מה דיברת עם אושרת?" שאל בתקיפות, "מה פתאום היא רוצה פרידה? גירושין? אני דורש שתספרי לי מה קורה!" ולפתע הוא צנח על הכסא והחל לבכות. "רונן, נכון?" ניחשתי בחיוך, "אני מניחה שזה אתה". הגשתי לו מטפחות אף וכוס מים קרים. "ברור לך שאני לא יכולה להעביר מידע על מה שקורה כאן בחדר", אמרתי בשקט, "הרי אתה בעצמך עורך דין ומבין את זה. אבל בוא נפתח לכמה דקות את הקלפים ונראה מה המסר בשבילך". "שטות אחת גדולה.." הוא הפטיר, אך המתין לשמוע מה אמרו הקלפים. הקלף שנפתח היה מלך המטות (מזל טלה), התעוררות חדשה, צורך בשליטה אינסופית, ובכלל אופי סוער ורגשי.

"תחזור עכשיו הביתה," הצעתי, "אולי ההחלטה של זוגתך העירה אותך, אולי זה הזמן לערוך שיחת פיוס, להבין מה בך מעורר באשתך את הרצון לעזוב, אולי יש עוד זמן לשקם את הנישואין שלכם". רונן שתק, הודה לי,קם ועזב כשהוא מבולבל, עצוב וכואב.

זמן קצר לאחר מכן, החלו בני הזוג לטפל במערכת היחסים שלהם, כולל מטפלת זוגית וביקורים אצלי בקליניקה. רונן למד להפנים שיש עוד אנשים שזקוקים לו מלבד עצמו, ולאט לאט החל להתנער מקליפתו ולהיות נוכח בבית. אושרת החליטה לעצור את תהליך הפרידה, אחרי שראתה שינוי מבורך בבן זוגה, ועם בואו של החורף, חזר החום לבית משפחתם של אושרת ורונן. הסיפור הזה מלמד כמה חשוב לשמור סודות במסגרת העבודה שלי.. סוף טוב לא תמיד מתרחש, אבל לפעמים הוא דווקא כן.

אביר המטות

קלף אביר המטות - קלף שהוא כולו אופציה ורצון לשינוי, לאנרגיה טובה. הקלף מחפש שליטה ורצון להחזיק בחיים באופן עצמאי ובעוצמות גדולות. כמו כל סידרת האבירים, הקלף מראה תחילת תהליך ואפשרויות שינוי מבורכות. האוחזים בקלפי האבירים גורמים לשינוי במו ידיהם.

מלך המטות

קלף מלך המטות - קלף המייצג את מזל טלה, הראשון בכל גלגל האסטרולוגיה, מתחיל מחדש, בועט וזורק את הישן, אפוף בסערת המלחמה של האל מרס הנמצא בתוכו, התלהבות מחודשת, שינוי רציני ותזוזה מקיבעון, בעיקר שליטה נעימה ומכילה.

נחמה מירב היא קוראת בקלפי טארוט ומתקשרת
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה