האיש הרגיש הזה רצח את אשתו, רחל אמזלג

"רחל היפה, האמיצה, שישבה ליד האינקובטור של התינוק שלה, שעות ארוכות מדי יום, ונשאה בנטל העצום לגמרי לבדה" - גליה אלוני-דגן הכירה את רחל אמזלג בפגייה של בי"ח. היא סיפרה על בעלה ה"רגיש" והשבוע היא נרצחה על ידו לעיני בנם

18/06/2015
גליה אלוני-דגן קבלו עדכונים מגליה
  • RSS

רחל אמזלג ז"ל. צילום מתוך פייסבוק

נובמבר 2006.
אנחנו נכנסים לשלושה חודשי ניתוק מהציווילזציה, מוקפים אינקובטורים, מכשירים מצפצפים וצינורות, מלווים את טל הזערורי שלנו ואת חבריו הפגים במאבקי ההישרדות שלהם. מעבירים ימים ולילות עם הורים אחרים, גם הם נחושים וחרדים ומותשים כמונו, רוקמים קשרים שזר לא יבין עם אנשים שמעולם לא פגשנו: בני ברק מתערבבת עם עזה, שוטרת ורופאה ועורך דין ומנהלת בית ספר וכל קונסטלציה זוגית ומשפחתית שיש בעולם.

שם הכרנו את רחל היפה, האמיצה, שישבה לבדה ליד האינקובטור של התינוק שלה, שעות ארוכות מדי יום, ונשאה בנטל העצום לגמרי לבדה. פעם העזתי לשאול אותה אם יש לה עזרה כלשהי. הייתי בטוחה שהיא אם חד הורית. רחל תיקנה אותי, סיפרה שיש לה בן זוג, אביו של התינוק שלה, אבל מעולם לא ראינו אותו מגיע לפגייה. היא סיפרה שהוא תומך בה בבית, מכין לה לאכול כשהיא חוזרת מאוחר מבית החולים, אבל הוא לא יכול להיכנס למחלקה לטיפול נמרץ בפגים כי קשה לו. כי הוא רגיש.

האיש הרגיש הזה רצח את רחל שלשום בביתם שבעמק בית שאן, לעיניו ולאוזניו של בנם היחיד, שהוא בדיוק בגילו של טל. בעיתון כתבו שהוא בן שבע, וזה לא נכון, וכתבו גם שבני המשפחה ידעו שהגבר נהג באלימות אבל לא סיפרו, והלוואי גם זה לא נכון.

מפאת כבודם של רחל והמשפחה לא אוסיף פרטים על הילד או עליה, ואגיד רק שרחל אמזלג הנהדרת, שתמיד נראתה מחוייכת ואופטימית כמו שמש, גם כשהחיים היכו בה, נתנה לילד היפה והגיבור שלה שם שהלם את שניהם. לרוצח (לכאורה, לכאורה) קוראים ניסים, ואין בדיחה גרועה מזו.

רחל יפתי, כתבו שהיה ביניכם סכסוך על ענייני רכוש, שזה נורא לא פחות מהניסוח המזעזע "נרצחה על רקע רומנטי". שום סכסוך ושום רכוש לא יכולים להוות "רקע" לפשע המחריד הזה, לעובדה שכבר לא תהיה בעולם רחל היפה, טובת הלב והמפרגנת, שטרחה לעשות "לייק" בכל פוסט שלי על טל ועכשיו מביטה אליי מהתמונות שמעולם לא חשבתי שאעלה לכאן בנסיבות כאלו.

אפילו לא טרחתי לקרוא אתמול את הידיעה על הגבר שרצח את בת זוגו במושב בעמק בית שאן, כי מה פתאום שאכיר מישהי שמעורבת בסיפור נורא כזה, לחברות שלי לא מרביצים, הנשים הנפלאות שאני מכירה אף פעם לא קושרות את חייהן עם גברים עלובים, נשים שמאירות כמו שמש לא מוטלות מתות בביתן והילדים שלהן לא נשארים בודדים בעולם.

איך לספוד לך, רחל יקירתי? מרוב מילים אין לי מילים. רק דמותך לצד האינקובטור מול עיני. תמיד מעודדת, תמיד בטוחה שיהיה בסדר, גם כשהכל לא. תמיד גאה בהצלחות של האחיינים והאחייניות שלך, תמיד מעלה תמונות של בנך המתוק, שקיבל ממך כל כך הרבה בשמונה וחצי שנים.
רחל, עוד נשים ימותו אחריך בידיהם של בני זוג חלשים ורקובים. עוד נשים יעדיפו לשתוק ולא לספר מה הן עוברות בחדרי חדרים, ואם אחת מהנשים הללו קוראת אותי עכשיו, וחיי ילדיה יקרים לה - בבקשה, בבקשה אל תגרמי להם להישאר בלעדיך רק כדי לא לברוח מאבא שלהם רחוק ככל האפשר.

ומכם אני מבקשת, בניגוד להרגלי, לזכרה של רחל הנהדרת שהיכרתי בפגייה של ליס בנובמבר 2006 ולעולם לא ניפגש שוב - הפיצו את הפוסט הזה עם תמונותיה של אישה שהית כל כך יפה מבפנים ומחוץ, אמא לביאה שהיתה ראויה לכל הטוב שיש, כדי שנשים אחרות יקראו ויידעו שאם בו הזוג שלהן "רגיש מדי" כלפי חוץ ואלים מדי כלפי פנים, הסיכוי שיונית לוי תקריא את שמן במהדורת החדשות של ערוץ 2 הולך וגדל. בבקשה אל תהיו הבאות בתור.

נוחי בשלום רחל, אני כותבת לך ובוכה עליך. אני יודעת שבנך יגדל בידיים טובות ואוהבות, אבל אלו לא יהיו ידיך. ואני שולחת מכאן למשפחתך את כל מילות הנחמה, שאין בהן כדי לנחם. שלך, גליה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה